Memoir '44 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Days of Wonder
Edge Entertainment
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Memoir - Co koupit?

Ahoj. Uvažuju, že bych koupil nějakou rychlou válečnou hru a hodně přemýšlím o Memoiru, který mě dost chytnul. Chci se zeptat, jaká rozšíření (pokud bych měl teoreticky dostatek peněz) a v jakém pořadí (protože se trochu ztrácím v tom, co bylo první, co má smysl atd.) dokoupit? Zatím jsem hrál jenom základní verzi, určitě by byla fajn možnost hry ve víc hráčích (kamarád už svou základní verzi má), víc příkazových karet, nové scénáře, jednotky atp. Díky za rady.
19.8.2012 10:29:06

dokoupení
Jde o to jak náročný jsi.
Já nikdy nic nedokoupil, scénářů jsme stáhli spousta z netu a nevadilo mi, že za rusáky jezdili shermany ( snad je to dobře napsané ).
Takže jediný co mi chybělo byly různé dílky terénů, proto jsem za terain pack.

19.8.2012 11:19:50

k dokoupení
Tak asi docela náročný :-D Něčím bych to určitě chtěl rozšířit, spíš nevím, co stojí za to, jakou kombinaci rozšíření byste doporučili a v jakém pořadí je kupovat :)

19.8.2012 12:46:58 | Upraveno autorem (porovnej)

nejlepsi
je dle me koupit:
eastern front (fakt snad nejlepsi ale doporucoval bych ti koupit i zimni/poustni mapu((cca 450kc)))
pacific theater
Mediterranean Theater
pak jestli sezenes air pack :D je ted v bazaru asi za 1500 (uz se neprodava a nevyrabi)

a pak jsou ruzny overlord (2 core sady potrebujes), mansi balicky nebo ted novy equipment pack :)

jo a pokud chces skoro nekonecno scenaru tak na webovych strankach vyrobce si najed na memoir a najdi si to :) ale k tomu je supr mit terrain pack..

no priprav si okolo 3 500 :D

19.8.2012 13:27:44 | Upraveno autorem (porovnej)

tady ty figurky navic by ti mohly stacit :D
http://boardgamegeek.com/image/1346604/memoir-44-equipment-pack

108 miniatures from four minor WWII nations
48 French Infantry
24 Finnish Ski Troops
12 Italian Artillery
24 Polish Cavalry figures
4 Artillery types
6 "Flak-88" Heavy Anti-Tank Guns
6 "Long Tom" Big Guns
6 "M7 Priest" Mobile Artillery
6 "Nebelwerfer" Screaming Meemies figures
Beach Landing Equipment
6 "LCT-202" Landing Crafts
6 Hobart's Funnies figures, complete with their accessories
3 Armor types
6 "Elefant Panzerjäger" Tank Destroyers
3 "Sd.Kfz 250"
3 "Tiger" Tanks figures
3 Vehicle types
6 "Kübelwagen" Command Cars
3 "Jeep Willys" Long-Range Patrol Cars
3 "Dodge WC-63" Supply Trucks figures
2 Special Weapon Assets
6 "Browning M2" Machine Guns
6 "M2 60mm" Mortars figures
6 Sniper figures
Rules booklet
25 Summary cards
Scenario booklet detailing 11 Standard, 4 Overlord and 2 Breakthrough battles (expansions needed listed at end)

doporucujou zimni mapu a terrain pack ;)
ja si tohle koupim

19.8.2012 13:34:28

nazor
Tak já tedy všemi deseti doporučuju ten terrain pack a naopak naprosto nedoporučuju air pack. Z mé zkušenosti to dost mění a překomplikovává hru s minimálním výsledným efektem (za ty peníze).
Všechny ty theater packy jsou taky dobré. A pokud by vás chtělo hrát víc...no podobný problém jsem řešil taky. Bacha na tu overlord expanzi, která sice slibuje hraní pro víc hráčů ale mám takové tušení že bez dvou map se stejně hrád nedá. Každopádně pokud máš kamaráda se základní verzí a dvě mapy tedy už máte tak právě tohle rozšíření vám umožní hrát až ve čtyřech.

19.8.2012 13:55:46

super
Díky moc, takovýhle nějaký doporučení jsem potřeboval, myslim že koupim základ a podle peněz eastern front, zimní/pouštní mapu a ten terrain pack. Další se uvidí do budoucna ;)

19.8.2012 15:40:52

to Filip Appl
Ahoj, už jsi šel do nákupu nebo stále zvažuješ? Já naopak zvažuju prodej Memoiru včetně rozšíření, nemám bohužel spoluhráče, který by se mnou hru hrál a místo Memoiru nyní zvažuju hru Mage Knight, která je mi tématicky blízká a jde hrát i solitaire :-)
Mám na prodej základní hru Memoir, doplňující mapu zima/poušť, eastern pack a mediterrean pack. Vše je v angličtině, základní hra má originál česká pravidla, k oběma rozšířením jsou pravidla zde na zatrolenkách. Základní hra je asi 30x hraná, je v naprostém pořádku, dílky mapy, karty a figurky ve 100% stavu, pouze kostky odřené používáním. Rozšiřující sady a druhá mapa jsou jako nové, hrané asi 2-3x, víceméně pouze rozbalené.
Upřednostnil bych prodej kompletu, cena by byla 1800 (pořizovací cena byla přes 3000), pokud už máte základní hru, šlo by dohodnout cenu za jednotlivá rozšíření, raději bych ale prodal vše naráz. V případě zájmu jsem na telefonu 602609522 nebo mailu: pergl.mikulas@seznam.cz.

2.9.2012 21:44:50

prodej
Vzhledem k tomu, že jsem asi přišel s nabídkou pozdě, dal jsem nabízenou hru na bazar, pokud by měl někdo zájem, je k dispozici dle níže uvedeného popisu, cena je stanovena na 1750.

5.9.2012 18:54:01

Co koupit? - Winter Wars!
Inu já jsem si koupil všechny rozšíření a některý dvakrát. Teda kromě Equipment Pack. To si nechávám aby mi ho mohl někdo koupit k vánocům :-))
Ale co mě opravdu hodně dostalo bylo Winter Wars. Kromě novejch jednotek a zimních pravidel se tam objevila druhá verze Combat Cards, Zimní bojové karty. A to dokáže být fakt dost velkej masakr. Prostě když to sedne tak ta hra dostane novej rozměr. Navíc je v tomto rozšíření i balíček Breakthrough Command Cards, karty pro formát hry Průlom. A to je taky trochu jiná dimenze. Takže Breakthrough taky vřele doporučuju.

7.9.2012 20:46:37

Jako verzi? En ci CZ?
Vim, ze tohle vlakno uz je nejaky cas asi mrtve, ale protoze mam velmi podobny dotaz, tak jsem nechtel zakladat nove. Uz dlouho po Memoiru pokukuju, ale manzelka stale byla proti, protoze pro hrani na vojacky zkratka holky nemaji uplne pochopeni. Ale ted, jak porat v radiu mluvi o vyroci vylodeni v Normandii apod, tak jsme znovu zavetril a zda se, ze by to doma proslo :) .

Nejvetsi dilama ale mam, zda koupit CZ nebo EN verzi (kterou bych asi byl schopen sehnat i levneji). Chci to hrat predevsim s klukama 9 a 12 let (pripadne jeste s holkou 6 let), anglictinou uplne moc nevladnou.

Podle souboru zde ke stazeni se zda, ze by se pripadne daly vytisknout pro tu EN verzi ruzne tahaky, aby se s tim snaz poprali, na druhou stranu, z diskuzi se zda, ze to hrajete i s petiletymi detmi, ktere asi nectou ani cesky :) .

Doporucili byste mi tedy CZ ci EN verzi, nebo co byste mi poradili?

Predem dekuju.

17.6.2014 16:51:44

EN/CZ
Uprimne receno je to vcelku jedno. Vec se ma tak ze jedina vec co tam vlastne v anglictine je jsou karty. Kdysi se prodavala verze ktera obsahovala CZ i anglicke karty. Ja tuhle verzi nahodou vlastnim. Jinak krom karet bych tu hru oznacil za jazykove nezavislou. Pokud budes pokukovat i po rozsireni tak je to vlastne taky uplne sumak, protoze rozsireni vlastne pridavaji jenom nove jednotky a karty jsou porad stejne ze zakladni hry. S tim bych trochu kecal, pokud koupis rozsireni s Letadlama tak tam jsou karty taky, ale zakladni rozsireni jenom vojsk je neobsahuje. Ja osobne bych kupoval EN verzi protoze nerad micham jazyky zakladni hry a rozsireni, taky tech rozsireni vlastnim pomerne hodne. Nicmene pokud chces jenom zaklad je to asi naprosto jedno, i kdybys koupil EN verzi tak zase az tak moc textu na tech kartach neni, respektive jenom na nekterych se zvlastnimi bojovymi pravidly.

17.6.2014 17:16:28

jsem taky za anglickou, textových karet je opravdu jen pár
navíc mě překvapuje, že někde je k sehnání ta cz verze, BF ji už dlouho nemají.

17.6.2014 17:37:47

CZ verze
No puvodne jsem se chtel zeptat hlavne proto (a to jsem zapomnel zminit), ze jsem zaslechl neco o spatne kvalite CZ karet, a ze snad u nekterych CZ vydani puvodni EN karty jsou a u nekterych nikoliv.

Jinak co se tyce sehnatelnosti, tak v siti hrackaren Po**o (nevim, jestli se to muze) tento kousek celkem bezne maji - jestli jsou to ale nejake jejich kousky, ktere jim nekde 10 let lezely zaprasene ve skladu, to netusim - ale rozhodne bych tam necekal original EN vydani.

18.6.2014 21:45:23

Aj
Já mám Aj verzi s vloženými českými pravidly a ano, české karty jsou o poznání horší (slabší papír, nejednotné fonty, nepřesný tisk). Rozšíření nemám a ani o něm neuvažuji.

20.6.2014 18:59:54

děti
Ahoj,

hru v AJ hraju s klukama (teď 9 a 12) už 2 roky. Karty si zapamatovali úplně bez problémů.

20.6.2014 19:07:39

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas