Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 988x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo hraní

Tak jsem si dal včera 2 testovací sólo hry a musím říct, že super. Tím, že je to předem dáno na 14 kol, nemůžete si dovolit to, co se soupeři. Musíte prostě teraformovat jak o život a nevynechat žádný aspekt. Je třeba si rozmyslet, jestli vám daná karta dá dostatečný užitek. Obě hry jsem prohrál, i když se nepodařilo jen o kousek, ale super. Je to úplně něco jiného. Co vy?
22.5.2017 11:05:19

2,5 solo hier
Hrala som 3x, ale 1. hra sa nepocita, kedze som zacala s TR 20, nie 14. Prvu (spravne hranu) hru som prehrala (a to o dost - chybali 2 oceany, 1 kyslik - lebo v poslednom kole zelen uz O2 nezvysuje a 2x2C teploty). Druhu partiu som dala, kedze som sa vyslovene sustredila na terraformaciu a nesla vobec do miest (polozila som 1) a radsej nekupila ziadnu kartu, ak vyslovene nepomahala, a pouzivala som dost standardne projekty a snazila sa hrat na silu korporacie (pri hrani karty nad 20 dostanes 4 MK spat).

Vedela som dopredu, ze touto kupou neslapnem vedla (mam rada hry s kartovym mechanizmom - Settlers: Zrod imperia je doma najhranejsou hrou), no aj tak som ostala prijemne prekvapena solo hrou - je to velmi svizne, korporacia a karty menia hru od hry a je to nadherny tematicky zazitok. Uz sa tesim na multiplayer! Ale solo tiez nezapadne :)

22.5.2017 12:43:56

první hra
Tak mám za sebou první hru. Jelikož jsem neměl v teraformování žádnou konkurenci, dal jsem si sólo. A můžu říct, že po 14 generacích lidstvo hladce vymřelo.
teplota kolem bodu mrazu, kyslík na 10% a oceány jen 3 :)
hra mi prostě dala pěkně na prdel. Takže příště žádný rozvíjení a koukání, ale tvrdě teraformovat.
Musím říct, že přes drtivou porážku mě hra opravdu bavila a těším se jak na další sólo, tak na nějakou tu partičku ve dvou.
Atmosféra super, opravdu to vtáhne do budování kolonií na Marsu. A jak někdo řešil, že karty jsou hnůj, že fotky a bůhvíco, tak opak je pravdou. Fotky mi přijdou super a atmosféru parádně dokreslí a doplní.
Takže za mě asi tak :)

31.5.2017 22:19:57

dojmy
Mám odohratých cca 20 sólo hier, z toho je asi 9 víťazných. Vždy sa mi podarilo zvíťaziť až na poslednú chvíľu, tzn. v 14. kole.
Najjednoduchšie bolo pre mňa hranie za korporácie CREDICOR a ECOLINE, s ktorými som získal viac ako 100 VB.
Musíte zvažovať nákup každej karty, hlavne zo začiatku sú zdroje veľmi obmedzené /s väčšinou nich začínate na hodnote 0/ a nemá zmysel kupovať drahé karty. Aj v nejskorších fázach hry som ich využíval veľmi zriedkavo, aj keď zvýšenie 4 hlavných faktorov stojí určite za nákup.
Najväčší problém bol väčšinou so zvyšovaním O2, optimálne je si zabezpečiť jeho pravidelný nárast akčnou kartou. To platí aj u ostatných faktorov.
Naozaj nikdy neviete, aké karty dostanete a musíte veľmi zvažovať, čo je v danej chvíli pre vás výhodnejšie. Nemá zmysel kupovať veľa kariet na ruku, pretože ich aj tak hneď nezahráte, plytváte zbytočne zdrojmi a kým sa dostanú do hry, už môže byť neskoro. Takisto ako píše väčšina hráčov, samotné bodovacie karty v sólo hre nemajú veľký význam. Lacné karty vám pomaly a stabilne zvyšujú produkciu zdrojov, čo využijete v posledných fázach hry, keď teraformujete o dušu.
Hra je veľmi variabilná, karty umožňujú nádherné kombinácie, je na vás ako ich využijete.
Musíte si zabezpečiť dostatočný príjem tepla, rastlín/O2 a financií a snažiť sa efektívne využiť výhody polí na hernom pláne. Výsledný herný plán po 14. kole bol vždy iný, neexistuje univerzálna stratégia, stalo sa mi, že som zvíťazil bez postavenia jediného mesta, alebo som mal len 7 polí s vegetáciou, inokedy naopak cez 20.
Hra je skutočne veľmi variabilná a zábavná, musíte prispôsobiť svoju stratégiu korporácii za ktorú hráte a podľa toho, aké karty vám chodia na ruku. Ak nedostávate vhodné karty, využívajte polia štandardných akcií.
Skvelú zábavu prajem.

1.6.2017 11:33:16

Mars vs. Robinson Crusoe
Mám za sebou jen jednu hru, která opravdu nádherně pracovala s atmosférou teraformace. Sólohra mi připomínala Robinsona Crusoe. Umísťování hexů na mapu, označování kostičkami, výběr nejvhodnější akce (projektu), sběr zdrojů na konci kola s tím, že RC má větší podíl náhody a přišel mi těžší. Oproti tomu MT nabízí více rozhodování, myslím, že bude mít lepší znovuhratelnost. MT měl exponenciální průběh. S postupem hry, toho šlo udělat víc a víc. RC je víc lineární, často jsem skončil hůř než na začátku. Robinsona jsem pustil, ale Mars si nejspíš nechám. Ještě uvidím, co udělá hra ve více lidech.

1.6.2017 15:01:05

sólo-hraní
Po první hře jsem začal hrát za korporace. Tři hry po sobě ve 14. kole prohra a cíl v nedohlednu. Začal jsem nabývat dojmu, že vyhrát sólo variantu prostě nejde. Teď mám 3 vítězství za sebou a poučení je: Není korporace jako korporace. Akce město vůbec nehraju, soustředím se na zdroje rostliny, energie a teplo. Nakupuji méně projektů. Pokaždé když jsem prohrál, mi zbyla ruka plná nezrealizovaných projektů. Spousta efektů se hodí, ale lepší je nejen projekty nakoupit, ale mít i na realizaci alespoň jedné, nebo dvou karet.

4.6.2017 23:22:22

Credicor
Dnes jsem si dal 2 hry, první za Helion jsem jen tak tak vyhrál se 75VB.
Druhou jsem dostal Credicor a hodně slušné projekty do začátku (nechal jsem si jich 8). Skončit jsem mohl už ve 12. kole, ale hraje se na 14, tak jsem to dokopal. Postavil jsem si 8 měst (1 na měsíci) a lesů jsem nabral taky spoustu. K dobru byly i 3 vrácené peníze za každou událost (od prvního kola), kterých jsem nakonec zahrál 14. Krásných 110 bodů.

8.6.2017 20:50:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Helion
Moja prva solohra za Helion (korpa, ktora vie vyuzit teplo ako peniaze): no zo zaciatku to nevyzeralo nijak vabne, postavil som nieco na produkciu energie a tepla, inak karty nic moc. V druhom kole mi ale prisla karta, ktora za 4 energie vedela zvysit kyslik, tak som energiu dotiahol na potrebnu produkciu 4 a kazde kolo nasledne zvysoval kyslik. na zaciatku som si nechal nejake karty na produkciu rastlin s vyssimi narokmi na teplotu, ale nakoniec som postavil aj tie a kyslik zdarne dotiahol do konca. vdaka vlastnosti korporacie a par kartam na produkciu tepla som kukoncu hry produkoval 10 tepla a pekne zvysoval teplotu. najvecsim problemom sa zdali byt oceany - nastastie som mal dost penazi a niekolko kariet na ich umiestnenie, takze to nakoniec az tak horuce nebolo a hru som mal sfinisovanu asi v 13. kole. kedze som mal velmi vela penazi, choval som este nejake kravy, postavil som si koloniu na ganymede a este jedno mesto - dohromady to dalo 78 bodov. Velmi pekna hra!

6.7.2017 22:50:13

kolik tahů v sólu?

pochopil jsem správně, že při sólo hraní můžu za jednu generaci odehrát neomezeně tahů? tzn. vyložit karty, zvýšit teplotu, přeměnit lístky na zeleň, zahrát efekty z karet, atd...prostě dokaď mám co dělat to kolo tak můžu hrát?
poprvé jsem hrál za generaci jen 2 akce, a plně jsem to projel. Podruhé jsem těch akcí hrál už co jsem mohl, a v 14 kole jsem položil 8 a 9 oceán a vyhrál...pro mě pěkných 74 bodů.

11.10.2018 08:54:06

Počet akcí
I v normální hře můžeš mít hodně akcí za generaci, pokud chceš a máš na to zdroje. Hrál jsem hry, kde ostatní skončili a já hrál ještě deset akcí.

11.10.2018 10:41:26

solo

já to hrál ve 4 pouze 1x. Pak jsem si hru vypůjčil a pustil jsem se do ní solo...musím říct, že i v jednom je hratelná, a bojím se už od začátku, zda to zvládnu :D

11.10.2018 12:01:26

Vrátil jsem se teď přes vánoce k sólo hraní Marsu, mám k němu nakoupený všechny rozšíření, ale prakticky hraju jen s Předehrou. Vyzkoušel jsem 2x Hellas/Elysium, tam to je pro sólo skoro žádná změna. Nejjednodušší mi to přijde v základu, zdá se mi, že s Předehrou je to těžší. Ty dvě chybějící generace jsou poznat - ale třeba se mi to opravdu  jen zdá :o) Myslím ten klasický sólo režim, ne to TR63 z Předehry.

Zkusím přidat Venuši, ať se to trochu oživí a jsou tam nějaké nové karty. Četl jsem si pravidla a zdá se mi, že Venuše sólovou hru dost zjednodušší. V sólu pokud prohraju, tak prakticky vždy nedokončím stav kyslíku. Tady pokud mám k dispozici akci Světové vlády a můžu zadarmo zvedat kyslík (i když bez zvednutí TR), tak to beru jako výrazné usnadnění. Pokud bych to přepočetl na standardní projekty, tak na tom ušetřím skoro 100€. Kyslík budu zvedat zadarmo přes Světovou vládu (přes projekty to stojí 14x23€=322€) a Venuši spolu s TR zvednu pomocí Čištění atmosféry (15x15€=225€). Samozřejmě občas to jde zvedat přes karty,tady to beru jen teoreticky. Nebo jsem něco přehlídl? :o)

28.12.2021 14:34:56 | Upraveno autorem (porovnej)

urcite mas pravdu. Ja to jedu spis na priblizeni se k bonusum, a ty si vydobat sam. Ale statisticky nejvic taky zvedam kyslik. Musis ale do toho zapocitat i to, ze kdyz budes zalesnovat, tak v drtivy vetsine k oceanum a na pole s nejakou surovinou… takze ono to tech 23 penez uplne nebude… Navic je to bod navic :)

taky nejvic hraju s predehrou. Je to rychly (cca hodka a ctvrt i se sbalenim) a mam uz diky predehre rychlejsi start…

28.12.2021 18:18:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Nightvault
Warhammer Underworlds - Nightvault
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas