nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Martian Fluxx

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Looney Labs
Autoři: Andrew Looney
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

"Nestřílejte po ženách, ty potřebujeme dostat na Mars živé." zní prapodivným marťanským hlasem. "Co to plácáš? Máme přece drapnout stádo krav a pelášit zpátky" ozve se druhý. "Chapadláci, přece jsme měli rozkaz zaútočit na město! Mimochodem, co je to za podivný mrňavý věcičky všude kolem? Je načase připravit si paprskomety...

Jakožto banda marťanů jste přiletěli na Zem s jasným cílem...tedy, téměř jasným...vlastně...tak trochu se to mění...neustále.

Na začátku hry se vyloží karta se základním pravidlem na stůl, zbytek se zamíchá a vytvoříme tak dobírací balíček karet. Každý hráč dostane tři karty do ruky. 

Začíná ten hráč, který si jako první lízne 1 kartu z dobíracího balíčku a následně vyloží jednu ze svých karet na ruce. Takto odehraje svůj tah každý další hráč. Ve hře je celkem 5 typů karet, které můžete zahrát. Jsou to:
Pravidla, Akce, Keepers, Creepers a Cíle. Podle pravidla "dober 1 kartu - zahraj 1 kartu" se hraje tak dlouho, dokud některý hráč toto základní pravidlo nepřebije jinou kartou pravidel. 

Vítězem se stává hráč, který jako první splní aktuální cíl hry - tzn. na stole vyložené karty, které jsou zobrazeny na kartě "Goal".

Autor: zobinho