Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

modifikacia hry

Ahojte! Po niekolkich hrach MEQ by som sa rad podelil o dojmy z hry a navrhol male zmeny mechaniky hry, ktore sa u nas v parte pokusame zaviest. Vadi nam hlavne to, ze po porazeni monstra(prip. posluhovaca) hrac prakticky nic neziska (okrem moznosti pokracovania tahu (opravte ma, ak sa mylim)). chapem, ze hra saurona spociva v hateni planov hrdinov a suboj je jedna z moznosti, ako hraci mozu prist o aktivne karty. preto prva zmena je, ze po porazeni monstra alebo posluhovaca si hrac moze zlepsit lubovolnu vlastnost o 1 (max 2x na jednu vlastnost za hru). zmysel tejto zmeny je motivovat hrdinov, aby s nepriatelmi bojovali a nie sa im vyhybali.

dalsia vec, ktora mi vadi je nemoznost boja 2 hrdinov s monstrom naraz. napadla nas zaujimava myslienka, ako takyto boj umoznit.
druha zmena: Raz za hru moze hrdina pred bojom privolat dalsieho hrdinu, sauron si taha 2 bojove balicky a bojuje striedavo (kazdy krok boja) s jednym a s druhym hrdinom. Zranenie monstra-posluhovaca sa scitava.
zmyslom tejto zmeny je takisto ako predosla zmena viac motivovat hracov napadat nepriatela. sauron takto moze odcerpat karty 2 hrdinom.

oba zmeny malicko oslabuju saurona, preto by sa mozno v buducnosti (az sa to hrdinovia naucia hrat :)) hodilo nerfnut i hrdinov, resp. posilnit saurona (napr. taha si shadow kartu po neuspesnom boji hrdinov s nepriatelom

predom dakujem za pripomienky a konstruktivnu kritiku)

majki

24.9.2010 13:38:22

odmena
Zajímavá myšlenka.
Mě však přijde, že pokud se na to hrdina cití, tak se mnohdy vyplatí, aby služebníka zabil. Už jenom ten fakt, že se služebníka zbaví nadobro (kromě prstenových přízraků) je pro hrdiny velmi ulehčující situace. Kdyby se tim ještě trénovali, nebyl by to moc vyvážené.

Velmi dobrá modifikce je odměna za zabitého protivníka ve III. fázi příběhu, když je jedna strana slabší, jak je uvedeno v pravidlech. Tu bych rozhodně doporučil.

25.11.2012 17:59:36

Vybíráme z Bazaru

Sada dětských her (5ks)
Sada dětských her (5ks)
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas