Master of Orion: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 106x (Seznam vlastníků)

Master of Orion: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ekaterina Gorn
Igor Sklyuev
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Master of Orion vs. Dobyvatelé vesmíru

Ahoj
Najde se tu někdo, kdo hrál oboje?
Dají se nějak porovnat? Dobyvatelé + první 3 expanze jsme si hodně oblíbili a hrajeme je často. MoF vypadá pěkně, ale nejsem si jistý, že bude nabízet dostatečně odlišný zážitek...
15.12.2017 08:45:17

dojem
Řekl bych, že dobyvatelé vesmíru jsou lepší. Master je taková eurovka s kartama a má stejný problém jako Mars. Nechodí karty? Máš smůlu :-). Navíc jsou tam hodně kurvicí karty dosti nechutného charakteru.
Dobyvatelé jsou víc o interakci mezi hráči. U Master jsme občas vůbec netušili kdo je na řadě, něco jakou u Marsu.

19.12.2017 08:21:14

Abe

dojem
Mě se zase víc líbí Master of Orion. Přijde mi to jednodušší, ale hlavně přehlednější. Všechno je navíc logické, krásně do sebe zapadající. V Dobyvatelech vesmíru byly pravidla fakt na ... i systém akcí nebyl úplně ideální (jiná akce pro toho, kdo kartu akce zahrál a jiná pro ostatní). Master of Orion je euro, o tom žádná, ale to je dobře, přestože je zde dost konfliktu mezi hráči. Významná část vítězných bodů se totiž získává útočením na protihráče. V tomto ohledu si dovolím Master of Orion připodobnit k Blood Rage, jenom místo krásných miniatur jsou zde karty.

zaměstnanec Blackfire

19.12.2017 08:47:06

Porovnání
Nejprve se vyjádřím k názvu příspěvku:
Dobyvatelé Vesmíru jsou naprosto unikátní hrou (bohužel často nepochopenou díky pravidlům), kde všichni hrají postupně akce, které jsou zvoleny hráči a tudíž je třeba odhadovat a občas riskovat akci jinou. A tyto akce se vykonávají najednou. Platí se kartami a karty samy o sobě už žádné akce nepřinášejí.
Já tedy příliš mnoho podobného nevidím.

Pokud bych měl srovnávat, tak možná nečekaně se Settlers: Zrod Impéria.
Obě hry jsou založeny na akcích, ve kterých se hráči střídají, než všichni své vyčerpají nebo ukončí tah.
Taky v nich figurují suroviny a příjem v každém kole.
Karty jsou multifunkční; lze zahodit za suroviny či vyložit.

Pokud jde o srovnání obsahu balíčků těchto her:
Dobyvatelé i Settlers mají společný balíček s různými kartami (žádné duplikáty, krom pár duplikátů v Settlerech).
Orion má od každé karty dvě, čili máte nějakou šanci, že vám přijde kombo.

Všechny hry jsou super a každý by měl zkusit než třeba koupí. A v dnešní době není problém si zajít do nějakého klubu a udělat si obrázek sám ;)

19.12.2017 09:50:18

Abe

moc pěkné
pod to se podepisuji, vidím to stejně

zaměstnanec Blackfire

19.12.2017 10:57:57

Za mě
Dobyvatele vesmíru jsem prodal, vůbec mě nebavili. Stejně dopadli Settlers: Zrod impéria, kteří jsou trochu podobného ražení. Myster of Orion mě chytl, sice to hodnotím po zahrání jedné hry ve třech, ale bavil jsem se náramně. A to jsme hráli jen výukovou hru bez rádců a jen za lidi. Podle mě to bude pecka a dávám tomu velkou šanci i ve dvou, nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat. Ještě jeden postřeh, docela to bavilo i manželku, která vůbec nemusí sci-fi tématiku a před hrou bych si vsadil, že už to nebude chtít ani vidět. Už ale během hry bylo vidět, jak kutí co udělat a že ji to baví.

24.12.2017 13:18:53

Vybíráme z Bazaru

Lucidity KS Deluxe edice, Brno
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas