Mars: Teraformace – Expedice Ares

xxxxxxxxoo hodnoceno 131x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace – Expedice Ares - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Nick Little
Sydney Engelstein
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Chybička na karte?

Na karte “Bakterie produkující plyn” je vyžadované: “Obsah kyslíku musí být min. v červeném pásmu.”

Ale obrázok naľavo hore ukazuje ikonu kyslíku v žltom poli…

https://i.imgur.com/3PpKwPF.jpg

-------------------
Prekladateľ Joe

26.3.2022 11:11:06

ja si myslim, ze to je spravne. kartu muzes hrat kdyz je pozadovany ukazatel v libovolne z vyzobrazenych barev poli. 
takze tahle karta muze byt hrana kdyz je kyslik v cervene, zlute, nebo bile

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

26.3.2022 11:33:58

@Oskar999 @Joe 

V pravidlech jasně stojí:

Podmínka: Na určitých kartách je uvedeno, jaké podmínky musejí být splněny, abyste danou kartu směli zahrát.Podmínky platí pouze pro okamžik, kdy kartu vynášíte z ruky, později už splněny být nemusejí. Podmínka je vždy popsána i v textovém poli karty. 

Takže dle mého názoru je chyba v textové části podmínky, jelikož ikona požaduje kyslík ve žlutém pásmu…….pokud neudělal chybu grafik ;-)
 

26.3.2022 12:15:31 | Upraveno autorem (porovnej)

v tom pripade jsou stejne spatne i anglicke karty. 
Anglicka karta Ryby obsahuje ikonu vsech tri barev s ikonou teploty uprostred a text “Requires red temperature or warmer”

https://www.dropbox.com/s/fo2pfiju7ppcoob/fish.PNG

podle me umisteni symbolu teploty/kysliku nehraje roli, dulezite jsou zobrazene barvy. treba na karte dychaci filtry je uprostred zlute a bile

https://www.dropbox.com/s/b06wdh4vhigxw46/filtry.PNG
 

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

26.3.2022 12:26:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky jsem si to původně říkal, ale ona je to prostě trochu zvláštní symbolika. Není důležité, ve které barvě přesně leží ten symbol, ale počítají se všechny barvy, které jsou v ikoně.
Pokud by podmínka byla „úroveň kyslíku musí být ve žlutém pásmu“, byla by v ikoně jen žlutá barva a žádná jiná. Pokud by podmínka byla „úroveň kyslíku musí být nejvýše ve žlutém pásmu“ bude na ikoně fialová, červená a žlutá barva a ikona kyslíku bude uprostřed, tedy v červené.

Srovnej např. karty Dýchací filtry, Ptáci a Bakterie produkující plyn (které jsou i tady v galerii).

 

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

26.3.2022 12:37:31 | Upraveno autorem (porovnej)

V tom případě je nejjednodušší řídit se textem a neřešit ikony, protože vůbec nerespektují text. 

Např. Zelená karta “Stromy” - znak teploty na rozhraní bílé a žluté zóny ve mě fakt neevokuje větu " Teplota musí být minimálně ve žlutém pásmu. Proč je tam ta bílá? Měla tam být žlutá+červená+fialová, a ikona teploty ve žluté.

Prože věta “minimálně ve žluté” znamená i v červené, nebo fialové, ale né v bílé…

26.3.2022 13:09:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Bandy75: Minimálně ve žluté ale přece znamená žlutá nebo bílá. Červená nebo fialová to právě být nesmí. Stupnice jdou vzestupně od fialové k bílé.

***
Deskoherní inkvizitor, občasný překladatel a korektor

26.3.2022 18:12:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Karta je zcela v poradku. Ikona ukazuje, ktere vsechny barvy jsou povolene, poloha molekuly O2 v te ikone nehraje zadnou roli.

26.3.2022 19:22:57

No jo sakra, ted mi to došlo, už mi to smysl dává, neuvědomil jsem si , že bílá je cílová barva.

26.3.2022 21:11:10

Joe

Ok, beriem…. Len je to trochu nezvyk a vybocenie z toho, na co som pri ikonach zvyknuty.

-------------------
Prekladateľ Joe

27.3.2022 07:36:32

Vybíráme z Bazaru

Unmatched: Tales to Amaze
Unmatched: Tales to Amaze
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas