Marvel Champions: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 188x (Seznam vlastníků)

Marvel Champions: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Caleb Grace
Michael Boggs
Nate French
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obtížnost


Ahoj,
Tak mám za sebou pár prvních zahrání. V několika příspěvcích jsem narazil na názor, že hra je docela lehká a nějak ten názor nesdílím. Nemám moc zkušeností s LCG, pár her Arkhamu a teď Marvel. Nevím jestli to je jen mojí nezkušeností, nebo čím to. Mám za sebou 4 hry solo - 50% úspěšnost, pak jednu ve dvou a jednu ve 4, obě neúspěšné (tyto úplně bez šance). Tak se chci jen zeptat více lidí na jejich zkušenost s obtížností, případně má li někdo nějaký tip na taktiku :) Díky
6.1.2020 09:53:07

tipy
obtiažnosť: mám 80% úspešnosť a väčšinou hrám sám alebo vo dvojici.

Tak tých tipov bude určite viac ale napríklad:

1. nedrž karty zbytočne na ruke. Niekedy je lepšie potiahnuť inú kartu ako si ju držať 4 kola na ruke lebo sa ti zdá strašne dobrá na odhodenie. + mulligan prvých kariet (ak mám na začiatku na ruke 2 karty, ktoré stoja 4 zdroje tak proste jednu odhodiť a potiahnúť si inú, odhodiť všetko, čo nepotrebuješ/nevyužiješ v prvom ťahu)

2. zo začiatku sa snažím vyložiť čo najviac upgradov, supportov a znižujem threat. Zo začiatku hry sa nesústrediť na damage ale na kontrolu plánov a minionov.

3. polovica progresu na hlavnom pláne je už nebezpečné množstvo.

4. komunikácia a synergia medzi spoluhráčmi je dôležitá. Povedať si plán a dostupné možnosti na začiatku kola.

a samozrejme veľa hier a nabrať skúsenosti ;)

6.1.2020 10:02:54 | Upraveno autorem (porovnej)

tipy
za mňa možem povedať, že keď na konci fáze si mám potiahnúť plný počet kariet, tak som dobre zahral svoje kolo. Na ruke si fakt nechávam len kartu, ktorá je využitelná a hodne silná (event, ktorý dá veľa poškodenia). Tých kariet nie je veľa a preto je dobré ich zahrať ako použiť na produkciu zdroja.

6.1.2020 11:17:12

Heroic Mode

Hráli jste již na obtížnost Heroic Mode? (každý hráč bere více karet střetnutí dle úrovně heroic mode +1 případně +2 nebo více). Jak vám to šlo?

18.5.2020 23:31:33

pasin:
Rhino je zvladnutelny aj heroic 1,2. Ostatni su hardcore, musis byt velmi skuseny hrac, vybrat vhodnych herov aby si to len tak tak dal.

19.5.2020 08:50:42

Bez výhry
Je to naše první LGC a máme za sebou 5 her a ani jednu výhru :D Ale i tak nás to neskutečně baví :))

3.8.2020 18:10:55

Celkem lehké
Hrajeme ve dvou. Zatím máme vše co vyšlo. Skoro vždy hrajeme kombinaci leadership a justice. Standardně nemáme problém vyhrát na experta obtínost, jediné co nám dělá problém je Ultron. Stává se nám, že v jednom kole zaútočí on a jeho drony třeba i 3x na jednoho ráče a to je pak konečná. Takže Ultron na expertní mód 0:2 v jeho prospěch. Příští týden ho snad dáme, pak rozehrajeme kolečko Heroic 1 :D


Vzumm

4.8.2020 12:25:26

Hra rozhodne není lehká. Na standardní obtížnost zlobi první hru jen Claw a pak samozřejmě Ultron, kterého jsme porazili asi až na 4 pokus. Jde totiž o výběr hrdinu. Takový spiderman je sice docela silnej,  ale drony nezvlada tak rychle zabíjet. Pokud budeš hrát na expertní mód a zařadis sadu karet lvl 5, tak moc nevěřím těm co napíší, ze Claw a především Ultron je snadný, protože to je už docela výzva. Chce to vhodného hrdinu či jejich kombinaci , taky trochu štěstí na karty a hlavně vědět, jak na nej. 

29.12.2022 14:12:06

Vybíráme z Bazaru

SOS Titanic v anglictine - verze z 2022
SOS Titanic v anglictine - verze z 2022
Akt. cena: 60 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas