Mice and Mystics

xxxxxxxxoo hodnoceno 74x (Seznam vlastníků)

Mice and Mystics - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Cube Factory of Ideas
Plaid Hat Games
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obecne

Tak na tuhle vec se moc tesim. Takticka hra, konecne neotrele tema a komponenty vypadaji uzasne. Za me jasny wishlist a nemuzu se dockat, az to budu mit v ruce.
20.5.2012 14:11:15

obecne
Mě jenom mrzí, že je to kooperativní... Ty roztomilý myšičky si přímo říkaj o přesdržku a já musím tohle potěšení nechat na hře :-(

20.5.2012 14:35:52

už se taky těším
Provedení vypadá úžasně a doufám, že se chytnou i doma.
U dcery nemám strach, u ženy to asi neprojde.

20.5.2012 14:48:59

pravidla
tak sem si prolitnul pravidla a storybook prvni kapitoly a vypada to docela zajimave, fakt se na to tesim

21.5.2012 09:35:07

preview
http://fortressat.com/articles-boardgame-reviews/3315-mice-a-mystics-preview

Vypadá to skvěle, jen s omezenou znovuhratelností (podobně jako MoM). Ale plánují hafec rozšíření a prozatím to vypadá, že jim svou peněženku rád otevřu.

2.6.2012 14:42:28

sydo
vyborna recenze, autorum muzu jenom rict HERE TAKE MY MONEY

2.6.2012 15:18:25

M&M
Má to něco společného se sérií Mouse Guard, nebo je podoba jen čistě náhodná?

3.6.2012 08:22:16

zgrywus
čistě náhodná, řešili to i na BGG

3.6.2012 09:41:12

Doma
a rozbaleno. Na první dojem úžasné, mám akorát pocit, že jednotlivé dílky mapy jsou občas u rohů trošku ošoupané. Zítra se na to vrhnu a nafotím něco do galerie (pokud mě někdo nepředběhne). Už se moc těším až budu moct vyzkoušet.

9.11.2012 19:14:46 | Upraveno autorem (porovnej)

IusedToBeMoony
Dufam, ze sa chystas vymalovat aj figurky, to by bol hriech hrat tuto hru ciernobielo :-)
Na BGG je na stiahnutie aj paint guide. Inak, kde si hru kupil, ja som ju videl zatial len u ladiinka. Az vyskusas, daj vediet.

9.11.2012 19:18:15

dajo26
Ve Světě deskových her, dneska jsem tam pro ni byl, dorazila kolem poledne. Zítra svolám mladší sourozence a pokusím se je přesvědčit o tom, že myši dokážou bejt stejně dobrý jako lidi/roboti/roboti transformující se v auta.
Na ten guide jsem koukal, do budoucna určitě počítám se sladěním figurek do map (:

9.11.2012 19:25:33

První dojmy
tak už jsem zkusil první dvě hry, jednu z nich solo. První ve třech hráčích skončila fiaskem, což se dalo na první hru celkem čekat, protože jsme netušili co čekat a nakonec nás už v třěti místnosti ubila všemožná verbež.
Druhou hru jsem si dal hezky solo a s rozmyslem, nicméně jsem skončil v té samé místnosti, tentokrát díky dvěma chycením a nespočtu hozených sýrů. Ten čas útíká hrozně rychle a dvě smrti byly moc. Aspoň příště vím, že to chce rozhodně mystika/útok na dálku nebo najít pořádný brnění.
Reakce tedy vskutku pozitivní, není to žádná zívačka, kde si jenom házím kostkou a do půl hodiny mi leží celý první scénář i s dobrovolnou odbočkou do kuchyně u nohou.

10.11.2012 22:59:29

Rozbaleni
Tak konecne dorazilo z Tomikovych her. Prvotni dojem je perfektni. Zatim jsem jen zacistil figurky pro malovani. Komponenty za jedna. Figurky supr. Perfektni malba na kartickach, pravidlech a hraci plose. Uz se tesim na malovani a pak prvni hru.

23.11.2012 01:44:43

Obtížnost
Tak nevím zda Moonymu padaly samé sýry, ale prošel jsem první scénář několikrát a pokaždé vítězství. A subjektivně celkem snadné. Jednou zbývala celá Kapitola podruhé (s odbočkou) do kuchyně dokonce dvě. Pravda bez umírání a celkem příznivé hody na sýry a odebírání sýrů za mrtvé krysy také pomohlo.

Navíc po prvním scénáři měla každá myška celkem dost předmětů a hlavně okolo 2 lvlů za scénář. Na konci měly myšky 1 (healer) až 4 schopnosti, což mi přijde celkem dost. Jakou máte zkušenost s obtížností?

10.12.2012 16:06:18

znovuhratelnost
me by zajimalo jak je na tom znovuhratelnost.. snad tam neni nic tak jako v MOM ze potom kdyz budu hrat pribeh znova a dokola ze uz budu znat vse :) kam jit co tam bude atd.. je tam nejakej prvek co nahody?

10.12.2012 16:17:37

twix
Co jsem koukal do scenario booku tak je tam kapitola kde je naznak generovani dungeonu. Jinak je to samozrejme se znovuhratelnosti spatne. Me to osobne nevadi, rad si to po case zahraji znovu. Take to vypada ze budou vychazet dalsi scenare. Privni uz vysel za 99 centu.

Zde jsem se na to ptal a autor hry me navedl na tu kapitolu ve scenarich.

http://www.plaidhatgames.com/sum_forums/showthread.php?2264-Is-random-generated-dungeon-addon-planed&p=49358

10.12.2012 18:26:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Znovuhratelnost
Nedovedu si představit hrát vícekrát za sebou jen jeden scénář (Dvakrát za sebou ten samý mě ještě bavil, potřetí už ne). Náhodná je jen karta setkání, která určuje jaká monstra se na plánu zrovna ukážou, což moc variabilní není. Volit mezi 4 švábama a nebo 2 krysama ...

Síla je spíše v dalších scénářích a příběhu. Autoři plánovali vydávání množství různých rozšíření a scénářů, otázka je, zda se jim to povede, jak to bude částé a co za to budou chtít. Zatím je na světě 1 nový scénář za zmiňovaný skorodolar.

Zatím jsem nezkoušel generátor scénářů, tak je to možná předčasné ale: Hezký je na tom právě ten příběh, každý scénář má skoro 2 A4 textu. Pokud si vygeneruju dungeon, tak nevím, co bude s příběhem ... aby to nebylo jen suché mydlení příšer, to by byla dost nuda ...

10.12.2012 23:29:13

The_Chosen
Uznávám, že jsem měl poměrně dost nešťastné hody (Filch to vždycky schytal nejvíc) a pomocí nálezů jsem na tom taky nebyl úplně nejlíp. Při druhé solo hře jsem si přes ten tinker předmět z helmy na prvním dílku našel štít pro Collina a už to šlo jedna dvě.

10.12.2012 23:30:55

dojmy
Tak o vikendu jsme se slecnou nabarvili komponenty a pustili se do hrani. Kooperace mi hodne sedi a prosekavani se dal zene cloveka dopredu,aby vedel,jak bude pribeh pokracovat.Celkove zpracovani mi prijde uzasne.Akorat 3 kapitolu jsme ani na 4. pokus nezdolali (kapitan vurst a elitni krysy nam davaji hold zabrat),takze obtiznost mi mala rozhodne neprijde,ale urcite to zalezi na stesti pri hodech...
Uz se nemuzu dockat dalsich kapitol a hru muzu urcite dooprucit :) Jen za me skoda,ze mapy mi byly hned po otevreni ohnute a karticky osoupane a spinave :(

29.7.2013 10:16:51

Trošku OT
Karty z rozšíření se míchají do karet ze základní hry nebo jsou určené pouze pro příběhy z daného rozšíření?

30.3.2021 14:03:47

Vybíráme z Bazaru

Monstrum: Frankensteinovi dědicové
Monstrum: Frankensteinovi dědicové
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas