nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mars: Teraformace

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook, Google+

Diskuse ke hře

Rozšíření

Hellas a Elysium, Venuše, nebo všechno dokupy?

26.1.2018 13:51:45

Mars a rozšírenia

Ďakujem všetkým za odpovede. Zaujímalo ma to z toho dôvodu, že mi chýbajú už iba Kolónie. Ostatné rozšírenia pekne zapadli do hry bez toho aby akokoľvek narušovali hru (ani ju nejako nepredlžujú, a ani nekomplikujú). Spočiatku som mal obavy či sa to na tú hru príliš nenabalí a nebude v tom zmätok. Zaujímalo ma, ako sa na hru pozeráte sa odstupom času - či Vám tie rozšírenia neprídu zbytočné. Ale podľa vašich vyjadrení to zrejme dobre dopĺňa hru, takže časom aj u nás pribudnú Kolónie, nad ktorými som doteraz trochu váhal.
Som zvedavý ako nakoniec dopadne pripravovaný Turmoil (možno práve toto bude to rozšírenie, pri ktorom si niekto povie že je už prehnané...)

13.5.2019 13:59:14

.

Vsechno dohromady (akorat teda mapu si vylosujeme jen jednu :-). Nerad marnim cas vytridovanim karet, a navic je to zbytecne. Navic hra se vsema rozsirenima ma tu vyhodu, ze je pomerne dobre hratelna i bez draftu, pokud musime z nejakeho duvodu volit tuhle variantu.

Zakladni Mars uz takrka nehraju a vzdy se snazim iniciovat i rozsireni. Novacci uplne v pohode zvladaji Venusi (ktera neprinasi zadnou novou mechaniku), Predehru (vetsina novacku ma dostatecne schopnosti na to, aby si rozumne vybrali dve karty ze ctyr), i Kolonie (jedna jednoducha mechanika navic). Vlastne se casteji stava, ze novackum vysvetlim celou hru a az v jejim prubehu nebo na konci se me ptaji, co je vlastne zaklad a co rozsireni.

12.5.2019 14:40:38

.

Najradšej hrávam s predohrou a kolonie.
Všetky rozšírenia sú fajn, no venuša sa mi zdá najslabšie rozšírenie.

12.5.2019 13:41:01

nejradeji

Hraju Základ, H&E a předehru. Venusi a kolonie jen když chtějí soupeři.

12.5.2019 12:45:28

Mars pre pokročilých

Ahojte, táto otázka je smerovaná skôr na tých, ktorí uz majú odohraných viac hier aj s rozsireniami.
Zaujímalo by ma ako najčastejšie hrávate Mars spolu s rozsireniami. Kombinujte všetky rozšírenia dokopy, alebo si volíte ktoré zahráte? Prípadne hrávate Mars aj bez rozšírení - vraciate sa k základnej hre? Je nejaké rozšírenie, ktoré vás neoslovilo a ani ho nezaraďujete do hry, prípadne sa k nemu vraciate sporadicky?

12.5.2019 12:35:24

Turmoil

Jako nové projekty, karty korporací a globální efekty event karet to chceš ;)

2.3.2019 17:56:36

Venusa

akosi ma ta Venusa neoslovila, zato Kolonie a Predohra. - MUST HAVE!

1.3.2019 16:12:10

jjj

dobrá zpráva

1.3.2019 12:25:18

Yes

Ano :)

1.3.2019 08:37:02

Turmoil

FryxGames oznamili posledni pate rozsireni Marsu s nazvem Turmoil. Mindok by ho mel vydat nekdy na podzim. V kratouckem videu Enoch Fryxelius zminoval "global events", nechame se prekvapit :).

28.2.2019 16:47:09

Prelude

FRYXGames prave ohlasili novy expansion pack Prelude:

Prelude is a small expansion that lets you kickstart your terraforming! It focuses on the early stages of Mars colonization and tells the background story of the corporations. When choosing corporation and starting hand, each player also draws 4 Prelude cards, and chooses 2 of them to boost their corporation. The expansion opens up powerful starting combos and increases player asymmetry.

http://www.fryxgames.se/wp-content/uploads/2018/02/PRELUDE_RELEASE-1.jpg

21.2.2018 09:47:43

jako koupit? nebo hrat?

Prvni bych si trochu ohral zakladni hru a stridal zakladni mapu, Hellas a Elysium, a dostal tak hru trochu do krve. Po nekolika hrach bych doporucoval pridat si k tomu Venusi. Ale asi neni nic spatneho na tom zacit hrat i rovnou s Venusi.

26.1.2018 14:44:46

Nove rozsireni

Mimochodem na webu Fryxgames bylo koncem minuleho roku potvrzeno, ze v roce 2018 rozhodne bude nove rozsireni. Bohuzel dalsi info zatim neni...jen par obrazku.

26.1.2018 13:53:25