Mars: Teraformace – Expedice Ares

xxxxxxxxoo hodnoceno 125x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace – Expedice Ares - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Nick Little
Sydney Engelstein
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření Discovery/Foundation/Crisis

Vypadá to, že se už pomalu chystá rozšíření, odhaleno zde: https://youtu.be/ipto6uU1YeQ?t=1540

Jsem rád, že Expedice Ares jde tak trochu vlastním směrem a nedočkáme se jen předělaných rozšíření z původního Marsu. Věřím tomu, že se ho příští rok dočkáme i v češtině.

15.2.2022 07:43:27

Rozšíření jsem čekal a vypadá to zajímavě. Podle videa není úplně zřejmé, zda-li budou mít všichni hráči stejné “upgrade” karty fází, nebo si je budou upgradovat během hry individuálně.

Rozhodně zajímavě vypadají i jakési globální události a hromádka zcela nových žetonů. Výřezy ze strany herního plánu dostávají smysl. O to větší škoda, že ta počítadla jsou tak mizerně navržená, jak jsou.

Těším se :)

15.2.2022 08:07:33

Dnes vyšlo ucelenější představení a zhodnocení rozšíření https://youtu.be/LBxHWIIYEVw

Jsem hodně zvědavý hlavně na Crisis, které překopává kompletně základní premisu hry.

1.3.2022 22:38:30

Mně osobně to přijde krapet postavené na hlavu vzhledem k tomu, že ta hra si vzala za cíl (a i vcelku úspěšně se jí to daří) být rychlejší a očesanější verzí velkého marsu. Neztratí těmahle rozšířeníma tu svou jedinou výhodu? Protože nejen dle mého názoru, klasický mars je až na tu délku hry a dynamiku tahů lepší, než expedice ares. Hlavně mě zaráží rozšíření které přidává soutěže a tituly… tak za chvíli přijde i deska marsu ne?

11.3.2022 14:31:12 | Upraveno autorem (porovnej)

@peca007 : Upgradovat individuálně, jinak by to ani nedávalo moc smysl.

11.3.2022 14:38:18

@matewr84 taky mám ten pocit. Ares měla být zjednodušená zrychlená verze Marsu a nakonec to bude úplně stejné, jen jiná grafika 

12.3.2022 11:00:31

Viděl jsem správně v KS videu obrázek s budovou s názvem “Jezero”? :)
(Přiznám se, že jsem si neudělal lingvistickou přípravu a nezjišťoval kde a v jakých všech jazycích se používá…)

23.3.2022 08:53:52

@MINDOK Co se týče Češtiny, tak věřím, že bude. Určitě by mě ale zajímalo, co z KS (exclusive) obsahu v české verzi nebude. Prosím (a asi nejen já) o vyjasnění. Děkuji :)

23.3.2022 09:50:22

Myslíte si, že mindok nakonec vydá rozšíření česky?

29.3.2023 19:04:58

Furt straší, že spíš nebude, protože se to blbě prodává, ale já nepřestávám věřit!

Tak šup, běžte si to někdo koupit :)

29.3.2023 19:33:23

Joe

Mno, keď po takom čase od vydania tá krabica nejde na odbyt, rozšírenia podľa mňa nebudú. Hry sa totiž točia už dosť rýchlo a vydavatelia musia “byť na pulze mesiaca”.

-------------------
Prekladateľ Joe

30.3.2023 01:06:56

Podle posledních MindOK dotazů bych s rozšířením nepočítal. Aktuálně říkají, že prodeje základu nenaplnily očekávání a předtím tvrdili, že by to nestihli přeložit pro první okno pro tisk. Tak leda by se to rozšíření ve světě prodávalo dobře, šel se dělat dotisk a s tím by se mohl MindOK svézt. Ale pochybuju :(

Osobně mě to velmi mrzí. Základ mám doma a stále mě to baví. 

 

30.3.2023 08:47:18

to je jak Dobyvatele vesmiru 2.0.

co to je na te mechanice vyberu akci, ze cechum nevoni? Vzdyt je to skvele!

30.3.2023 09:13:20

Tak to mě mrzí. :(

Já jsem svoji hru postoupil synovcovi a hra ho hodně baví. A ona není ani nijak obtížná na naučení, ani na hraní. Docela se to u nich chytlo a rozšíření by potěšilo.

30.3.2023 15:22:34

Nevim, spis nez 2.0 bych to oznacil za Dobyvatele vesmiru beta verze. Kostkovy Mars me teda oslovil mnohem vic nez Ares, u toho bych rekl, ze je skoda, ze nebude cesky.

30.3.2023 17:29:58

nesouhlas


Expedice Ares > Dobyvatele vesmiru > velka Teraformace

30.3.2023 17:32:27

Spíše bych řekl, že je trh Marsu nasycený. A taky vyšla ta velká krabice s 3d prvky a do toho další taky Mars v podobném vzhledu. Byť jiné mechaniky, podobný pocit, stejné prostředí, atmosféra…

 Kombinovat cz s aj expanzní bude nešikovné. Navíc nevím jak ségra, ale mamka angličtinu nedá určitě. 

30.3.2023 21:26:24

@Junik já taky nechápu, proč to u nás tak zapadlo a spíš se to trochu hejtilo. Ta hra je fakt super. V zahraničí to má výrazně lepší ohlasy a ty rozšíření tuplem. Třeba Crisis a ten kooperační mód, kde se zachraňuje už teraformovaná planeta vypadá skvěle.

30.3.2023 23:03:26

@Kelnor A já to teda zase chápu… Český deskoherní trh není zase tak obří aby unesl dvě hry ze stejného univerza, kdy prostě jedna je objektivně osekanější verzí té druhé. Jasně, někomu se může líbit víc ta osekaná verze, to je pochopitelné, ale vzhledem k tomu, že cílovka této hry jsou hlavně hráči původního marsu, který byl hodně oblíbený, tak se dá čekat, že u nich se ta osekanost bude rovnat i horší hra. Pro ryze nové hráče expedice zase tolik není a pro zkušenější jsou buďto na trhu lákavější volby, nebo právě původní mars, který už beztak většina zkušenějších hráčů má.

31.3.2023 06:57:49

Tak, Mindok by asi nezabilo udělat jedno rozšíření. Nejlepší by bylo formou předobjednávek, tak by se alespoň reálně vidělo jestli je o hru zájem a vyplatí se to.

31.8.2023 11:10:34

Také bych rozšíření uvítal, ale chápu, že ač by to pravděpodobně Mindok nepoložilo, tak přeci jen nejsou charita a nechce se jim vyrábět stovky krabic, které jim pravděpodobně budou jen zabírat místo ve skladu. Ale naděje umírá poslední a tak dál jen tiše doufám… :-)

31.8.2023 21:35:30

Pokud vím, tak Mindok se vyjádřil, že rozšíření dělat nebude. Základ se moc dobře neprodával.

31.8.2023 22:26:55

Pokud vím, tak např. rozšíření k Době kamenné také nemělo nikdy v CZ vyjít. Třeba se historie bude opakovat ;-)

1.9.2023 07:43:10

formou předobjednávek by to bylo asi nejlepší to jo, nevíte někdo jak to zatím vypadá s vydáním?

27.12.2023 12:57:26

Vybíráme z Bazaru

Top ten
Top ten
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas