nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Maximum Apocalypse: Gothic Horrors

Rozšíření pro hru: Maximum Apocalypse
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zombie, Post-apokalypsa
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Rock Manor Games
Autoři: Mike Gnade
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nadpřirozeno je skutečné - a to jsme si mysleli, že už nás při této apokalypse nemůže nic překvapit. Vampýři jsou zde a s nimi kultisté vyvolávající prapodivné příšery a k tomu tajemné bytosti z legend Yokai. Budeme tentokrát úspěšní a přežijeme, nebo se připojíme k upířím hordám?
Rozšíření Gothic Horrors ke hře Maximum Apocalypse přináší tři nové druhy apokalypsy:

  • Vampýry s ghúly a vlkodlaky
  • Kultisty snažící se vyvolat tajemné monstrum Cthulhu
  • Tajemné Yokai.

Princip hry zůstává stejný jako v základní hře - úkolem hráčů je opět splnit mise uvedené kartách jednotlivých scénářů apokalypsy.

Rozšíření navíc přidává několik herních mechanismů:

  • Den a noc: Ve hře se nyní pravidelně střídají den a noc. Ve dne se všechny žetony nestvůr pohybují směrem uvedeným na kartě - pokud narazí na hráče, vytahuje si před sebe nestvůru. V noci přichází na řadu událost, která je uvedena na noční straně karty a hráči ji musí splnit.
  • Karty šílenství: Některé nestvůry hráče nutí vytáhnout si kartu z balíčku karet šílenství. Karta šílenství ovlivňuje hráče stejně jako karta efektu a musí být odstraněna pomocí jiné karty odstraňující negativní status. Pokud počet karet překročí limit, který může mít hráč vyložen v oblasti vybavení, je hráč eliminován.
  • Nové postavy: Rozšíření do hry přidává také dvě nové postavy - kněze a rónina. Kněz je ochránce ostatních, který věří v sílu lidského ducha a celého lidstva, rónin je pak typický bojovník na blízko, který využívá různé bojové postoje k tomu, aby se mohl vypořádat se svými nepřáteli.

Autor: martinsun