Merchant of Venus

xxxxxxxxoo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Merchant of Venus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Richard Hamblen
Rok vydání: 1988
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem je?

Chci se zeptat hráčů, kteří tuhle hru hráli, o čem je? Co od ní očekávat a případně jak hra probíhá?

Moc se mi líbí taková ta zastaralá představa sci-fi, která je v původní hře. Tak hledám důvod proč si hru pořídit.
14.2.2012 17:09:34

Parxel
Na otazku ti neodpovim, a proto strucne - mozna jeste pockej na to vydani od te druhe firmy, ktera se na to chysta. Mam dojem, ze maj v planu to vydat stejny jako original. FFG tam nejspis neco pozmeni (krom grafiky).

14.2.2012 17:22:05

Parxel
Základní hra je čistá obchodní strategie. Máš několik typů lodí, které mají rychlost a nákladový prostor. V podstatě platí, že čím větší náklad, tím pomalejší rychlost. Rychlost je daná počtem kostek, které házíš na pohyb ... od dvou do pěti. Kolik padne v součtu, tolik bodů můžeš ujet maximálně, nebo musíš, pokud se nerozhodneš přistát. Hráči oblétávají planetární systémy a nakupují zboží. Zboží se ukládá do nákladových prostorů. Zboží má nákupní cenu a prodejní cenu. Je 14 civilizací, každá prodává jedno zboží a nakupuje jiné. Civilizace jsou očíslovány od 1 do 14. Zboží jedné civilizace nakupují civilizace s třemi následujícími čísly. Civilizace se losují v každé hře náhodně, takže v každé hře je jiné rozložení civilizací v planetárních systémech.
Kromě zboží jsou ve hře pasažéři, které je možné přepravovat z jednoho bodu do druhého.
Na zboží existují ve hře poptávky, které zvyšují jeho cenu náhodně v průběhu hry.
Lodě lze vybavovat motory pro rychlejší přepravu. Lodě lze vybavovat štíty, protože na cestách jsou překážky, které lodě zpomalují.
Na začátku každý hráč dostane 20 kreditů x počet hráčů ve hře a základní loď. Kdo první vydělá ve svém tahu stanovený počet kreditů (obvyklá hra je na 2000, tři hráči asi tři hodiny), vyhrál.
Ve hře se dají kupovat přístavy, což zrychluje obchod a vlastníkův zisk v podobě provize. Lze stavě továrny a produkovat speciální zboží za lepší ceny, ale s omezeným oběhem.
Na cestách se dají objevovat tajné relikvie, jež obsahují překážky, výbavu lodí, telebrány.
Hra dále obsahuje volitelná pravidla pro: boj, pirátství, agresivní civlizaci, která pohlcuje galaxii, kradení, revolty.
Skvělá hra ve třech, čtyřech, pěti, šesti lidech. Mohu hrát kdykoliv.

14.2.2012 17:26:04

Lino
Oni na to Stronghold games dostali prava tez? Nesledoval jsem ten spor az do konce, tak nevim, jak to dopadlo, ale prijde mi divne, ze by to mohly vydat dve firmy.

14.2.2012 17:35:41

Tangram
No a je to - "must have". :-)

14.2.2012 17:36:58

Parxel
Za 14 dní snad předváděčka v Praze, tak když to vyjde, můžeš před nákupem zkusit :).

14.2.2012 17:55:11

Tangram
A ve dvou ne? :)

14.2.2012 17:59:11

Beholder
Přijedeš ? :))

14.2.2012 18:03:51

o čem je
Jak to Tangram níže popsal, tak mi to přijde přesně jako hra na PC Port Royal, akorát ne v Karibiku, ale ve vesmíru :-)

14.2.2012 18:08:16

Tangram
Kde a kdy? Počítej se mnou.

14.2.2012 18:09:17

halbarad
Jak píše sám autor, původně hru koncipoval jako obchod s kořením během 16. a 17. stolení na dálném východě :). Pak se rozhodl pro sci-fi model.

14.2.2012 18:10:43

Parxel
Tak nějak jsme se s rbx domluvili na poslední víkend v únoru v Tomovkách ... takže další víkend ... pátek nebo sobota, ještě to musíme upřesnit. Dám Ti pak vědět :)

14.2.2012 18:11:49 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla CZ
Souhr těch původních ze staré edice jsem dal sem ke stažení v CZ ... třeba i to vám pomůže udělat si obrázek :)

14.2.2012 18:13:05

Tangram
to ne, do Prahy to mám tuze daleko :)

ptal jsem se na toto: "Skvělá hra ve třech, čtyřech, pěti, šesti lidech. Mohu hrát kdykoliv."

Ve dvou ne?

14.2.2012 18:20:35

Beholder
Jo, mě to u večeře došlo, na co ses ptal ... hold trochu se zpožděním :)

Takže, bohužel solitér ani ve dvou jsem zatím nezkoušel. A právě při solitéru a hře pro dva se používá rasa vetřelců Rastur, která postupně zaplavuje celou mapu. Proto jsem taky "pro jednoho" a "pro dva" vynechal, protože s tím nemám vlastní zkušenost.
Můžu se jenom odvážit tvrdit, že to bude i tak skvělé, protože je to vynikající hra. Ve dvou se může mapa zdát velká a oba hráči se mohou míjet ... ale Rastur do toho vnese napětí, protože jeden žeton přichází na mapu při každém hodu "jedna" a hráči volí, kam se Rastur položí ... takže si můžou takhle zatápět.
No a pokud budou hrát čistě na obchod, tak to bude asi stejné jako ve více lidech ... jde o to, kdo vychytí lepší trasu, chytne lepší vítr, nabere lepší zboží, trefí výhodnější poptávky, bude někde dřív, vykoupí zboží tomu druhému, zvolí ve správný moment nákup lepší lodě nebo vybavení ... to se prostě nemění.

14.2.2012 20:00:16

Tangram
tak to je super, snad to tak bude i u FFG reprintu.

14.2.2012 20:18:17

Sydo
Nenasel jsem zadnej clanek, ze by se Stronghold stahnul. Mozna je to porad na mrtvym bode. Kazdopadne to pujde na eBay dolu, coz bude moje chvile. FFG verzi nechci, ta stara se mi libi vic.

14.2.2012 20:34:42

...
Tak ta stará verze je koncipovaná jako pro 1-6 hráče, zatímco ta FFG pro 2-4, takže solo určitě ne a asi i další rozdíly.

14.2.2012 20:48:59

halbarad
No ta stará s rozšířením je až pro 10 :D ... ale to už musí být partie na celý den.

14.2.2012 20:52:51

ad počet hráčů
Pokud jde o počet hráčů, tak bych byl klidný. Jak znám FFG, tak prvních pár rozšíření to jistí. :-)

15.2.2012 06:40:02

Predvadecka
Parada, hlasim se! Na tuhle hru se moc tesim!

15.2.2012 07:43:16

Vybíráme z Bazaru

 Pán prstenů: Karetní hra - Khazad-dum
Pán prstenů: Karetní hra - Khazad-dum
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas