Marvel Champions: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 184x (Seznam vlastníků)

Marvel Champions: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Caleb Grace
Michael Boggs
Nate French
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Klasické LCG

U této hry u mě hraje dost velké “NE” fakt, že se jedná o LCG. Hrál jsem dlouho Games of Thrones LCG a pokud člověk neinvestoval do nových balíčků, tak neměl šanci držet krok s metou. Je to stejné i zde? Nebo si člověk může koupit základ + 1-2 rozšíření a vesele si hrát. Jsou balíčky předposkládáné nebo si je hráči skládají sami?

23.5.2021 13:54:07

Tahle hra je koop a je uplne jedno jake si nakoupis baliky. Hrajes jen proti hre. 

 

 

23.5.2021 15:43:40

Takže člověk nemusí investovat tisíce, aby si mohl pořádně zahrát, ale vystačí si nejdřív se základem?

23.5.2021 16:15:48

Kupujes bud hrdiny coz je vlastne styl hrani. Ne kazdy ti vyhovuje, takze pokud nejsi sberatel vystacis si s nekolika postavama. No a pak jde hlavne o padouchy to jsou ty výzvy, ktere chces překonávat. Mala rozšíření jsou bud hrdinove nebo padousi velka oboje. 

..DeskoHerky Teplice..

23.5.2021 16:29:48

Základní krabice má sice oproti GoT nebo LoR mnohem více obsahu (5 hrdinů a 3 padouchy), ale pokud tě hra chytne, poměrně záhy se ohraje. Pak budeš chtít další hrdiny, padouchy či “kampaň”, ale tady máš možnost výběru dle své volby, nic tě nenutí. Čím více obsahu máš, tím větší jsou možnosti skládání balíku. Každé hrdinské rozšíření má i nové základní karty + nové karty nějakého aspektu. Podobně je to u padouchů. Bohužel BF  tuto hru záhy v CZ posunul do pozice DCG (asi problém vydat za 1 rok jedno velké rozšíření o 250 kartách, což je škoda, pokud máš za spoluhráče děti, které Marvel táhne). Doporučuji webové stráky: Marvel Hall of Heroes, kde je databáze všech karet, které vycházejí (třídění podle jednotlivých cyklů). Před nákupem rozšíření si tak jednoduše zjistíš, zda je to pro tebe.

 

23.5.2021 17:15:07

kup si zaklad a zkus si to. ak sa ti nebude pacit predas ho. no problem

23.5.2021 19:30:07

Díky všem :)

@sedlak87  tohle bych si mohl říct o všech hrách :) zdroje nejsou zase neomezené :) a letos jsem právě zabalil GoT LCG,tak se mi nechtělo do nové LCG,ale tohle právě vypadá, že do toho člověk nemusí nezbytně nasypat tisíce

23.5.2021 20:09:45

@Infidus MC se docela točí. Když koupíš na bazaru a nebude tě bavit, tak to můžeš třeba za měsíc střelit za +- stejnou cenu.

Za mě je to výborná hra a můžu doporučit. První hra, kdy mi nepřišlo divné hrát solo :) 

24.5.2021 15:59:20

@tomas.koutny Mám to v merku na bazaru a sleduju to tam, ale zatím se tam prodávají buď ENG nebo s rozšířeními.

Jinak já solo hry nemám rád, ani na PC nemám rád single player, ani u stolu. Tainted Grail i Pád nebes šli po dvou hraních dál. Ale tohle se dá hrát ve dvou, tak snad to bude lepší :)

24.5.2021 16:11:52

@Infidus Rozumím. Já jsem tu hru bral jako dvojkovku primárně na hraní se ženou, ale nakonec mě, navzdory mým očekáváním, baví víc solo. Prostě to máš rozložené za 5 minut a hru odehranou s přehledem do hodiny (samozřejmě záleží na scénáři). Ale jo, to solo asi není pro každého.

Jinak pokud angličtinou vládneš a neplánuješ hrát vyloženě s lidmi, kteří jsou závislí na českém překladu, tak bych se té EN verze nebál. Pokud tě to chytne a budeš chtít další obsah, tak ten už je, s výjimkou Red Skulla, stejně pouze v angličtině.

24.5.2021 16:39:25

Já s angličtinou problém nemám, ale přítelkyně, ač se domluví, tak občas nějakému slovu nerozumí a pak je to opruz, když musíš každou třetí kartu vysvětlovat. Takže spíš bych to viděl na základ a pokud nás to bude bavit, tak na rozšíření s tím,že třeba ty karty přeložím

24.5.2021 17:35:16

Manželka neumi anglicky tak si napsala klicovi slova a hraje jak profik. Ta angličtina tak je fakt jednoducha

..DeskoHerky Teplice..

24.5.2021 20:30:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Je jednoduchá. A navíc se tím ten jazyk i učí. "Škola hrou" platí i komutativně.

25.5.2021 11:33:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Záchranáři
Záchranáři
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas