Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znovuhratelnost

Tak už tedy vážně uvažuji o pořízení téhle hry, ale chtěl jsem se zeptat, nakolik je tahle hra znovuhratelná a to zejména z pohledu hrdinů.
15.2.2011 08:15:02

chilly
No já osobně mám odehrány desítky partiíí a nepřijde mi, že by se to nějak výrazně opakovalo. Sice by mohlo vyjít v rozšíření co se týče počtu karet ve hře, ale ani jejich omezené množství nemá vliv na znovuhratelnost. Scénář hry vždy záleží na obou stranách, jaké hrají karty, jak ti přijdou do ruky, jaký úkol má hrdina v kombinaci s úkolem Saurona.
Za sebe mohu hru doporučit.

15.2.2011 08:18:56

chilly
určitě nemám nahráno tolik jako Sappho, ale hrajeme ji v plném počtu a postupně se střídáme na pozici Saurona. Vzhledem k tomu, že každý zkouší jinou strategii, i to přispívá k tomu, že je hra pestrá.
taky můžu doporučit, zvlášť když je tady úžasný překlad od Sappho :)

15.2.2011 08:52:04

nepřipadne vám
že pokud Sauron prostě toho trpaslíka nezařízne vlivem, tak prohraje? Já jsem se rozhodl (jako Sauron) poprvé nechat trpaslíka volně dýchat a prohrál jsem.

15.2.2011 09:07:21

trpaslík
No u nás kamarád pořád zkouší, jak hrát trpaslíka a my jsem mu ho vždycky vlivem zařízli. Zatím jsme nepřišli na to, jak ho smysluplně hrát - většinou hned na začátku nasbírá hromadu karet korupce a v podstatě nemůže nic a je oslabený v boji. podle mě je trpaslík silný v posledním boji a je schopný jezdce porazit, ale nemám zkušenosti.

15.2.2011 09:25:03

trpaslík
Vždyť trpaslík po splnění pokročilého úkolu hned dostane zvýšenou wisdom. A zas jak říkám i u trpaslíka jde o to, jaký úkol má v kombinaci s úkolem co má Sauron. Trpaslík musí hold přemýšlet kudy cestovat a snažit se dostat nějaké cestovní prostředky. Loď, koně.
Jinak přece hlavní Sauronovou zbraní je vliv :)

15.2.2011 10:17:17

Sauron
musí co nejdříve navázat korupci na nějakou postavu aby tím umocnil jeho karty Stínu, které jsou mnohdy závislé na korupci postav¨a ten co hraje za trpaslíka tak je prostě otloukánek. Stavět vliv do cesty Eleanoře je zbytečné, ta je vyklepnutelná příšerama a Služebníky.

15.2.2011 10:21:27

Chilly
Asi takhle - Sauron (tedy já) se ve své zlovolné činnosti neustále zdokonaluje. Je stále podlejší, rafinovanější a záludnější. Z čehož vyplývá, že se i hrdinové musejí stále více činit, aby v prostředí kruté Středozemě měli vůbec nějakou naději na přežití.
Jinak je pravda, co říkají Sappo a TomasV. Hra je poměrně proměnlivá a ještě se nám nestalo, že by se nějak zásadně opakoval její průběh.

15.2.2011 17:36:50

chilly
Asi největší problém je málo karet, jak naznačila sappho. Já to hrál zatím jen 4x a dost encounterů se mi zdálo povědomých, jak jsem je četl, každý hrdina má jen 2 starter questy mezi kterými losuje a jeden advanced quest, hrdinů je jen 5. Úkolů pro jednotlivé strany (hrdinové, Sauron) je taky jen po pěti.

Ale nevím jak u ostatních, ale u nás je to spíše sváteční hra, takže ohrání asi nehrozí...

15.2.2011 17:49:48

Beholder
Jn, u nás je na tom MEQ obdobně. Většinou se hraje BSG nebo Descent, takže MEQ hrajeme jen příležitostně, ale pak to stojí za to.

15.2.2011 18:27:23

Díky
Děkuji všem, za odpovědi.

To Prior: Právě BSG je konkurenční variantou.

15.2.2011 18:34:23

chilly
sice mame MEQ jen asi mesic ale hrali jsme to uz 3x mame taky BSG a hodne zalezi na tom kolik vas je. Pokud hrajete ve 4 tak bych radeji sel do MEQ, BSG ve 4 proste neni ono.

15.2.2011 18:36:02

Chilly
Jestli chceš ode mně nějaké srovnání, tak klidně napiš a já se vynasnažím objektivně poradit :)

15.2.2011 18:36:22

cSF.Loser
Rozumím. Proto asi nakonec BSG ostrouhá a bude příležitostně nahrazena Resistance.

15.2.2011 18:40:02

Prior
MEQ jsem hrál, takže ji znám. Jenom jsem si nebyl jistý jak se hra vypořádá a tím omezeným počtem questů...

15.2.2011 18:41:08

Csf.loser
No tak to s tebou zásadně nesouhlasím. My BsG hrajeme většinou ve třech a hře to rozhodně není na škodu. Přiznávám, že se tolik neuplatní G. Baltar, ale i s tím se dá žít. Každá hra je jiná a cylon vždy dokáže překvapit :)

15.2.2011 18:46:07

prior
no ja sem hral BSG jen ve 4 5 a 6 a je to super hra i ve 4 ale troufnu si tvrdit ze plne vyuzije potencial az v 5 nebo 6 ... ale to patri do jine diskuze

tesim se az si zkusim MEQ ve 4, zatim sme to hrali 3 x a ja byl pokazde sauron a je fakt ze sem si 3x vylosoval stejnou misi ale pokazde sem to zkousel hrat jinak takze znovuhratelnost zatim ok

15.2.2011 20:47:53

Vybíráme z Bazaru

Duna: Impérium a všechny rozšíření + luxusní sada
Duna: Impérium a všechny rozšíření + luxusní sada
Akt. cena: 5300 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas