Mars: Teraformace – Expedice Ares

xxxxxxxxoo hodnoceno 125x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace – Expedice Ares - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Nick Little
Sydney Engelstein
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo?

Ahojte, chcem sa opýtať na vaše dojmy, z hrania sólo. 

Aké to je? Oplatí sa na hranie prevažne sólo hráčovi?, ide o maximalizáciu bodov, a pripadne prekonávanie sa, alebo… 

kto nahrádza súperov? (automa…) ,je tam dost akcií ktoré treba popri hraní robit robit? Ďakujem za odpovede.

21.1.2022 21:59:48

Ahoj,

hry hraju hlavně sólo a misi Ares mám k dnešku odehranou v sólo režimu třikrát. 

Hra se hraje proti jednoduchoučké Automě, která náhodně zahraje svoji kartu fáze. Když takto náhodným stylem odehraje všech pět dostupných karet, balíček se zamíchá a postup se opakuje (Automa samotná nic nehraje ani nesbírá, pouze hraje náhodné karty fází). Celkem odehraješ pět takových balíčků, celkem tedy 25 fází. Cílem je dosáhnout co nejvyššího skóre (terraforming rating + body z karet +body za lesy) a stihnout zvýšit všechny hlavní faktory na maximum (kyslík, teplota, oceány). Automa má tři úrovně obtížnosti (podle toho jak moc sama zvedá hlavní faktory během hry).

Mě osobně sólo režim baví, protože mám rád budování enginu. Ovšem je třeba zdůraznit, že přeci jen jsou na trhu hry s propracovanějším systémem bota/ Automy, než jen pouhý “beat your on score” a ne každému tento systém vyhovuje.

22.1.2022 00:46:23

Je to tak, jak říká Snehulak. Taky mám za sebou 3x sólo a musím říct, že mě to baví. Otázkou je, jak to bude, až se naučím hru porazit. Zatím sama prohra takže je to výzva. 

13.3.2022 19:43:01

Sólo je solidní, ale lepší je určitě hra ve 3 či čtyřech lidech. Jak tě to tlačí časově, tak z velké části tě to nutí prodávat karty na kredity a dělat standardní projekty namísto budování enginu. Je to prostě jiný. Ale třeba poslední hra, co jsem si dal po měsíční pauze, mě bavila.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

13.3.2022 21:52:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Na sólo nebrať, ja osobne som hru predal , keď sa naučis “zaručené” taktiky na víťazstvo budeš hru na najťažšej obtiažnosti porážať ako nič a hra sa stane veľmi repetetivnou, síce sa zdá že je tam veľa kariet ale všetky robia viac menej to isté iba majú iné staty… takže na sólo určite nie za mňa ak chceš počuť názor náročného hráča

14.3.2022 09:46:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Zbozňuju Mars (80+ her) i Dobyvatele (100+ her). Co se sóla týče, Marsu jsem nahrál dost, Dobyvatele bohužel nemám možnost hrát (nemám rozšíření). Má tato hra (solo i třeba ve dvojici) pro mě smysl? 

Díky moc za rady, jsem extrémně rozpolcený.

6.9.2022 19:54:02

Za mě tahle hra v sólu je velká nuda. Hrát v podstatě jestli za určitou dobu zvýším všechny ukazatele na maximum společně s poměrně lehce předvídatelnými tahy Automy je pro mě ztráta času. A to v podstatě všechny karty, které ti poskytují pouze zisk nebo generování bodů, můžeš bez ostychu pálit, protože se hraje pouze na to, aby byl mars obyvatelný. To jestli si nahrál kolik bodů tě v podstatě nezajímá. Sólo bych vyzkoušel spíš na osahání hry před první partií a pak už se k tomu nikdy nevrátíš. Jinak asi jako většina doporučuju hrát ve 3ech a více lidech.

24.3.2023 07:11:10

ja si naopak solo hru uzivam. ano, bodovaci karty muzes ze zacatku ignorovat a resit pouze teraformovani, ale pozdeji muzes pridat i bodovaci element a nahanet lepsi skore. bavi me volit akce i s ohledem na to, co udela automaticky hrac. jo, a mazlit se s kostickami je zuzo

24.3.2023 11:06:42

Tak hru mám už nejaký ten piatok, a sólo si užívam. S menšími zmenami s BGG, je to veľmi dobre hratelné, bez nutnosti  sa ponáhlať a isť ako na závod s AI. Pekne si “mením ” Mars na svoj obraz :-) , tak za mna osobne na sólo ju môžem doporučit, je to uspokojivé ,aj ked prehrám, niečo po mne zostane,a človek má dobrý pocit.

 

31.3.2023 11:27:03

@ed.ge  jaké používáš úpravy pravidel?

31.3.2023 17:00:34

@Kelnor pošli mi mail, odošlem ti pravidlá, preložené len tak po svojom.

31.3.2023 17:16:29

Vybíráme z Bazaru

Illumination - ENG
Illumination - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas