Marvel Champions: The Card Game – Galaxy's Most Wanted

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Marvel Champions: The Card Game – Galaxy's Most Wanted - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Marvel Champions: Karetní hra
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Caleb Grace
Michael Boggs
Nate French
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Klasická otázka pro vlastníky tohoto rozšíření: Jaké jsou dojmy? A co BF, už má jasno?

Jendis

5.5.2021 20:34:32

BF podle me ujel vlak. Ja bych je podporil koupi cz verze, ale takto bez infa o tom jestli to vubec bude v cz sem radeji koupil v Aj.

5.5.2021 21:05:31

No, pořád se mi nechce věřit, že to BF takhle zařízne! Holt děcka budou mít smůlu. A co dojmy? Porovnání s Red Skullem? Kampaň?

Jedni

5.5.2021 21:17:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to reboot. Typický. Komiksový. Marvelácký. Dvě hratelné postavy jsou vcelku v pohodě, ale je to designované dost úzkoprofilově. Zuřivej sysel je vytvořený pro likvidaci minionů, strom, který je Groot pak tichá síla v útoku a v obraně. Dohromady šlapou skvěle. Ale každý sám...eh? Groot mi přijde víc použitelnější pro "starý" sólo a variabilnější pro úpravu decku, sysel se zdá slabej a docela k ničemu (i když Matůš mi zase určitě vysvětlí jak moc jsem mimo). Nicméně...už první scénář je dělanej skrz slabýho bosse a silný miniony spíš na sysla, kterýho ale i Rhino v pohodě rozmázne o zeď, což značí první známky ideové nekompatibility. I scénáře jsou totiž obecně těžší a úzkoprofilovější. Tu scénář penalizuje hráče za hraní karet, támhle je boss nesmrtelný onde zase nesmyslně těžký. Obtížnost vzrostla a nezřídka vyžaduje úplně jiný styl hraní než na co jsem byl zvyklý z předchozí hry s čímž se podle mě pojí i výraznější role přebudovávní decků.

Doteď šla hra hrát z větší části a maximálně s pár opakováním s přebuilděnými balíky. To tady podle mě končí, stejně tak jako náhodný nákup hero packů. Přituhuje a jde o každou silnou kartu. Je to zajištěno i tím, že Marvel si striktně hlídá traity a Guardians nejsou moc kompatibilní s Avangers. Quincarrier s Guardians nezahrajete, ale zase mají loď Milano, kterou ale zase dostanete do hry jen v jejich scénářích. Některé nové alíky nezahrajete bez Guardian identity, byť jde o basic karty. Je tam prostě výrazná a vcelku logická červená rebootovací linie, která třeba mezi skullem a základem vůbec nebyla. Z čehož plyne, že se dá očekávat, že možnosti ve hře výrazně porostou s dalšími hero packy, které by BF stejně nevydal, takže vůbec nemá cenu plakat. Tady už je to klasika. Buď všechno nebo nic. Ale z toho co jsem koukal na nové oznámené postavy mi z toho nepřijde nic až tak zásadního, aby to nutně stálo za koupi jako třeba Ant man, nebo Strange (možná snad Star Lord...). Spíš jako opatrná sázka na jistotu a variace na už vyřčené.      

Kamapaň je hodně podobně řešená jako Skull, nákupy karet a průběžný upgrade. Klasika. Příběh ale kupodivu překvapil. Není to taková debilita jako skull, je pěkně kreslený a vcelku jsem byl i zvědavý jak to dopadne i když stále na hony vzdálené Arkhamu. Škoda, že FFG škudlí a nenechalo nakreslit více stránek komiksu, aby si nemusel hráč číst dost nesouvisle z kartiček a manuálu. Od Nemesis se mají co učit. Marvel nabral fanoušky a podobně jako Lotr v Isengardu, nebo Arkham ve Forgotten tohle spíš vypadá na úlitbu věrným.

5.5.2021 22:30:36

Já pořád ještě čekám na to oznámení od BF zda to toho půjdou .. takže Strážci jsou první rozšíření co zatím nemám … myslím, ale že by měli jít minimálně ještě do těch dvou kampani … protože ruku na srdce .. Thanose bude chtít každý fanda Marvelu přece.

Jinak se mi nechce věřit, kdyby to nechtěli dělat, že by to ještě neoznámili .. to by si po takové době čekaní poslední věrné odstřelili … takže doufám, že opravdu jen čekají na nabídku dotisku a pak dají info ven. To že bylo nešťastné, že nešli s první vlnou je snad jasné …  

6.5.2021 14:07:24

Porad sledukou prodeje a pak nesli s prvni vlnou. Chapu to ze nas trh je na podobny tip her maly.

Ja uz sel do aj verze a ta aj neni zas tak slozita.

 

Zatim sem nehral, ale co jsem to prochazel tak to bude dobre. Red skulla sem este ani nezacal :-/

6.5.2021 14:54:29

Kde jste kupovali? Zatím jsem u nás tohle rozšíření nezaznamenal, Tlama ho má stále jako předprodej na duben.

 

Mám CZ verzi základ + Redskulla, k tomu v EN Green goblina, Dr Strange a Cpt Ameriku. Jde to v klidu kombinovat.

6.5.2021 16:01:21

jirkau : tomovy hry

6.5.2021 20:07:48

Ponaučení - neradujme se, když licenci získá BF.

 

6.5.2021 20:12:26

Tak už je jasno. Marvel Champions DCG (Death Card Game).

Jendis

12.5.2021 15:27:19

Cože? Jako úplně, nebo jen česká verze? Z jakého zdroje ta informace pochází?

12.5.2021 19:20:11

Jasně, že CZ verze.

Jendis

12.5.2021 19:50:11

Aha. No, to by dávalo smysl. Sorry, za možná blbej dotaz, ale když vidím některý finty plus úspěšnou distribuci FFG v posledních letech, tak si člověk už nemůže být ničím jistý o jakou tu edici se jedná… No tak mají hráči v češtině základ + skulla tzn. takový lepší demo. Vydat Galaxy's bez heropacků a nejspíš další deluxky, to je jak vydat skulla bez základu.

12.5.2021 20:23:45

Vybíráme z Bazaru

Raptor
Raptor
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas