Memoir '44 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Days of Wonder
Edge Entertainment
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Expanze ano či ne?

Mám možná trochu jinou otázku, než se tu řeší a řešilo. Tato hra je vlastně základní "wargame" pro začátečníky a nehráče. Náhoda a frustrace tu je v silné převaze a člověk musí prostě přijmout, že hra nezobrazuje realizu, ale arkádovku s tématikou světové války.

Moje otázka směřuje k tomu, že nyní díky reprintu je možné zakoupit téměř každou expanzi.

Přináší tyto expanze něco, co mění tento základní mechanismus náhody? Více taktických karet zvyšující možnost aktivovat to, co potřebuji?

Nebo všechny expanze jen přináší nové mapy, scénáře, nové frakce, ale se stále stejnou omezenou mechanikou?
15.11.2020 19:59:41

co já vím,
tak "B" je správně.

Jednotlivá rozšíření s sebou nesou nové terény, scénáře, armády, jednotky, figury, ale základní mechanika je neměnná.

Nicméně základu mám nahráno mnoho hodin a když to přijmeš tak, jak to je, nabídne ti to ohromnou porci zábavy

15.11.2020 20:22:29

Joe

Rozsirenia
Rozsirenia skor pridaju vzdy par drobnosti (sovietsky hrac napriklad planuje karty dopredu, briti maju pravidlo "Stiff upper lip" a podobne.
---------------
Prekladateľ Joe

15.11.2020 21:29:20

...
Uf, rozhodování stále probíhá....hodně názorů říká, že základní hra je až příliš suchá a nudná.

Tak zvažuji, že bych vzal nějakou expanzi rovnou.

Co říkáte na kombinaci základ + pacific + jungle theatre + terrain pack?

Moc netuším, jak ve hře fungují letadla...ty se libovolně přidávají do jakékoliv hry jako nový typ jednotky?

7.12.2020 22:04:51

rozšíření
Tak za mě je nejlepší rozšíření je Winter Wars, protože hře dá nejvíc.

* nové combat karty které se mohou hrát společně se standartními kartami.
* zimní pravidla (omezení viditelnosti, snížení pohybu motorizovaných jednotek)
*nová pravidla jako Kamufláž, miny(jsou i v ruském rozšíření) za mě obě super
*hlavně plno nových jednotek byť se přidají jen žetonky k jednotkám stávajícím
-Protitankové 88mm dělo němci
-halftracky
-antitanky )stíhače tanků dobře fungují proti tankům a špatně proti pěchotě)
-panzerfausty a protitankové střely u pěchoty
-minomety
- pěchty s těžkými kulomety
-Inženýři
- z japonského rozšíření je přidáno mobilní dělostřelectvo

*scénáře se mi zdají nejlepší.
* jsou obsaženy karty pro případnou koupi map BREAKTHROUGH, které zvyšují bojiště do hloubky. + 4 scénáře pro toto rozšíření.

pokud bych znovu pořizoval tak Memoir základ + WinterWars + Memoir '44 Winter Desert Board Map
protože hrát zimní války na zelené desce prostě nejde :)

Vyplatí se to ale mnohem víc než Terrain Pack

později bych doporučoval koupi Rusáků protože mají také bitvy v zimě, ale hlavě BREAKTHROUGH pro větší bitvy.

později pokud tě to nepřestane bavit je rozšíření Equipment pack kde máš skutečné Tigry, Halftrucky německé 88 děla a Elefanty. cistě pro dojem .)

směřoval bych to tímto směrem.

7.12.2020 22:59:10

yodle
Jdeš do Ruska, ten názor jsem četl hodněkrát, ale konečně přehledně sepsané.

Jen ten equipmnet pack nejde koupit...a myslím, že není v plánu ani na dotisk.

Ty si tedy hru prodal? Přestala bavit?

7.12.2020 23:04:59

Korenar
ne ne stále ji mám dokonce Memoir mám 2x základ abych měl dostatek panáčků němců na Sword of Stalingrad. :)))
mám všechny rozšiření kromě japonců dokonce i rozšíření Dne D https://www.planetaher.cz/detail/deskove-hry/memoir-44-d-day-landings což je pecka..
Uvažoval jsem tak, že kdyby mi komplet Memoir zmizel nebo shořel. Co bych si pořídil. :)

Jinak Winter Wars jsou bitvy v Normandii mezi US a Němci kteří jsou v základu.



7.12.2020 23:40:20 | Upraveno autorem (porovnej)

yodle
Já spíše zvažuju, zda vůbec koupit....nebo zda koupit něco, nebo všechno. Mě osobně láká tématicky spíše paficik. Ale D-Day samozřejmě.

Mám syna 3,5 roku a druhého 3,5 měsíce...takže ještě chvíli mi to bude ležet v polici. Na druhou stranu je to už 16 let a stále tu není konkurenční hra. (jednoduchost - hratelnost - figurky - historický podtext)

je to hra, kterou klidně můžu vytáhnout pro nehráčskou návštěvu, aby se tátové zabavili :D

A taky mě štve...že koupí všeho dám tak 7K do velmi jednoduchoučké hry a bude mi štvát, že nemám ten equipment pack, který je hodně super pro ten 3D gameplay

8.12.2020 00:28:36

Korenar
Tak až bude mít kluk 6-7 let tak je to ideální. Stačí asi jen ten základ. Kopa dalších scénářů je zde https://www.daysofwonder.com/memoir44/en/content/scenarioapp/?
pak je možná ještě dobré dokoupit terrain pack, aby se zvýšilo procento možných scénářů. Toť vše.
Mám zkušenost z lázní kde jsem se spřátelil s chlápkem co tam měl syna 7-9 let. Dovezl jsem jim to, pujčil a kluk prosil tátu ,aby to mohli hrát jakoukoliv volnou chvíli co se naskytla po zbytek pobytu.

8.12.2020 09:32:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Korenar
Ja som kupoval M 44, potom Eastern Front + Winter/Desert Board.

Neskôr Terrain Pack, Mediterranean a Pacific.

A aj Winter Wars.
---------------
Prekladateľ Joe

8.12.2020 09:44:05

Korenar
Tak já teď před vánoci taky stále dumal,jestli už koupit (syn 8),nebo ještě počkat. Vyřešily to za mě vánoce a hlad po deskovkách,co tu je poslední rok. Vyprodáno.
Kvůli Karakmatkám a Třem bratrům ,budou muset vydavatelství dělat dvojnásobné printy. :+) Ale to je jen dobře,že lidi si nacházejí cesty k deskovkám.

8.12.2020 20:39:41

....
Jako základ je všude pryč i v UK. Říkám si, zda je vůbec reálné, že to zas za pár let reprintnou....teď mám syna 3,5....pokud reprint bude zase za 4-5 let, bude už pozdě kupovat Memoir.

Ale co když syna nebude válka bavit? Dilema za dilema

8.12.2020 21:26:38

...
Tak o reprint bych strach neměl ,Assmode to bude bouchat stále,když to bude sypat.

8.12.2020 21:34:16

Vybíráme z Bazaru

Ad Astra
Ad Astra
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas