Merchants & Marauders

xxxxxxxxxo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Merchants & Marauders - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo varianta

Pokud máte tuhle hru doma, nudíte se a nemáte po ruce žádné spoluhráče, doporučuji vyzkoušet sólo variantu.

Na začátku hry vezmete karty událostí a taháte tak dlouho, dokud nenajdete lodi dvou různých národů a jednu pirátskou loď a ty umístíte na mapu. Pak karty událostí zamícháte a dáte stranou 15 karet. Ty vám budou sloužit jako časovač. Pokud chcete mít na získání bodů více času, můžete použít 20 či dokonce 25 karet.

Hraje se normálně na 10 vítězných bodů, ale s tím rozdílem, že za uložené peníze nezískáváte vůbec žádné body. Všechny body musíte získat plněním misí a zvěstí, bojem s jinými loděmi a obchodem.

NPC lodě se pohybují podle běžných pravidel a pokud dojde na boj, nepoužívá se žádná umělá inteligence. V téhle sólové variantě se počítá s tím, že budete poctiví a budete sami proti sobě bojovat, jak jen nejlépe dovedete.

Za sebe musím říct, že mě tahle varianta opravdu baví, i když se mi zatím nepodařilo vyhrát hru na těch 15 karet událostí. Většinou to zvládám dokončit na nějakých 18-20 karet a rekord mám 16. Jinak hra má docela spád a dá se odehrát za zhruba 60-75 minut.

Tak vzhůru na palubu, dálky volají!

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
28.2.2021 16:45:59

Solo
Hm, zní to zajímavě, akorát mám strach, aby pak nebyla příliš upřednostňována fast-win varianta kombinace obchodu a pašování. Už takhle si pár hráčů stěžovalo, že to je silnější (jistější, rychlejší) cesta k bodům a v kombinaci s chybějícími hráči, kteří by mohli tvoji cestu zaříznout šikovným přepadem bych se bál, že mě to do této cesty bude víc tlačit. Nicméně odebrání bodů za ukládání peněz je dobrá věc, to se mi líbí.

28.2.2021 21:12:32

WereWolf
Mám vyzkoušeno, že když se daří a chodí dobře zboží, dá se získat zhruba 5 bodů za obchodování. Problém je v tom, že když máš za celou hru třeba 60 tahů (při hře na 20 karet událostí), tak toho obchodování tolik nestihneš, protože i když máš požadované zboží v sousedním přístavu, tak tě nákup zboží, opuštění přístavu, přesun do sousední lokace, vplutí do přístavu a prodej zboží stojí dohromady 5 akcí. A to ti můžou přijít různé karty událostí, které ti můžou snížit počet akcí na dvě, tvůj národ může být ve válce s přístavem, kde by bylo výhodné zboží prodat nebo třeba můžou být v cestě piráti.

Já většinou získám tak 4-5 bodů za obchodování, 1 bod za nákup lodě a na zbylé 4-5 bodů je potřeba splnit nějaké ty mise a zvěsti a ještě porazit alespoň jedny piráty, protože to bývá jistější zisk bodů než při přepadení obchodníka. Tím, že nemáš žádné body za peníze jsi naopak nucen zkoušet i jiné aktivity než jen prodej zboží, jak tomu bývá při hře více hráčů.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

28.2.2021 21:43:18 | Upraveno autorem (porovnej)

super
tak jsem teď o víkendu vyzkoušel a fakt super, můžu jen doporučit a potvrdit že pouze obchodováním se to vyhrát nedá, hrál jsem bez kontrabandu.

21.3.2021 17:21:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Zelená horda
Zombicide: Zelená horda
Akt. cena: 1224 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas