nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Melee

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština:
Vydavatelé: (Web published)
Hobby Japan
Autoři: Steve Jackson
Rok vydání: 1977
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Šíp zasvištěl. Flavius sice cítil bolest, ale nebyla tak hrozná - díky Bohům za zbroj. Pokračoval dál, kličkuje sem a tam aby střelci ztížil míření. Druhý šíp minul. Když se Flavius přiblížil, barbar si stoupl zády ke stromu a stihl ještě jednou vystřelit, než se po něm Flavius ohnal mečem. Třetí šíp sice narozdíl od Flaviova výpadu zasáhl, ale zbroj střelu zastavila a barbar musel odhodit luk...
...jen proto, aby vytasil obrovský meč. Flavia zpomalovala jeho zbroj i štít, ale přesto se mu povedlo zasáhnout mrštnějšího soupeře.
Krvácející Germán se pokusil ustoupit stranou, ale Flavius jej odříznul - a v tom se barbarův zoufalý sek svezl po jeho štítu a našel mezeru ve Flaviově zbroji. Otřesený centurio ustoupil, a několik vteřin se jen kryl a vyčkával.
Pak bylo náhle po všem: Flavius se sehnul pod germánovým rozmáchlým sekem a bodnul. Jen lehce oděný divoch se zapotácel a ustoupil; Flavius přiskočil a bodnul znovu. Barbar šel k zemi, mrtvý nebo příliš raněný než aby pokračoval v boji...

Toto je zkrácený popis ukázkove partie hry Melee, ve které hráči ovládají jednotlivce nebo malé skupiny bojovníků ozbrojených chladnými zbraněmi. Tyto bojovníky si hráči vytváří sami dle daných pravidel. Nejprve musí zvolit jejich sílu a obratnost, v závisloti na těchto vlastnostech a zamýšlené taktice pro postavu ji pak hráči vybaví zbraněmi a zbrojí. Lze hrát i série her, kde si vítězné postavy zlepšují své vlastnosti nebo výstroj.

Samotný průběh kola se dělí na tyto fáze:

  1. Iniciativa: Hráči si hodí kostkou, vítěz rozhodne, která strana se bude hýbat jako první.
  2. Pohyb: Podle plánované akce hráci pohnou postavami.
  3. Akce: V pořadí podle modifikované obratnosti postav hráči volí a provádí akce (jako např. útok, střelba, kryt, odpoutání se, boj zblízka na zemi,...) každé postavy v závislosti na jejím stavu a vzdálenosti kterou urazila ve fázi pohybu.
  4. Nucené ústupy: Postavy které byly zraněny ale samy nezasáhly soupeře musí ustoupit, jejich protivníci je mohou a nemusí následovat.
  5. Umístění žetonů: Hráči umístí žetony pro (m.j.) upuštěné zbraně, postavy ležící / klečící / v bezvědomí či mrtvé. Pokud jsou při vědomí bojovníci aspoň dvou znepřátelených stran, začíná další kolo.


Pro zajímavost: Steve Jackson, jeden z tvůrců této hry pak z tohoto systému vytvořil hru na hrdiny GURPS.

Autor: Longshanx

Další názvy této společenské hry

  • Potyczka