Marvel Champions: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 188x (Seznam vlastníků)

Marvel Champions: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Caleb Grace
Michael Boggs
Nate French
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kampaňové rozšíření

Na stránkách FFG jsou informace k prvnímu "velkému" rozšíření The Rise of Red Skull:

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2020/4/2/the-rise-of-red-skull/

Nový obsah zahrnuje dva hrdiny (Hawkeye a Spiderwoman) s vlastními balíčky připravenými k okamžitému hraní a též pět nových padouchů (Crossbones, Absorbing Man, Taskmaster, Zola a Red Skull). Hlavní novinkou přitom je kampaňový mód, který spojuje souboje proti jednotlivým padouchům z tohoto rozšíření do jednotné kampaně, v průběhu které si budou moci hráči vylepšovat balíčky o karty získané v průběhu jednotlivých bitev. Bude ale též možné proti zloduchům svést samostatné bitvy mimo režim kampaně.

Datum vydání: v průběhu roku 2020
3.4.2020 10:03:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy

No pro mě trochu zklamání, základní hra nebyla uplně špatná, jen to chtělo nějak pocukrovat a právě od rozšíření jsem něco takového čekal (navic jen 2 nový hrdinové? jenom?) Možná by stačilo doplnit do sbirky malá rozšíření, ale krabici už mam českou a michat do toho anglické se mi nechce. Velká škoda, takhle půjde základ z baráku a přitom to mělo takový potenciál.

14.4.2020 09:14:42

yore
moc ti nerozumím, dopředu bylo avizované, že v češtině budou vycházet velká rozšíření - docela férovka od Blackfiru oproti třeba jiným lcg hrám jsi hned na začátku věděl.
Navíc všude na netu jsou informace, jak vypadají velké bedny k lcg hrám - rozšíření.(od ffg)
Když vezmeš např. Pána prstenů lcg a jejich velkék rozšíření, obsahují taktéž 2 hrdiny a 3 scénáře (tady jsou to tři padouši, takže taky 3 scénáře).
Takže tvým povídáním o nenaplněném potenciálu nerozumím...

14.4.2020 10:14:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Yore
Já jsem spíše rád za nové scénáře, protože hra hlavně stojí a padá na těchto scénářích a nepřátelích.
Navíc bylo jasné, že nové postavy budou vycházet hlavně jako samostatné balíčky...

Jinak mám taky českou základní hru a nemyslím si, že by měl být problém dokoupit anglické postavy.

14.4.2020 10:19:56

CZ+EN
Základ mám v CZ + EN rozšíření...EN umím ale radši preferuji CZ... hlavně když mají hry hodně příběhového textu...původně jsem chtěl dělat přelepky nebo překlad karet ale potom co jsem měl první rozšíření v ruce jsem zjistil, že je to zbytečné. Jedna z nejlehčích her na pochopení EN karet, hlavně u karet hrdinů, které v EN po naučení pár frází okamžitě pochopí i žák základní školy a i při rychlé hře není třeba nic luštit a reakce jsou okamžité. U padouchů chápu, že se to někomu v EN nebude líbit jelikož tam jsou ty texty trochu delší a více různorodé ale stále je to víceméně o tom samém či podobném, takže po naučení pár frází je to pohoda.

Ve velkém rozšíření bych klidně uvítal více scénarů(padouchů) a klidně tam tentokrát nemusel být žádný hrdina. Přeci jen ty hlavní už jsou k sehnání a tyhle dva budou spíš takoví do počtu :) Škoda, že se teď všechno posunulo kvůli krizi ale na rozšíření se těším :)

14.4.2020 10:44:16

Yore
Yoreho reakci asi celkem chapu - uz drive BF avizoval v nejakem videu, jak uzasne toto velke rozsireni bude a ze prave kvuli tomu do toho pujdou. Osobne jsem cekal, ze se dockame nejake souvisle kampane, ktera prinese neco vic nez scenare.
Podle FFG videa se to moc od scenaroveho hrani lisit nebude.

2 novi hrdinove jsou za mne OK (vic by bylo lepsi, obzvlast s ohledem na rozsireni moznosti v cestine, ale co uz).

Za sebe se hry zbavovat nehodlam a na rozsireni se tesim, uz jen z toho duvodu, ze polovinu anglickych nemam, protoze jsou nesehnatelna :(

Ale souhlasim s Yorem, ze jsem od toho cekal trochu vic.

14.4.2020 14:33:20

kampanový box
shaddy akože nejde o kampan?

V boxe sú dvaja nový hrdinovia a plno nových kariet ktoré idú použiť na poskladanie nových balikov k starým hrdinom.

Dalej sú tam 5ti vilaini, ktorých môžeš hrať standalone bez previazanosti, alebo ich môžeš zahrať ako kampan, ktorej príbeh bude rozprávaný cez komiks. Medzi scenármi budeš získavať a odomykať karty ktoré budú hratelné len v kampani ktorými si vylepšíš balik počas hrania tejto kampane. Okrem toho sú tam samozrejme nové encounter sety, ktoré môžeš opäť použiť aj pre starých vilains ako je rhino, klaw a ultron...

Box toho ponúka podla mna celkom dosť a veľmi sa na neho teším.

14.4.2020 19:15:02

kampaň
Asi je fajn, že to vyjde. Dva hrdinové se hodí. 5 záporáků je dost, ale značně pochybuji, že budou zajímaví. Příběh tahle hra prostě neumí a kampaň, bude asi dost slabí odvar LOTRa, kde byla kampaň poměrně epická. Všechno se to odvíjí od toho, že deckbuilding tahle hra obětovala ve prospěch rychlého hraní (to nehodnotím jen konstatuji). Vytvořit v Lotrovi balíček, který zvládá různé věci byl úkol hodný mistra. U této hry to takhle nefunguje. Ale možná budu překvapen.

14.4.2020 20:00:42

Hrdinové
Hawkey ok, ale Spiderwoman? Hmmm, něco jako ženská verze Hulka v základu - velmi diskutabilní výběr hrdinů, když už tam musela být ženská postava, proč ne radši nějaká známá z aktuálních filmů? Ach jo

15.4.2020 06:32:04

stepan
Karetní Lotr má nějakou kampaň, že jsem si jí nevšiml. Kvalitní kampaň má Arkham a jak to čtu tak Marvelové se pokusí o něco podobného.

15.4.2020 08:37:36

Drussbarb
to bude tým že nejdú podla filmov, ale podľa komiksov a tie budú asi v amerike, čo je hlavný trh, trošku na inej urovni čo sa popularnosti týka, nejaká europa ich moc nezaujíma a česko-slovensko už vobec nie ;)

15.4.2020 09:04:32

výběr hrdinů
Ono si dost lidí stěžuje i v Americe, že ten výběr není zrovna reprezentativní. Ale vydavatel si asi nechává dost nábojů na další rozšíření.

15.4.2020 09:52:22

Výběr hrdinů
Tak je samozřejmé, že ty nejpopulárnější hrdiny si nechávají jako samostatné balíčky... Protože kdyby tomu bylo naopak, tak by se zdaleka neprodávaly tak dobře... Každý chce Capa, Thora, Dr. Strange... Ale málokoho zajímá Spider-woman apod...
Obchodní model je jasný, nic kromě naříkání nám nezbývá...

Každopádně já doufám, že vyjde Groot :-D

15.4.2020 09:57:07 | Upraveno autorem (porovnej)

kampan
mne bude bohate stačiť ak ta kampan bude spolovice taká zaujímavá ako ktorákoľvek kampan z AH LCG, potom budem spokojný :)

15.4.2020 10:16:16

Deluxe vs Mala rozšíření
Taky jsem hrozně zklamaný ... dle obsahu by pro mě osobně bylo mnohem více zajímavé kdyby vyšlo v češtině těch 8 malých rozšíření co zatím mají vyjít do Velkého než tohle. Myslím, že i pro BF by to bylo lepší .. co si budeme povídat Capa, Thora atd... chce mít v krabici každý a i když anglický umím a je ta angličtina opravdu lehká .. tak nechci mít hru v angličtině nebo dokonce jen její část.

Pořád doufám, že si to ještě BF rozmyslí a přeloží alespoň těch 8 malých, které jsou ideální testovací materiál. Jsou tam ti nejznámější hrdinové a padouch... a na Ms.Marvel a Wrecking crew si zase odzkouší jak se prodávají méně známe postavy. Myslím, že s těmito 6 hrdiny navíc by už každému stačilo vydávat jen co pul roku ty velké rozšíření kde jsou hlavně padouši pár hrdinu.

Jinak abych se taky přidal k těm dojmům ... tak noví hrdinové mě taky neberou. Aspoň je super že přibudou karty aspektu. Co se tyče padouchu tak mi přijde nejzajímavější zatím Absorbing Man .. a doufám že k Red Skullovi vymysli něco zajímavého jako byl Ultron.

24.4.2020 09:26:33

Vybíráme z Bazaru

Shadows of Kilforth: Kickstarter pledge
Shadows of Kilforth: Kickstarter pledge
Akt. cena: 3850 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas