Marvel Champions: The Card Game – Black Widow

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Marvel Champions: The Card Game – Black Widow - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Marvel Champions: Karetní hra
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ

Jelikož manželka nemá angličtinu v lásce, začal jsem pracovat na CZ přelepkách.
Pokud by se našel někdo, kdo je zběhlý v termínech použivaných v cz překladu Marvel Champions a byl by ochotný udělat mi potom případnou korekci, pište SZ.
Dík
--------------------------------------------------
No Game - No Life
11.9.2020 12:06:48

podakovanie
vdaka za prelepky, AJ viem, ale velmi si vazim Tvoju pracu

20.1.2021 08:40:31

speett
Tady je naprosto parádní komunita, zasloužíš si uznání. Opět musím nesouhlasně zakývat hlavou směrem k BF, KDYBY řekli, že vydají jen x hero packů, které obsahují zásadní postavy z filmů, nepochybuju o tom, že by se líp prodávala i velká hra, minimálně já bych do toho šel.
Každopádně o to větší uznání komunitě, která (pro BF - ZADARMO) se tak krásně stará o překlady

20.1.2021 09:02:07

re : Drussbarb
No a podle jakého klíče bys chtěl vybrat ty správné hrdiny? To co navrhuješ je jen další olej do ohně. Nakonec na tom prodělají všichni a nikdo nebude spokojený, protože každý bude chtít jiný hero pack. Chápu, že za tenhle postoj sklidím hodně kritiky. Realita je ale taková, že pokud chcete hrát LCG, naučte se anglicky. I tak budete mít problémy, protože ty molochy do nichž se LCG hry rozrůstají už nezvládá podoporovat ani samotný FFG (viz nářky nad nedostupností balíků všude kolem), tak jak by to mohl zvládnout nějakej ušmudlanej BF pro pár lokálních nadšenců? Produkci BF nijak nemiluju, ale tady jim musím dát za pravdu. V případě coop LCG byli vždycky féroví. K PP vydali dva celé cykly tak aby se to dalo aspoň nějak rozumě hrát (zajímavý je i fakt, že podle anket většina fans končí se hrou cykl, nebo dva po Dědicích), k MC na rovinu ohlásili jen velké expanze a ani jednu z těch her výrazně nedoprasili překladem. AH radši rovnou odmítli, čímž udělali fanouškům podle mého názoru nejlepší službu. Navíc jsem koukal, že Michal tady nedávno nabídl ke stažení PnP celého balíku Pána prstenů, který vědí, že už nemají možnost dotisknout, což bylo alespoň smířlivé gesto. Místo poděkování požadavek na podklady dalších her...myslel jsem, že se za tazatele studem propadnu.

20.1.2021 11:06:12

Louza
Tak chybějící charaktery jsou snad jasné: Thor, Hulk, Kapitán, Strange, každý má jiné oblíbence, ale toto je základ, tyto mělo BF ohlásit, že budou česky.

Pak už můžeme jen spekulovat, kolik lidí si kvůli tomu hru nekoupilo, za sebe vím minimálně o jednom, o sobě.

To o angličtině má něco do sebe, ale zrovna tato hra docela DOST cílí na hraní s dětmi, kde tvůj argument neobstojí.

Hlavní vinu samozřejmě nese FFG, protože dát do základní krabice místo Hulka jeho ženskou variantu je hodně smutné, ale to už odbíhám.

Stejně mě zajímá, jak to dělají třeba Foxíci, že dokáží lokalizovat malé a až bizardní hry, ale BF neumí prodat dost ani tak silné značky, jako je Marvel.

20.1.2021 18:42:46 | Upraveno autorem (porovnej)

re : Drussbarb
No. Hm. Hrál jsem tři z uvedených charakterů a vlastním dva. Thor v žádném případě ne. Špatně designovaný charkater bez možnosti taktizace, drahé karty které nejdou vynést v základním balíku, sotva funguje jen jako doplněk silného hrdiny. Jinak je k ničemu. Hulk to samé v bledě modrém. Cap máš pravdu zcela určitě chybí. A Strange je asi dobrý, ale toho jsem nehrál. Naopak bych zařadil třeba špičkového Ant-Mana. Takže vidíš, že ani my dva se neshodnem :-)

Ta angličtina...hele neřeknu Arkham, kde jsou ale přeložené skoro všechny scénáře a snad i pravidla, takže i to by se dalo. Ale u těch ostatních her základy vyšly česky. A ty popisky na kartách jsou tak triviální, že to snad musí po nastudování deseti klíčových slovíček zvládnout i ne angličtinář. Znám dost lidí co v devadesátkách hráli úspěšně Magic a nebyli schopní dát dohromady anglicky souvislou větu. Navíc děti se učí rychle, takže tím spíš bych to s nimi hrál anglicky, protože je to studium jazyka doslova hrou. Mají se to šprtat ze slovníku?

Fox a BF nejsou úplně srovnatelné. BF se tímhle živí, zatím co Fox hry vydává jako koníčka, na kterém asi hlavně nechce tratit.

20.1.2021 20:20:45

Louza
Jsi úplný ďáblův advokát :)

Když bude parádní hra, tak se tedy budu modlit, ať ji vydají hobíci od Lišek a ne BF, ok?

Jinak je mi jedno, jak je který charakter silný, důležité je to, že například synovec miluje Thora, syn Hulka, žena Iron Mana a já Kapitána, a to ne kvůli tomu, jak dobří jsou ve hře, proto budu hrát za ně a pokud jsem to pochopil dobře, balíky se dají upravovat, a to tak, že hodně.

Angličtina hrou může být, ale o tom, kdy si chci hrát a kdy se učit anglicky si rád rozhodnu sám.
Do toho se mi nelíbí představa kombinování různých jazykových mutací, určitě nejsem sám

20.1.2021 21:15:52

Přelepky
Souhlasím s tím vydáváním v cz, že minimálně ty hlavní měli vydat .. kteří jsou vůbec tou značkou marvelu (i když už všechny mám v angličtině) ... ale zajímalo by mě proč neprodávají alespoň české oficiální přelepky, které si za par korun jen koupíš, vyloupneš a nalepíš a máš za par minut alespoň vyřešen problém.

Nebo jestli se bojí o male baličky (i když v MC jsou zajímavější než velké krabice), tak proč neprodávají ty cykly pohromadě jako "jedna krabice" ... nebo to FFG nedovolí ? že to musí vydat úplně stejně ? Nevím jak to je s pravý a takovými věcmi co všechno můžou nebo ne .. ale čekal bych alespoň lepší komunikaci ohledně možnosti a s nějakým zájmem s tím něco udělat .. jako např. jak se tu psalo o PP (nehraju ho a nesledují, tak nevím moc o co šlo ale pochopil jsem, že nějaké podklady pro vyřešení problému nabídli)

Myslím si že si tím ají sami škodí.

20.1.2021 21:32:00

re : Drussbarb
Advokát.. no díky :-) Holt to mám takhle. Je to sice možná pro někoho náročný přístup, ale vyplatí se. Přistupuj k tomu samozřejmě jak chceš, s tím určitě nic nezmůžu ani nechci. Jen se snažím podat svůj pohled, protože mě tenhle typ her opravdu zajímá. Sice se rád prohlašuju za deskovkáře, ale deskovku si vždycky koupím, zahraju jednou a pak se stejně vrátím ke kartičkám, který hraju sólo nebo ve dvou a beru to spíš jako hobby než jako hru. Ono to totiž není jen o těch hrách, ale celkovému pozadí. Ty hry jsou dost těžký, někdy prostě potřebuješ trochu pomoci se strategií, která je většinou už někde zpracovná, ale ne česky. Nedokážu si představit, že bych hrál bez databází na nichž si vytvářím balíky, kde ale české karty taky nenajdeš...zkrátka prostě ty popisky na kartách, který tu občas hráči řeší, jsou v globálu nepodstatná špička ledovce. Je v tom víc.

Ale jako jo, můžeme zkusit napsat Ekrtovi ať zařídí marvelcdb.cz jinak že je krkvačí vydavatel schválně co odpoví :-)

hrac123 : jo to by byl opravdu zajímavý experiment s těmi cykly. Nabídnout každý půlrok krabici kartiček za pět tisíc :-)

20.1.2021 21:46:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Louza
Docela DOST dlouho jsem hrál MtG, takže tento druh her mám rád (MtG >>>> cokoliv). Kupuješ MtG ve španělštině? Vždyť text znáš z anglické verze :)

Kdyby aspoň byly ofiko přelepky v dobré kvalitě od BF, tak ok. Ale takhle .... stále nechápu, proto NEMÁM rád BF.
Mimochodem mám Eldritch Horror a nemám k němu co dokoupit, kromě jednoho malého rozšíření, klasika

20.1.2021 21:58:28

re : Drussbarb
Tak já s Magicem skončil někdy v roce 97 a tehdy možná španělská mutace ještě ani nebyla. Ale jako jo. Black Lostus ve španělštině bych klidně bral :-) Tahle karta je má dávná nenaplněná obsese. S tím Eldritchem se už odkláníme k běžnýmu BF blame and hate koloritu. Jo mám český verze. Zbytek jsem si dokoupil anglicky. Mám to komplet a na českých mi nejvíc vadí rozdílná velkost písma v expanzi, kde ty karty opticky vypadají odlišně. Jinak je mi šumák v jakým je to jazyce. Přečtu obojí. Neřeším.

21.1.2021 10:07:50

Louza
No vidíš a já to zase řeším a kvůli tomu nenakupuju hry, které by mě docela dost lákaly.
Ale už bych se opakoval, své argumenty jsem sepsal, jsem asi docela dost autista v tom, že chci mít všechno v češtině (manželka anglicky umí jen trochu, děti zatím neumí ani česky) a ideálně v jedné krabici.
Tak hraní zdar, užij si Marvelovku, já momentálně prodávám hry, které nehraju a mrknu se po něčem jiném, ideálně vydaném někým, kdo se o své produkty patřičně stará a hráče hýčká :)

21.1.2021 10:30:48

Mimo tema
Chapu ze to nevydaji cesky, je toho moc a maji obavy aby to nebylo jak hra o truny.

Dopredu oznamili ze male balicky v CZ nebudou a kazdy se podle toho zaridil.
Ja mam vse co ffg vydalo a zaklad s RS mam v CZ.

V cz verzi je toho dost. Manzelce poskladas CZ balik a sobe cokoliv.

Jinak kdyby nebylo BF kdovi jak by to tu vypadalo s hrama. Legendarni Doomtrooper, casopis Legenda - ultra giga epic zalezitost. I dnes by se me libilo met tisteny casak o hrach, akcich, turnajoch, stavbach baliku a pod.

21.1.2021 10:58:33

Vybíráme z Bazaru

Vysoké napětí
Vysoké napětí
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas