MARVEL: Rukavice nekonečna

xxxxxxxxoo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

MARVEL: Rukavice nekonečna - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alexandar Ortloff
Seiji Kanai
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak jaké máte dojmy z hraní? Mám rád Milostný dopis a mám rád Marvel, ale nějak se bojím, že tohle nebude fungovat. Navíc mi přijde, že týmovým hraním odpadne i legrace v podobě škodolibosti a vyřazení hráčů.
19.8.2020 13:31:38

Dojmy
Dojmy pozitivní. Co se legrace ze škodolibosti týče - mezi všemi hráči samozřejmě chybí; za to tady máš kooperaci mezi hráči proti hráči Thanose. U hry jsou zase jiné emoce a situace, za mě fajn upravený Milostný dopis.

23.8.2020 22:10:44

První dojmy
Tři hry 2v1 - výsledek vždy výhra Thanose ve 4.-5. kole.

Tak nevím jestli je to o tom, že se hrdinové musí naučit jak společně vyhrát, nebo jestli Thanos má vyšší šanci na výhru, aby to byl skutečně challenge, ale klasický Love Letter (Milostný dopis) mi zatím přijde mnohem lepší a méně závislý na tom, co si kdo lízne. Když si totiž Thanos na začátku nabere silné karty a dobře to zahraje, hrdinové už to nemusí rozchodit. Navíc skoro všechny Thanosovi karty jsou dost dobře hratelné a posouvají ho o další krok k výhře, naproti tomu většina karet hrdinů funguje jen v kombinaci s druhou-lepší kartou a některé jsou jen čistě o náhodě, nebo jen podporují spoluhráče, o jehož možnostech nic nevíte. Takže vlastně zase náhoda.
Považte sami. Thanosova karta kamene, který mu přidá tři bonusové žetony (a zahraný kámen sám o sobě je 1/6 výhry) oproti kartě hrdinů, která při vyložení dá jeden žeton tomu, kdo ji zahrál, nebo jinému spoluhráči. Nebo další Thanosův kámen, který mu umožní dvě karty dobrat a dvě odložit naspod balíčku (tím hledá další kameny) oproti hrdinské kartě, která umožní podívat se na tři vrchní karty z balíčku a vrátit je v jakémkoliv pořadí. Většinou to stejně nic moc nezmění. Minimální efekt, co akorát zabere jedno kolo, během Kterého Thanos dokáže o dost víc.

Občas se povede pěkné kombo, ale jen ojediněle.

24.8.2020 01:45:56

Taky dojmy
Hele, psal si, že musíš spoléhat na spoluhráče, o kterém nevíš, co má na ruce. A co třeba právě ta karta vezmi si tři z balíčku a vrať je tam v jakémkoli pořadí? Díky tomu se dají vymyslet dobré věci.

My to už máme celkem nahrané. Během prvních her opravdu vyhrával Thanos, i když občas velice těsně. Je dobré nejen předvídat, jakou kartu by Mohl mít Thanos na ruce, ale také to, jaká karta by vám v danou chvíli nejvíc zavařila. Dá se toho vymyslet překvapivě hodně. Teď už hrdinové vyhrávají relativně časti, i když stále častěji Thanos. Ale podle mě to tak je správné. Má to být pro hrdiny výzva a mají se bát každé Thanosovy zahrané karty. :) A vzhledem k tomu, že to je hra na cca 5 minut, tak nějaká flustrace nehorozí. Thanose bere někdo jiný a hraje se dál.
...................................................................
Odvážný dobrodruh

24.8.2020 08:48:45

Kubrt
Ale jo, to ja tak beru. Jsou to jen prvni dojmy. Jen se obavam, ze na to znova kamarady uz nenalakam. Je to velka vyzva a to je asi ok, ale pripomina mi to hry, kdy je cilem neprohrat. Tady poprve kdo prohraje s Thanosem bude za troubu a hrat to uz chtit asi nebude.
Zkusim se zamyslet nad nejakym balancnim house rulem, kdy Thanos nebude moci lusknout se trema kamenama na ruce. Ale tim nerikam, ze hra je broken. Jen to zkusim trochu zjednodusit, abych hru nemusel davat do bazaru.

24.8.2020 10:57:23

Abe

lepší Milostný dopis
Hráli jsme teď o víkendu a ze 4 her, 4x vyhráli hrdinové. Proto jsem rád, když tady čtu, že vyhrál i Thanos :) Téma Marvel mi tady navíc sedí mnohem víc, stejně tak možnost spolupracovat. Za mě je to lepší Milostný dopis, ale chápu, když to někdo má naopak (100 lidí, 100 chutí)


Vít Procházka | Sales representative
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

7.9.2020 17:49:00

Vyrovnané šance
Hrál jsem už více jak 10x s různými hráči a zatím to s vítězstvím vychází 50/50. Velice dobrý upgrade Milostného dopisu. Hodně závisí na spolupráci hrdinů, takže je potřeba některé moc soutěživé hráče usměrnit.
Je ale dobré nosit obě hry. Pro nové hráče, kteří Milostný dopis ještě neznají, je lepší zahrát nejdříve originál, aby se naučili základy, a pak přejít na MARVEL.
Pokud to někdo (kromě Thanose) hraje jen na sebe, tak by si měl znovu přečíst pravidla...
__________________
HRANÍ U NÁDRAŽÍ
https://www.facebook.com/hraniunadrazi/

13.9.2020 13:28:51

S manželkou jsme hráli 4 hry a až na po čtvrté se mi podařilo vyhrát za Thanose. Možná je hra lepší ve více lidech, ale ve dvou je kapánek překombinovaná, oproti Milostnému dopisu (který máme moc rádi), určitě! Každopádně jsem fanda Marvelu a karty jsou moc krásně vyvedené, comicsové ne filmové, což je plus a hra je zábavná! 4*, ubírám jednu kvůli Dopisu, který je přece jen lepší a je patrná snaha o navrubování jiného konceptu hry na motiv superhrdinů.

16.5.2021 18:16:57

Tak jsme si vcera poprve zahrali a prijde mi, ze pri hre ve dvou hracich maji hrdinove dost navrch. Kombinace karet s cisly 1 a 2 se neda nijak ubranit, a kdyz ma Thanos mene zivotu, tak je to tezsi udrzet tempo. Verim tomu, ze ve vic hracich bude asi narocnejsi za hrdiny vyhrat, kdyz budou informace rozprostreny mezi vic hracu. Jsem zvedavy na dalsi hry, jestli nemel Thanos jen smulu. 

23.8.2021 10:07:31

tom

No, já přišel hledat jestli je vůbec mozne vyhrat za Thanose a koukam ze se se tu resi uplne opacny problem. To snad ani nemuzu napsat, ze jsme zatim hrali trikrat (ja Thanos, dcery skoro7 a 9 hrdinové) a zatim jsem vsechno prohrál. Mají hrozně moc životů  a štěstí na Captain Marvel…tak třeba se to někdy otočí:)

edit: no, tak další dvě hry jsem už vyhrál…asi to fakt blbě chodilo v těch dřívějších hrách.

9.10.2021 19:34:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Divinity Derby Deluxe Edition - Za polovic?!
Divinity Derby Deluxe Edition - Za polovic?!
Akt. cena: 666 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas