Mars: Teraformace - Neklid

xxxxxxxxoo hodnoceno 70x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - Neklid - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Mars: Teraformace
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Prosím o dojmy... Děkuji.
12.11.2019 18:43:31

Paráda
Pro mě asi nejlepší rozšíření ???? každá generace je jiná, protože musíš koukat nadcházejí události a každej chce udělat vládu podle sebe... Dává to hře ještě lepší rozměr a šíleně jsme se u toho zabavili... Hra se dost prodloužila (hlavně kvůli vysvětlování pravidel a koumani nových karet). A teda každá generace po produkci sníží TR... Který zase jde získat dle tvých delegátů ve vítězné straně.
Hrali jsme to komplet a je to rozhodně v tom budeme pokračovat ????

12.11.2019 22:01:15

Blackthunder
Píšeš že ste to hrali komplet - myslíš tým so všetkými rozšíreniami naraz? Nezdala sa vám hra príliš prekombinovaná?

13.11.2019 05:26:04

.
Prijde mi, ze hra se trochu neprijemne protahuje. A to kvuli tomu, ze je nyni vic nez driv vhodne natahovat svoje tahy a vyckavat, co udelaji ostatni, kam poslou svoje delegaty, abych mohl pak zareagovat, jak potrebuju.

V jedne hre (vsechny expanze) ve ctyrech vyhral o par bodu hrac, co na politiku docela kaslal, investoval do rozvoje na hernim planu a na to vyhral, profitoval z toho, ze dalsi dva hraci hodne prosazovali stranu Mars First kvuli penezum za symboly staveb. A onen hrac zadarmo shrabaval bonusovou ocel za umistovani desticek na Marsu. Ale mam pocit, ze tohle byla trochu nahoda nez nejaka promyslena strategie.

Pak jsem hral jeste 2x ve dvou taky se vsema rozsirenima, ale z toho si moc nepamatuju. Krome toho, ze v jedne z tech her jsem dostal bodove na zadek, i kdyz to vypadalo, ze to dopadne naopak. Do politiky jsem investoval vic nez manzelka, ale asi jsem to prehnal a ve vysledku se to evidentne az tak nevyplatilo.

Urcite to chce zahrat vickrat na definitivni nazor. Jeste me napada, ze ten aspekt politiky ma uplne jiny charakter ve dvou lidech, kdy je to jak sachy, a ve ctyrech, kdy se daji delat ruzne nevyrcene aliance.

13.11.2019 06:53:11

tom_game

Hráli jsme včera ve čtyřech taky komplet všechny rozšíření a rozhodně mi to překombinované nepřišlo. Chvilku trvalo, než jsme si zvykli na tu novou politickou fázi, ale trvalo to tak dve generace a už se veselo spekulovalo, kam dat svuj vliv a co z toho kdo bude mít. Za mě rozhodně perfektní rozšíření a hodlám hrát pouze komplet všechny rozšíření i na úkor délky partie. Je ale potřeba říct, že naše herní skupina si tu délku užívá...

13.11.2019 12:49:50

2 tom_game
Vůbec mi to nepřišlo překombinované. I když je fakt, že Venuši skoro vůbec nezvedal... I když to je docela u našich her obvyklé. Ale používáme všechny karty i všechny promokarty a tím pádem je každá hra jiná. Těším se až si to zahrajeme znovu. Zatím to bylo jen první hra. Scházíme se na deskovky vždy v úterý takže další hra ještě chvilku počká, ale ostatní už říkali, že to chtějí hrát zase.

13.11.2019 13:48:34

.
Podle mě je to velmi povedené zpestření hry. Hráli jsme to ve čtyřech se všemi rozšířeními a překombinované mi to nepřišlo, máme ovšem Mars už dost „nahraný“. S tím vyčkáváním to chápu, ale to patří k Marsu i bez delegátů. U nás se často stávalo naopak i to, že jakmile hráč mohl, hned zainvestoval do delegátů, aby si ještě včas a relativně levně „zajistil“ předsednictví, ideálně v dominantní straně. Hra byla o trochu delší, hlavně však kvůli přípravě a novým pravidlům.

Jinak Neklid myslím nijak nenarušuje základní princip hry. Není potřeba nějak vehementně do delegátů investovat, ale rozumně zvážit, kdy se to vyplatí, a zdravě využívat nabízených možností. Bonusy a vládní politika se vždy týkají všech hráčů, těžko na tom někdo oproti ostatním výrazně zbohatne.

Je to podobné jako s Koloniemi – je to další možnost, jak hrát, jak si přilepšit, měl bych sledovat, co se tam děje, jaká je situace, ale není třeba do toho investovat za každou cenu, když mám zrovna k dispozici lepší, standardní možnosti.

Edit: Tak prodloužení hry je znát, napoprvé se to náhodou tolik neprojevilo.

13.11.2019 14:35:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Super

Za mě perfektní. Hráli jsme zatím jen jedni hru. Měl jsem nejdříve obavy, abychom se moc nesoustředili na politický vliv a nezanedbávali ostatní aspekty hry a nestalo se tak. Celá hra působila pěkně komplexně a využívali jsme veškeré dostupné možnosti a zdroje. Nový rozměr taktizování, kdy hráč v posledních generacích prodává karty po jedné, aby záměrně generaci protáhl a byl on ten poslední, kdo umístí delegáta a tím pro sebe získá politický vliv, mě pobavil.

Čekal jsem, že Turmoil bude dobré rozšíření, ale měl jsem trochu obavy, aby hra nebyla moc přeplácaná. Hra přeplácaná není a Turmoil je super. Ale nechtěl bych být v situaci, kdy budu hrát Mars poprvé a hned se všemi rozšířeními. :)

18.11.2019 18:57:00

rozsirenia
da sa to hrat plnohodnotne aj bez dalsich rozsireni? t.j. zaklad+neklid?

zdalo sa mi totiz podla letmeho nahladu, ze niektore karty sa akokeby odvolavaju na Venusu a pod....

26.11.2019 12:12:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Mno
Tak selskym rozumem vyradis karty tech rozsireni, ktera nemas...a ano, da se to hrat jen se zakladem...

26.11.2019 12:20:37

pepsson
mno to iste, ale pytam sa skor ze ked vyradim tie karty ci este nejake vobec v rozumnom pocte ostanu. Ci to ma zmysel kupovat. Mna Venusa a Kolonie nezaujali a ani ich nemam.

26.11.2019 12:29:52

Gaspar
To že tě nezaujala Venuše chápu, pro mě je to nejslabší rozšíření, ale hrajeme ho taky. Ale kolonie jsou za mě naprosto super a krásně rozšiřují možnosti získávání zdrojů.

26.11.2019 12:34:16

Gaspar
Tie karty lahko najdes a vyradis https://ssimeonoff.github.io/cards-list
Ako Pepsson pise da sa to hrat aj bez Venuse a Kolonii, ale mne osobne by to vadilo. Mam karty ktore som si kupil a hrat ich nebudem. Pri hre Venusa ani Kolonie nevadia nemusis na ne hrat, ale mas viac moznosti.

26.11.2019 12:46:00

Gaspar
Karty vztahujici se k ostatnim expanzim jsou promo a je jich jen par. Nic v zakladni krabici Neklidu nevyzaduje nejaka dalsi rozsireni. Promo se dokupuje separatne, pokud nechces KS edici, kde uz je to uvnitr krabice.

26.11.2019 13:44:46

Venuse
konkretne k Venusi je to tusim jedna jedina karta

26.11.2019 13:47:20

vdaka
dakujem za odpovede. takto nejak som si to predstavoval

26.11.2019 14:17:27

Gaspar
Ano, lze to hrát jen se základem. Kamarád má KS verzi a narazili jsme myslím jen na jedinou kartu Globální události, která se vázala k Venuši, a jedinou, která se vázala ke Koloniím. Jinak to myslím ničemu nevadí.

27.11.2019 11:32:55

Solo

Jake vam to prijde v solu? Prvni hru nepocitam. Ve druhe jsem asi par chyb ( v pravidlech) udelal, ale ne vyraznych. Skore 112 coz je muj dost nadprumer. A ve treti, kde uz to bylo vse pohlidany, tak 131 coz je nekde okolo meho rekordu (presne nevim). Nepride vam to v solu moc jednoduchy?

27.11.2019 18:53:50

Obrovské sklamanie.
Mars je u nás doma najhranejšia hra, máme všetky rozšírenia a na udalosti som sa neskutočne tešil, ale je to obrovské sklamanie. Doteraz sme preskakovali slnečnú fázu a hru si užívali v plnej šírke, ale teraz je hra taká nudná a rozvláčna, že ju musíme skracovať, aby sme sa netrápili veľmi dlho.
Najväčšou sprostosťou je znižovanie TR v každom kole (samozrejme to mechanicky chápem, že človek získa nejaké výhody inde, ale tie výhody sú tak diverzifikované, že to sú len také dropky sem a dropky tam, namiesto postupného rozhojňovania sa). Spôsobuje to minimálny príjem a je to hrozne frustrujúce, lebo človek sa k ničomu nemôže poriadne dostať. Nakoniec človek ako tak tú mapu nakoniec zaplní, ale kým doteraz mal človek z toho vždy radosť, tak teraz je to pretrpené, cez pot a krv.
A to nehovorím ešte o tom, že udalosti viete 3 kolá dopredu a musíte čítať kopec príbehového textu a pamätať si to všetko, že čo sa bude diať. Hrali sme len okolo 13-14 generácií (a pripomínam, že sme v slnečnej fáze zvyšovali hlavné prvky), ale herný čas sa nám natiahol o 33% a zábava klesla o 80%. Pred tým sme hru mali ukončenú za cca 11-12 generácií a nič sme zvyšovať nemuseli a hru si krásne užili, od začiatkoch, kedy človek nič nemá, až ku bohatstvu. Teraz je to neustále utrpenie a nedostatok.
Rovnako aj zisk celkových bodov sa nám znížil, pred tým okolo 130-150 bodov, teraz sa ledva dostaneme cez 100 bodov.

11.1.2020 23:48:56

@ludomyl
Aniz bych chtel hodnotit hru (ale ve zkratce toto take neni me nejoblibenejsi rozsireni z vicero duvodu), tak mi to neda se nezeptat. Urcite hrajete spravne ty prijmy penez, kdyz se dostanou politicke strany k moci? Takrka vzdycky z toho clovek dostane vic penez, nez jake ztraty zpusobi minus 1 TR.

Jestli jste hrali 13-14 generaci predpokladam ve dvou lidech i se zvysovanim parametru pomoci Svetove vlady, tak je to nadprumerne dlouho, kor kdyz pises, ze jinak jste hravali 11-12 generaci bez pomoci Svetove vlady.

12.1.2020 01:06:18

Stady
Ano, lenze tie peniaze ti zase zoberie umiestnovanie lobistov a boj o vplyv, hlavne ked sa clovek snazi vyhnut negativnym udalostiam, alebo nieco ziskat z udalosti. A to zvacsa ich moc neumiestnujeme. Vacsinov dvoch, zriedka troch.

Ono ten negativny pocit mozno, ked nad tym podrobnejsie rozmyslam, ani nie je tym, ze by toho clovek nakoniec neurobil dost, mapu sme na konci mali skoro plnu, ale tym, ze ta faza spracovania udalosti a politiky trva relativne dlho. Pretoze clovek sa furt musi venovat 3 udalostiam a pozerat, ze co to ovplyvni a co musim nasledujuce kola robit a na co si dat pozor. Tym padom clovek toho urobi za hru rovnako ako pred tym, ale za omnoho dlhsi cas a ked vo vysledku ziska este menej bodov, tak ten pocit je taky mdly.

A kedze my tuto hru milujeme a mame k nej vsetko, aj farebne 3D modely miest (diky wlcina), tak je hrozny pocit vediet, ze tu je rozsirenie, ktore nam tu milovanu hru nici a frustruje nas. U inych hier by som to rozsirenie predal a nehral s nim, ale tu mi to zatial akosi nejde, prave pre ten pocit, ze k nej chceme mat vsetko a hlavne na udalosti som cakal od prveho rozsirenia, lebo k tej hre neskutocne sedia.

12.1.2020 07:37:08

Dej tomu jeste sanci

Zkuste to nekolikrat zahrat, at to zautomatizujete. Hru to samozrejme prodluzuje, ale ne tolik. Jestli vam ubira penize umistovani poslancu, tak je tolik neumistujte. Mam nahrano dost solo a bodovy zisk mi stoupl asi o 20% takze hrat hrat hrat a tim zjistit, jak se to rozsireni chova.

12.1.2020 14:03:01

každému to nesedne
ale jde to opravdu do hloubky, hru to jistě o pár generací protáhne, navíc sluneční fáze hru dále zdržuje... ale pokud Tě Mars baví a máš rád budování funkčního enginu kolem své společnosti, tak je to prostě úchvatné rozšíření... jasný je, že v prvních generacích toho opravdu moc neuděláš, ale zase dostávají úplně jinou váhu modré karty, které můžeš kombit mnohokrát dokola atd. - proto ,aby jsi si to užil, musíš být opravdu hardcore nadšenec do této hry...

12.1.2020 14:37:00

šanca
tak my máme mars radi, takže hrať ho budeme aj naďalej a zatiaľ (minimálne nasledujúcu hru) určite aj s týmto rozšírením - keď viem, že je, tak mi príde hrať bez neho ako keby som hral nekompletnú hru :D

tak snáď to nejako rozchodíme...

12.1.2020 18:34:09

Vybíráme z Bazaru

Karak II + Promo postava
Karak II + Promo postava
Akt. cena: 730 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas