Merchant of Venus

xxxxxxxxoo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Merchant of Venus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Richard Hamblen
Rok vydání: 1988
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla

Zdravím,
tak jsem dotvořil moji vlastní kopii hry (opět děkuji Tangramovi za podklady) a mám menší problém s pravidly. Nepochopil jsem z nich k čemu jsou Smlouvy (Deeds)? Můžete mi to někdo vysvětlit? Dík
19.3.2010 13:48:40

Raven
No přiznám se, že při hře ve dvou (můj případ) mi ty smlouvy připadají celkem zbytečné ... vyhrát se dá i bez nich, naopak, investice do nich je tak nákladná, že se prostě nevyplatí. Myslím, že smysl začnou mít v okamžiku více hráčů, kdy zboží může rychleji docházet a má smysl pak investovat do smluv a získavat tak další finance i když za více nákladů. Asi už pak hraje roli každý investovaný kredit, ale ověřeno to nemám.

19.3.2010 13:54:31

to Tangram
No dobře, ale pořád nechápu k čemu ty smlouvy jsou. Co dostanu když si nějakou smlouvu za velké peníze pořídím? Když si postavím spaceport nebo továrnu tak dostanu nějaký podíl ze všech obchodů, ale co dostanu, když si pořídím smlouvu?

19.3.2010 14:24:17

Ad Deeds
Tak jsem si znovu pročetl pravidla a už jsem to asi pochopil. Takže jenom pro ujasnění: Smlouvy slouží k postavení spaceportu nebo továrny, takže když chcu postavit spaceport nebo továrnu tak si musím koupit odpovídající smlouvu?

19.3.2010 15:18:19

Raven
Ano, taky jsem konečně dorazil domů a ověřil jak to přesně je. Smlouvy (Deeds) slouží přesně k tomu co říkáš: abys mohl v systému postavit přístav nebo továrnu. Jinak to nelze. Zakoupíš příslušnou smlouvu a můžeš postavit spaceport nebo továrnu - podle toho co si koupíš nebo co zbývá. A tady jde už právě o to, co se Ti vyplatí a co ne. Továrna produkuje dražší zboží, ale málo. Když kultura prodá zboží z továrny, vlastník továrny dostává 50% provizi. Přístavy zase podporují obchod, takže je v nich větší obchodní ruch a vlastník přístavu získává provizi 10% z každého obchodu, který v přístavu proběhne (ne mezi hráči ovšem). Čili jde o to, spočítat si, co se vyplatí a co ne. Ale bez smluv nic nepostavíš.

19.3.2010 18:20:27

Tangram
Ahoj,
chtěl bych se zeptat jak je to z jazykovou náročností u hry,respektive je tam hodně textu(karty,tabulky..)? Díky.

19.3.2010 18:34:37

Obrázky
Tak podle fotek to vypadá,že tam jsou jen žetony :-)

19.3.2010 18:35:45

Kody
Jediná jazyková náročnost jsou pravidla. No pak je tam pár tabulek, ale tam je tak 20 anglických slovíček celkem, to se dá vysvětlit i neangličtinářům, co to znamená :) ... Kdybys to chtěl někdy vidět, tak se můžeme domluvit, to by snad neměl být problém :)

19.3.2010 19:52:24

Tangram
Beru tě za slovo,rád se někdy připojím ke hře.
Obrázky vypadají parádně,takže vzhůru do vesmírného obchodování:-).

19.3.2010 20:17:59

Dotazy
1) Když nakupuju za IOU žeton (bartering) zboží levnější než je hodnota IOU žetonu, dostanu rozdíl ceny zboží a hodnoty IOU žetonu zpět z banky? Je vůbec možné platit za zboží IOU žetony nebo lze směňovat pouze vybavení, lodě, relikvie a IOU?
2) Může hráč ukončit svůj pohyb, i když nevyužije celý hod kostkami?
3) Kam se na začátku hry umísťují Fares?

2.8.2010 15:31:01

skleróza je potvora
4) K čemu jsou Lasery, Nova bally, Rastur žetony a pevnosti (Fort)?

2.8.2010 15:50:26

Odpovedi
1) Nedostanes. Muzes platit za zbozi IOU zetony, ale pokud si kupujes zbozi levnejsi, nic navic ti nikdo neda.
2) Jedine, kdyz nekde pristane, nebo se zarazi o prekazku. Jinak musi letet naplno.
3) Do ostatnich zetonu s pohledavkami.
4) K bojum mezi hraci. Rasturove jsou Alieni, pokud si hraci chteji zpestrit hru v sektoru, ktery zahy bude znicen, pripadne kdyz hrac hraje sam proti hre.

Kody - je cas se pridat ;)

2.8.2010 15:54:06

Vybíráme z Bazaru

51st state ultimate edition
51st state ultimate edition
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas