Medievalia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 50 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Giochix.it
Autoři: Michele Quondam
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Právě jste byli odměněni za věrné služby králi prokázané v bitvách a získali jste své panství. Je to sice jen kus neobdělávané země s vesnicí vandráků...

To nejhorší je, že vaši nejhorší nepřátelé získali panství ve vašem sousedství a nyní se vás snaží odstranit z cesty. Vaším cílem je vybudovat z vašeho panství prosperující zem a uchránit ji před nepřáteli.

Na začátku hry se karty rozdělí do 3 balíků (oblasti, vojáci a postavy) a každý hráč si nalíže 8 karet v libovolném složení. Každý hráč také dostane město na svém území do začátku. Dále se na stůl připraví budovy také do 3 balíků.

Verze pro 4 hráče dovoluje 2 aliance hráčů, kteří sedí naproti sobě.

V rámci svého tahu si každý hráč lízne kartu, zaktivuje (odpoužije) své karty, provede všechna možná stavění a pak (pokud chce) zaútočí na soupeře (nejdřív je však třeba projít hraničním pásmem, což trvá jeden tah).

Stavění budov, území i lidí probíhá aktivací karet nebo skupin karet, které produkují množství surovin potřebné na nákup. Všechny suroviny, které jsou aktivovány, ale nejsou využity na jednu stavbu jsou ztraceny. Stavět lze, dokud stačí suroviny.

Hra končí pokud nastane jedna ze 3 situací:

  • Hráč dosáhl 7 bodů stavbou budov.
  • Hráč zničil všechna soupeřova města, nebo jeho území okupuje po tři po sobě následující kola (hráč nemá na začátku svého tahu žádnou obranu).
  • Byla líznuta poslední karta budovy, nebo došly dva hlavní balíky (oblasti, vojáci a postavy). V tomto případě vyhrává hráč (aliance) s největším počtem bodů.

 

 

Autor: presle

Rozšíření hry (1)

Medievalia Action! (2009)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 4 hráči

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard Close Encounters (plastové miniatury)
ISS Vanguard Close Encounters (plastové miniatury)
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas