Mascarade - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 13
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Asterion Press
Hobby Japan
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Ahoj. Máte,prosím, nějaké zkušenosti? Vypadá to dle pravidel zajímavě. Díky.
28.11.2014 08:10:34

super
sICE POZDĚ, ALE MUSÍM ŘÍCT, ŽE JE TO VÍC INTRIKÁNSKÁ CITADELA
Doporučuju, baví mě víc než coup.

23.6.2015 16:51:55

Mascarade
Koukal jsem do pravidel a přijde mi to jak píše Jarmuk intrikánská Citadela a zároveň karetní verze Revoluce. Mám pravdu či nikoliv. Z pravidel a toho co jsem vyčetl na BGG se mi hra líbí...

4.11.2015 15:27:10

dojmy
Tak za sebe musím napsat že hra se za 2 roky příliš neujala. Beru jí na každou dovolenou a hrají děti 10-15 let. V žebříčku her pro více hráčů je spíše na chvostu. V čem je problém:
- je třeba pozorně sledovat co kdo hraje včetně paměti - ve větším počtu hráčů dospěláků asi nebude problém, ale u dětí celkem jo. Každopádně je třeba se dost soustředit a nebo nesoustředit a střílet od boku - i tak se dá, ale není to moc zábavné
- byť člověk hraje s jednou kartou ta hra není úplně jednoduchá, je třeba sledovat jak kdo je na tom a jak co nejefektivněji eliminovat to, že mi přistála karta kterou zrovna nepotřebuji
- a ten největší problém nakonec - subjektivně (především v méně hráčích), někdo se většinou musí obětovat aby eliminoval hráče co má nakročeno k vítězství a ten kdo se obětuje téměř vždy tratí. Tedy konkrétně např. vedoucí hráč prohlásí "já jsem král", buď se nikdo neozve a tedy tento hráč vyhraje, nebo zahlásím že já jsem král abych ho donutil ukázat kartu a byla šance že lže. Tím samozřejmě tratím a ostatní nikoliv.

4.11.2015 16:48:47

u téhle hry
opravdu záleží na partě, stejně jako stanici paranoiu my skazili hráči a jiná parta byla super zážitek.

4.11.2015 21:06:02

Mascarade
Tak se mi to konečně dostalo do ruky. Hra je fajn, jen jsme nějak nedali nač je tam ta prázdná karta Žebráka..., víte někdo děkuji. V CZ pravidlech jsem to nenašel. Díkes

16.12.2015 15:02:44

Žebrák
Prázdná karta, pokud si chcete vymyslet vlastní postavu.

16.12.2015 16:28:50

dojmy
Dnes jsme dali par her ve 4 a musim rict, ze panzer ji vystihl dokonale. Absolutne jsem nestihal sledovat, chce to opravdu 100% soustredeni, coz u "party" hry neni uplne idealni. Mozna mit u toho kus papiru na poznamky..

26.5.2016 21:21:20

I ve dvou to jde
Zkoušeli jsme to před pár dny ve dvou a přijde mi to docela dobře vymyšlené. Je to trochu jiné než hra ve více hráčích, ale má to něco do sebe...

27.5.2016 08:33:57

je to párty hra
Myslím, že zábavné je na tom právě to, že nikdo neví, jakou má kdo kartu (včetně vlastních). Takž není potřeba hrát 100% soustředěně, nebo dokonce si psát něco na papír, jak tady taky zaznělo. Neberte tu hru tak vážně... Dle mého názoru je zábavná i přesto (nebo snad právě proto), že si nikdo není moc jistý, co má kdo za kartu.

28.5.2016 22:37:49

souhlas
.

30.5.2016 19:51:48

Neskutečně skvělá
Hrajeme od září, tedy 3 měsíce každou neděli. Nosíme tři hry na návštěvu. Dvě různé hry a Mascarade. A "Mascarade" je vyžádána vždycky. Hrajem v 5 nebo v 6 lidech. Je to to děsná legrace - vykulené oči při odhalení postavy (čekáš krále a nejednou tam máš ježibabu).
NEBO: přemýšlení nahlas jak to hráčsky ujede, znáte to: "Co mám teda já? Kdo jste mi to vyměnili." " Já jdu domů."
NEBO: potřebuješ zrušit odkrytí protivníka a riskuješ prohru - ale když ho NEodkryješ, prohraješ 100%, jenže víš, že na výhru nemá nárok díky tvojí výměně.
NEBO: celou dobu na tebe kašlou a nechají tě hrát třeba zloděje, ale ty máš jinou postavu. A najednou někdo zahraje tvou opravdou postavu a ty ho setřeš tvrzením, že si to ty. "No jasně, jasně" A pak jseš to opravdu ty. Ta naštvanost je okouzlující.

Je to zkrátka jedna z nejlepších her pro naši squadru hráčů. Vzali jsme do party "náhradnici", kámoš musel na přesčas v neděli do práce. Přišla spíše ze slušnosti, ale už se jí po zahrání nemůžeme zbavit (nadsázka). Mascarade ji otevřeli háčské oko. A je to vynikající spoluhráčka. Díky Mascarade hraje i jiné hry.

25.11.2017 11:20:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Necronomicon 1st Edition - limitovaná deluxe verze
Akt. cena: 4500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas