nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Medici: The Card Game

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: cosaic
Grail Games
PixieGames
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vžijte se do role kupců v době, která je sice plná konkurence, zato vám však může přinést pořádný obnos peněz. Vítejte v éře, kde je u moci nechvalně proslulá rodina Medicejů. Každý den se vypravíte na velkoobchodní tržiště, kde naleznete přepychové kožešiny, exotické koření, pestrá barviva, nejjemnější tkaniny a obiloviny z plodných zahraničních polí. O toto zboží však musíte soupeřit s ostatními kupci...

Medici: The Card Game je rychlá karetní hra, kde je cílem hráčů získat co nejlepší kombinaci karet. Hráči se, coby kupci, vypravují po tři dny na trh, kde nakoupí zboží, naloží ho na loď a převezou do skladiště. Avšak musí vždy pečlivě zvážit, které zboží se jim opravdu vyplatí.

Příprava hry:
Karty zboží se zamíchají a vytvoří se z nich balíček, který se položí lícem dolů doprostřed herní plochy. Floriny (mince) se umístí tak, aby na ně všichni hráči dosáhli. Každý hráč dostane 2 přehledové karty, kde je vysvětleno bodování. Začíná hráč, který byl naposledy na trhu, případně se vybere začínající hráč náhodně.

Průběh hry:
Hra se hraje se na tři kola, které představují jednotlivé dny. Po prvním hráči na tahu pokračují další po směru hodinových ručiček. Hráč na tahu provede následující dvě akce:

  1. Odhalí kartu: Postupně kartu po kartě hráč odhalí jednu NEBO dvě NEBO tři karty zboží z balíčku tak, že je otočí lícem nahoru do řady vedle balíčku – vyložené karty představují nabídku zboží na trhu. Pokud je už vyložena minimálně jedna karta (z tahu předchozího hráče), může se hráč rozhodnout žádnou kartu neodhalit.
  2. Vezme si kartu: Nyní hráč MUSÍ vzít poslední odhalenou kartu. Kromě toho si může vzít z trhu jednu nebo dvě už odhalené karty. Nikdy však nemůže vzít kartu, která je dál než tři pozice od poslední odhalené karty. Vybrané karty umístí před sebe lícem nahoru do jednoho řádku, ty představují jeho náklad na lodi.

Jakmile naloží hráč zboží na loď, oznámí ostatním hráčům současnou hodnotu nákladu. Poté je na řadě další hráč.

Hráči obdrží floriny na konci každého dne na základě hodnoty nákladu dle bodovací tabulky. Poté se zboží umístí do skladiště, kde hráč s největším počtem zboží (ikon) od jednoho druhu získá 10 florinů, hráč s druhým největším počtem získá 5 florinů. Zboží ve skladišti hráčům zůstává do konce hry a musí tak vždy zvážit, které zboží se jim další den vyplatí na loď vzít.


Konec hry:
Hra končí po bodování na konci třetího dne. Hráč s nejvyšším obnosem peněz vyhrává. Pokud dojde ke shodě, stávají se hráči ve shodě vítězi.

Autor: Daw8ID

Vybíráme z aukcí

The King Is Dead (1. edícia EN)
The King Is Dead (1. edícia EN)
Akt. cena: 330 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>