Memoir '44 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Days of Wonder
Edge Entertainment
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nove velmi zajimave rozsireni Winter Wars

http://www.daysofwonder.com/memoir44/en/content/winter-wars/

hlavne se tesim na 80 new Command cards, designed specifically for Breakthrough battles
29.9.2010 23:57:48

Karty
Jo to bude dobre. Kvuli combat kartam jsem chtel koupit sword of stalingrad

30.9.2010 12:34:43

Winter Wars
K tomu není co dodat, tohle rozšíření musím mít!
Ale pár figurek tam dát mohli...

1.10.2010 09:41:14

slepota
A hle, já jsem asi slepej, ale teď koukám, že tam nějaká ta figurka bude :-) . Huráááá.

1.10.2010 09:45:34

Deth
Zadny figurky

1.10.2010 10:45:35

Kubos
Já myslim že tam figurky budou, viz. New Troops, including the all new Tank Destroyer and Heavy Anti-Tank Gun units and Late War model versions of an Anti-Tank Gun, Mortar and Machine Gun.

1.10.2010 10:50:09

Winter Wars
Ale pocitam, ze vcestine ty karty nebudou. :-(
Mam doma ceskou verzi M'44, tak bych radeji, aby i to rozsireni bylo cesky ...

1.10.2010 11:11:47

čestina
Já mám doma taky česko verzi, ale měl jsem v ní jak český tak anglický karty. Ty ne?

1.10.2010 11:46:21

Figy
Na bgg mate fotky jsou to zetony a referencni karty

1.10.2010 12:40:55

combat karty
Ve sword of stalingrad jsou skoro vsechny combat karty oznaceny symbolem street fight. asi 6 combat karet tohle oznaceni nema. Z toho usuzuji, ze tech 6 karet by sedalo hrat pri vsech scenarich:). jestli nekdo vi presne, tak je to spravne, at nam da vedet. Jinak na zacatku hry kazda strana dostane 2 combat karty. dolizava 1 v pripade, ze zahraje pruzkum 1 (recon1).

1.10.2010 23:56:50

winter wars
Tak figurky tam nebudou, tím including the all new Tank Destroyer... je myšleno to, že tam budou jen žetony k těmto jednotkám a pravidla pro ně. I když bych se rád mýlil:-) Nicméně bude to pro mě nejlepší rozšíření letos vydané. Hlavně skrz ty combat karty, které se mi ze Sword of Stalingrad osvědčily. No a nové hexy taky nebudou k zahození. A to ještě nemluvím o 80 kartách pro breakthrough, který jsem si pořizovat nechtěl, ale asi přehodnotím plány:-))

3.10.2010 20:30:35

Thomassi
Breakthrough se určitě vyplatí. Obsahuje skutečně dost scénářů a mapy dávají hře nový rozměr. Ovšem je třeba mít dost rozšíření, aby se dalo všechny scénáře využít. Ale, když se dívám na tvůj seznam her, tak je to v pohodě. Jen je dobré mít (pro 2 mapy) to menší rozšíření s nákladními vozy.

3.10.2010 20:40:23

rozšíření všeobecně
Rád bych se zeptal těch, kteří vlastní některá rozšíření k Memoiru, nejlépe těch, kteří vlastní rozšířešní všechna. Co byste mi doporučili si pořídit jako další k základní hře? Co stojí za to dokoupit jako první, co skutečně ozvláštní či dobře doplní základ a co naopak nechat zatím bez povšimnutí nebo to vynechat úplně? Dal jsem Memoiru druhou šanci a hra si mě získala. Rád bych si tedy něco navíc pořídil. Díky za rady a postřehy :).

7.2.2011 09:27:48

Tanagram
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem šel po ose Eastern front-terrain pack-air pack- med. theater. Eastern front bylo první proto, že jsem chtěl nějak oživit hru a podle diskuzí na bgg bylo snad nejlepší. Když už si mě hra získala šel jsem do terrain packu s air packem (páč sám air pack tuším že bez terrain packu k ničemu moc není - bývá tam dost často potřeba) tzn klidně můžeš vynechat eastern front, pokud ti nejde tolik o efekt, že za rusy hraješ s hnědejma vojáčkama. Být na místě nekoho jiného ještě bych před med. theater spíš do pacific theater, ale osobně mám britskou armádu v oblibě a válka v pacifiku mě tolik nezajímá, i když je podle mě pacific theater lepší(podotýkám subj.!!!). Z větších rozšíření na které jsou potřeba 2x memoir (hedgerow hell,tigers in the snow, aj) jsem si nic nekupoval - na delší hry mám TOI.

25.2.2011 12:30:08 | Upraveno autorem (porovnej)

schula
Díky za odpověď :) ... špatně jsem zvolil místo otázky a trochu to zapadlo.
No TOI mi zatím leží ladem, protože mám jiné dlouhé hry, a Memoir bych oživil. Už jsem uvažoval i o druhém balíku právě pro větší bitvy ... a tady bych se chtěl ještě zeptat: Je potřeba mít dvakrát základ nebo stačí koupit Operaci Overlord (nebo jak se to jmenuje)?

25.2.2011 12:35:17

tangram
no tuším že v op. overlord jsou jenom žetony místo vojáčků a 2. balík karet, tzn ti bude chybět 2. hrací plán. ale pokud budeš kupovat už rozšíření s mapou, tak snad by nic chybet nemelo... ta 2. hra je vlastne potřeba na scénáře typu overlord, který jsou uvedený v pravidlech ať už v základu nebo různých rozšíření...
ožná ještě, pokud si potrpíš na detaily, winter a desert board map, by byly taky fajn - já to trošku šidil, ale faktem je že bitvy v rusku na sněhu popř v poušti na písku, vypadají prostě líp ;)

25.2.2011 13:03:23

schula
Rozumím. Díky za informace. Na detaily si potrpím, takže to zvážím :)

25.2.2011 13:13:05

tangram
no popravdě vypadá to o dost líp s tou mapou. Jinak ještě bych popřemýšlel být tebou, pokud chceš i memoir na delší bitvy, i právě tyhle winter wars, ale i s breaktrough kitem - viděl jsem video recenzi toma vasela, a pokud chceš v memoiru delší bitvy (co ti nahradí TOI) tak bych do toho určitě šel... já si na vícehodinovou válečnou session nechávám toi, i když zatím není moc čas, z vargame je to pro mě jasná volba ;)

25.2.2011 14:48:47

video na dicetower
http://www.youtube.com/watch?v=9Rp4elq8lk8

25.2.2011 14:50:03

Dotaz
Prosím, uvažuje někdo o pořízení překladu rozšíření M44 - Winter Wars?
Předem díky! Lodivod

20.4.2011 08:58:37

Vybíráme z Bazaru

Malé velké Galaxie + rozšíření Do Neznáma CZ
Malé velké Galaxie + rozšíření Do Neznáma CZ
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas