Master of Orion: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 106x (Seznam vlastníků)

Master of Orion: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ekaterina Gorn
Igor Sklyuev
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Príliš silné karty?

Ahojte, rád by som si prečítal názor hráčov, ktorí už majú niečo nahraté v tejto hre.
Čo si myslíte o kartách typu RECYKLOTRON a pod? (aktivácia karty: 2 listy + 2 kladivá = hráč získava okamžite 1 bod za každú kartu v tejto sústave)
Nezdajú sa Vám tieto karty príliš silné? Viac krát sa mi stalo, že hráč si postavil už v 3. kole jednu sústavu s touto kartou a do konca hry zbieral body - čo predstavuje v priebehu piatych kôl 5 bodov za každé kolo = 25 bodov. Samozrejme, mne sa ako naschvál nepodarilo dostať na ruku žiadnu kartu, ktorou by som ho zastavil - napríklad kartu, ktorá ho prinúti danú kartu premiestniť na spodok sústavy, prípadne získať podobnú kartu.
Stáva sa aj Vám niečo podobné, že hráč proste začne prudko bodovo utekať a môžete robiť čokoľvek, už ho nedoženiete?
Ja som mal napríklad celkom slušné karty - 4-bodová karta, karta ktorá mi prinášala body za každú kartu, ktorá má znak listu a pod. Ale to boli body, ktoré sa získavali iba na konci hry.
Na začiatku 8. kola som mal 2 body, protihráč 28.
Konečný výsledok: ja = 38 bodov / protihráč = 49 bodov.
21.6.2019 08:26:49 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Nejsem teď u krabice, ale v té hře je hodně kombících postupu a protikomb. Máme nahráno dost a často se dostanem i nad 50 bodů. Co je mírně poddimenzováno je boj, tam je potřeba podpořit útoky rádcem a vedlejším efektem. Pokud nějaký hráč pravidelně sbírá body aktivací nějaké karty je potřeba mu ji vybombit (přeházet sloupec) co nejdřív.

21.6.2019 12:40:54

...
Nemám to u sebe, ale mrkněte se, jestli není efekt "za každou kartu v soustavě..." vyhodnocován jenom jednou při zahrání, nebo na až konci hry.
Jinak ano, jak píše Úderník - některá komba mohou být silná a je potřeba s tím dynamicky pracovat. Stavět protikomba, ať už na vlastní body, nebo na rozbití soupeřova bodovacího komba.

21.6.2019 13:05:43

Úderník
Viem presne o čom hovoríš, problém bol v tom, že som ho nemal ako zastaviť. Ťahal som karty vždy keď sa dalo, aby som získal kartu na rozhodenie súperovej sústavy, no nemal som žiadne páky na to, aby som ho nejako zastavil a on sa bodovo iba vzďaľoval a vzďaľoval...
Ja nehovorim že je to zlá hra, práve naopak, len niekedy nastane taká situácia že jeden sa vezie na koni a druhý sa iba smutne prizerá :)

21.6.2019 17:49:41 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Právě ta aktivace Recyklotronu není úplně levná : 2 jídla a 2 nástroje je dost zdrojů a dá se říci že v tom kole nejde už toho moc dalšího postavit.

Recyklotronů je tam více, navíc je tam
karta která počítá vojenské karty v sloupci a tuším ještě jedna která počítá podobně jako recyklotron

25.6.2019 22:24:53

...

Tak je to přece jen karetní hra. Je potřeba dělat co jde s tím co mám a o tom to je. Teď jsme ji hráli doma několikrát za sebou a jsem maximálně spokojená. Každá partie úplně jiná.

30.6.2019 17:46:35

souhlas.
Pro mě taky velice oblíbená hra...máme odehránop určitě už dvě desítky partií a baví..

Chvíli jsem se zabýval nápadem dodělat další rasy do hry dle těch návrhů z vlákna na bgg....

Škoda že není pro tuto hru nějaké rozšíření....i proma bych koupil

30.6.2019 18:07:37

Ahoj, myslím, že u této karty je k Aktivaci třeba mít loajalitu 6 a více. Takže když na hráče budeš třeba útočit, nebo i jinak mu brát loajalitu, kartu prostě neaktivuje.

25.10.2021 14:44:22

Já mám za sebou teprve 2 partie, ale souhlasím s @WhiteKing. Nemá smysl ztrácet tahy lovením karty pro ničení soupeřova enginu. Útokem nejenom zajistíš, aby si soupeř musel hlídat loajalitu, ale ještě ti to generuje VB. Dokonce si myslím, že pokud se soupeř díky nějakému kombu trhá ze řetězu, má smysl cíleně několikrát zaútočit a ukončit co nejdříve hru na loajalitu.

11.12.2023 16:38:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Lords of Cannabis
Lords of Cannabis
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas