Memoir '44 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Days of Wonder
Edge Entertainment
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Koupím rozšíření

Ahoj,
pořídil jsem si základní krabici a rád bych ji o něco rozšířil. Kdyby měl někdo něco na prodej, rád odkoupím.
Je tu někdo kdo aktivně hraje? Případně, co je vaše oblíbené rozšíření, které je podle vás nejhodnotnější.
17.3.2019 15:16:44

Hratelnost
Před vánoci jsem v tom tápal a teď, po tříměsíčním pravidelném hraní, jsem dospěl k následujícímu:

Pro zahrání jednou týdně ve 2-4 hráčích bohatě stačí základ obohacený o Campaing Book vol. 1 (Když budeš šikovný, najdeš ho na netu. Můžu poskytnout částečný překlad. Nedodělal jsem ho, tak ho nezveřejňuji.). Plus nějaké volně stažitelné mise. Tři měsíce jsme řádili v Normandii, kde nic jiného nepotřebuješ (Teoreticky by jsme si teď mohli prohodit strany a jsou to další 2-3 měsíce). Snad je jen potřeba mobil s internetem na objasnění dodatkových pravidel z různých rozšíření. Ale Days of Wonder mají v tomto směru špičkovou online podporu.
Na další kampaně následující po Normandii, je vhodné mít aspoň rozšíření terénů, ale k tomu jsme se nedostali.

Pro 5-8 hráčů je vhodnější Overlord verze. Ale není to s kampaní. Na Overlorda stačí mít dva základy.

Suma sumarum. Na začátku stačí základ, se kterým dostaneš obrovskou hromadu muziky. Až vyčerpáš jeho potenciál, řeš rozšíření. Max. pro jistotu kup terény. Já do dalších rozšíření asi nepůjdu a i když mě to neskutečně baví, raději dám ty peníze do jiné gamesy, kterých je neskutečné množství. Opravdu ten základ sám osobě (s CB vol. 1) zabaví neskutečně dlouho.

Pokud jsi vsak sběratel, ber všechno, co je k dostání :).


26.3.2019 07:54:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Rome At War I: Hannibal at Bay
Akt. cena: 199 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas