Merchants & Marauders

xxxxxxxxxo hodnoceno 47x (Seznam vlastníků)

Merchants & Marauders - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Blackbeard versus Merchants & Marauders

Mohl by prosím někdo ze zkušených podrobněji porovnat tyto hry? (Téma, délka hry, pocity, konfliktnost, všechna pro a všechna proti)
6.11.2011 14:42:26

Tak nikdo mi tyhle hry nesrovná ?
To se mi nechce věřit ;/.

7.11.2011 09:51:46

re
Žel M&M mám sice rozbalené, ale ještě jsem to nehrál... Blackbeard je pro mě král a předpokládám, že ani po testu M&M se to nezmění...

7.11.2011 09:55:43

kren
Blackbearda jsem zatím hrál jednou, ale řekl bych, že je víc svinící - ikdyž mi neleze do hlavy proč nemůžu zaútočit na moři na jiného piráta, hra trvá rozhodně delší dobu, téma - člověk hraje pouze za piráta, vadila mi trochu mapa - která potřebuje zatížit - hru si ale zatím neodvažuji nějak více soudit:)

Merchants and Marauders - hra je určitě jednodušší, má krásné komponenty, časově je méně náročná než Blackbeard, téma - člověk hraje buď za piráta nebo obchodníka (pouze způsob hry, není to nijak definováno nebo omezeno), interakce mi přijde menší, samozřejmě můžeš někoho napadnout, ale podle mě není zase takový problém zdrhnout, nebo se schovat v přístavu, co mi vadí na téhle hře nejvíce je čekání na můj další tah, když u toho někdo moc přemýšlí tak to je na budku:-

Pokud chceš jednodušší a kratší hru tak MM, ale jestli chceš mučit zajatého vězně kvůli informacím, možnostech přepadání přístavů a hrozby vzpoury na tvé lodi tak jednoznačně Blackbeard:)

7.11.2011 10:07:25

Blackbeard vs Merchants
Blackbeard je zvláštní hra. Nadšení z ní na tomhle serveru mi poněkud uniká. Na první pohled vypadá pěkně a řeší i některé pěkné detaily - níže zmíněné mučení vězňů, jsou tu kurděje, opilí námořníci v přístavech a poměrně užitečný systém, kdy hráč sviněním hraje i mimo svůj tah.
Na druhou stranu je extrémně o náhodě, systém hraní za více pirátů + teoreticky i KC je nepříjemě schyzofrení a celou pirátskou atmosféru (v mých očích) posílá dost do kopru.
Pokud hledáš hru kde se svým pirátem budeš brázdit oceány, pak předem varuju aby ses nespálil jako já. Blackbeard takový není nebo jen v omezené míře.

Oproti tomu na M&M mě sice taky neskutečně štvou prodlevy při čekání na tah (to je opravdu velká chyba, hra prostě vyžaduje schopnou skupinu), ale celkově mi hra přijde zábavnější a s lepší pirástkou atmosférou. A ve skutečnosti jí co se komplexnosti týče oproti BB ani moc neschází.

8.11.2011 17:25:37

to Trpaslik88
...+ teoreticky i KC ...
Co je to KC ???

8.11.2011 19:25:13

Kc
King's Commisioneer - kapitan poveren lovem piratu.

8.11.2011 21:48:45

ad KC
Aha, s námi suchozemskými krysami se nesmí mluvit ve zkratkách, kterým samozřejmě nerozumíme. KC pro nás může být cokoli, obzvlášť když nevíme jestli je to zkratka českého nebo anglického výrazu.

8.11.2011 21:59:34

re
Tak krenovi díky, protože mě vyprovokoval k vyzkoušení téhle hry. A nebudu s tím otálet: velmi příjemně mě to překvapilo. Dokonce pro mě ani moc nezaostává za Blackbeardem. Hráli jsme to rovnou s variantou z FAQ (kdy se dá útočit na ostatní hráče mimo vlastní tah)

Takže pro mě:

Blackbeard
+ prasení
+ drsnější, hutnější atmosféra (kurděje, kocovina, mučení zajatců)
+bez prodlev, hrajete často během tahu protivníka
- kapitány a jejich lodě střídáte příliš často, než abyste si vytvořili osobnější pouto :-)

M&M
+zpracování
+variabilita (spousta misí, eventů, rumors, akčních Glory karet...)
+možnost během hry přejít na šikmou plochu nebo se napravit (měnit strany - hlavně tedy z obchodníka na piráta, opačně je to výrazně složitější)
- prodlevy a čekání na vlastní tah(Siarone, Satane, tohkle s váma fakt nehraju :-)
- "předurčení" kapitánů (pokud si na začátku vylosujete kapitána se Scouting na 1 a chcete být pirát, nemáte v podstatě šanci a jste tlačeni živit se poctivě)
- hra podle běžných skončí v okamžiku, kdy to začne být zajímavé (na mapě je více nepřátelských lodí, vaše loď už je aspoň trošku solidně vybavené, máte nějaké akční karty)


Náhoda je výrazná u obou her, ale komu by to vadilo, když je v podpalubí dostatek rumu...
Jako ideální počet hráčů u BB bych viděl 3, u MM 4 (ovšem počítat s prodlevami)

20.11.2011 09:06:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Teraformace Mars Ares CZ
Teraformace Mars Ares CZ
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas