Merv: The Heart of the Silk Road

xxxxxxxxoo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Merv: The Heart of the Silk Road - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, intriky, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Osprey Publishing
Autoři: Fabio Lopiano
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak máme za sebou prvú skúšobnú, a môžem povedať, že TOP10 roka bez najmenších pochybností!

Hráč má v podstate 12 ťahov za celú hru, ale kým na začiatku aktivuje jednu budovu a dostane jednu surovinu, postupne sa to stupňuje a surovín je v každom kole viac. Je tu skvelá "pozitívna" interakcia, kedy môžem aktivovať súperove budovy, a suroviny dostanem nielen ja, ale niečo aj súper. Je to výhodné, keď mi protihráčove budovy dajú viac surovín, ako tie moje vlastné!

V každom ťahu potom môžem robiť jednu akciu, ale môžem ju robiť toľko krát, koľko si môžem dovoliť. Preto sa hráči snažia vyťažiť čo najviac surovín, aby mohli zahrať efektívne ťahy. A preto je výhodné aktivovať budovy protihráčov! Vynikajúco vymyslené! Akcií je 6, každá sa zameriava na inú časť hry, ale mnohé sú krásne prepojené a podporujú jedna druhú.

Jedna z tých 6 akcií je umiestnenie dvoranov, ktorí potom skórujú body za príslušné sektory v hre, ktoré sa rozvíjajú ostatnými akciami. Tie je potom dobré sa snažiť maximalizovať. Na to je ale potrebné veľmi rozumne mať rozmiestnené budovy v meste, o čo sa samozrejme snažia aj ostatní, a tým sa interakcia krásne prehlbuje. A to nehovorím o tom, aké "minihry" sa hrajú pri určovaní dôležitého poradia pre ďalší ťah. :)

Rok 2020 je pre mňa plný prekvapení (teraz myslím na tom hernom poli :) ), a Merv je ďalším z nich. O tej hre bolo len málo informácii, žiadna veľká propagácia, žiaden hype, ale hra sa u mňa okamžite vyšvihla veľmi vysoko, a keby sme ten náš TOP25 rebríček všetkých čias robili dnes, tak by som si chcel Merv zahrať okamžite znova, aby som vedel, kde presne v TOP 10 by bol. :D

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry
4.12.2020 08:32:37 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas
Včera jsme hráli v plném počtu a velmi příjemně překvapilo.

Plán je přehledný, akce v principu jednoduché, ale přitom brutálně propojené. Líbí se mi, že to všechno dirigují kostky "surovin", které hráčí sbírají, ale zatímco polovina z možných akcí vysloveně vyžaduje různé kostky, ta druhá naopak potřebuje kostky stejné barvy.
Interakce je tam velká spousta, dost brzo se zjistí, jak málo je jednotlivých komponent (úkoly, hradby, koření).

Těším se na další zahrání!

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

18.12.2020 18:04:41

Já sem to hrál asi 3x a nějak nemám pocit, že bych to musel hrát znovu. Podle toho jak rychle opadl všeobecný hype to asi nakonec nebude tak horké.

Jaké máte dojmy po delší době? Pro mě je to ok euro, které ale není dostatečně zajímavé, abych se k němu vracel.

25.6.2021 13:18:41 | Upraveno autorem (porovnej)

@Miner  Ja mám spíš opačné dojmy. Vždycky, když to po měsíci vytáhneme, tak si říkám, proč to sakra nehrajeme častěji. Líbí se mi, že každá hra je jiná, reaguješ na soupeře, jen tak se to podle mě neohraje. Taky si myslím, že žádný hype zatím pořádně nebyl, kvůli tomu, že to není přeložené. Brass nebo Viticulture taky po vydání velký zájem v ČR nevzbuzovaly

25.6.2021 14:59:32

@Infidus - Tak to je fajn, tak já to ještě někdy prubnu, třeba se to chytne. 

 

Já myslel hype kolem anglické verze. Když to vyšlo, byl kolem toho celkem hype u recenzentů i hráčů, ale rychle to opadlo.

25.6.2021 15:03:12

@Miner Myslím, že ten hype obecně v dnešní době opadává u všeho rychleji. Já byl poslední rok ohledně novinek poměrně dost v izolaci (nestíhal jsem koukat na recenze a videa a nebylo moc kde hrát), takže jsem hype okolo Mervu ani nezachytil, pokud nějaký byl.

Každopádně jsme to už stihli hrát znovu, trochu se mi zdá, že některé akce jsou důležitější než jiné, ale i napodruhé mě to bavilo a klidně bych si to zase znovu zahrál :)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

26.6.2021 01:26:29

Vybíráme z Bazaru

Railroad Ink: Azurově modrá edice
Railroad Ink: Azurově modrá edice
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas