Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 963x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Promo set

Dlouho jsem přemýšlel, jestli si vylít srdíčko, ale nakonec mi to (jako známému haterovi) nedalo.

Jaký mám problém s tímto setem:

Nedávno jsem objevil, že existují jakési promo korporace k Marsu (Mars University na BGG).
Jako velký fanoušek jsem po nich zatoužil, ale nepídil jsem se.

Nicméně jsem objevil na fantasyobchodu právě set 7 promo karet.

4 karty projektů už vlastním a dostal jsem je při nákupech toho či onoho rozšíření.
Za Mars jsem jistojistě utratil 2000+ peněz, proto bych si řekl, že by mi/nám fanouškům mohl Mindok udělat radost a poděkovat za podporu třeba těmi korporacemi.

Nikoliv. Zaplatíme si 200kč (+-) za to, co moooc moc chceme a v mnoha případech už polovinu z toho vlastníme.

Připadne to na hlavu pouze mi?

Děkuji za osvětlení, přitakávání, hejtění, atd ;)
29.5.2019 09:16:58

Korporace
Mě hlavně překvapilo, že ty promo korporace v češtině vznikly. Ani jsem v to nedoufal a koupil je v angličtině (a vyplivl docela mastný poštovný). O několik měsíců vidím že se prodávají v češtině společně s dalšími promo kartami (které už taky mám z předchozích nákupů). Dalších 200kč za počeštěné karty nedám. Škoda no... jen by to teď chtělo získat foto té české karty a vložit si to do obalu k té anglické...

29.5.2019 09:25:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@Leech
Vůbec jsem nepochopil co jsi tím chtěl říct.

29.5.2019 09:25:40

Mars
Tak jak kupoval nedavno a v promech byly i korporace. Neves hlavu, za 200 strelis na bazaru to, co nechces

29.5.2019 10:52:16

@Leech

zkousel ses na to zeptam primo u Mindoku? Mi prijde podivny, ze by neco, co bylo driv zadara, nebo k nakupu, najednou prodavali na webu...ty korporace bych taky chtel samozrejme, ale dve stovky za tri karty ani nahodou :D

29.5.2019 10:56:53

@trener83
Já to zkošel cca před měsícem, mám základ + všechny rozšíření somosebou bez těch promo karet, nikde jsem je nedostal (ani jsem před tím nevěděl, že existují). Když jsem psal Mindoku, jestli by byli tak ochotné a poslali mi promo karty (za které sem dal cca 3500 Kč se všemi rozšířeními), že bych jim i zaplatil poštovné, tak mi bylo řečeno, že NE, že mám nakupovat c těch "správných" obchodech kde ty karty dávají.

29.5.2019 11:57:03

...
Nevim jak Mindok, Svet-her ty proma treba primo na prodej nema... A treba na Planete her se objevily proma k Marsu v prodeji az potom, co se jinde objevily v prodeji proma k Hrdina v kostce... ale fakt netusim, jestli to ma souvislost :D ;)

Tak obecne mam ale pocit, ze se ted ve spouste obchodu objevily v prodeji proma, ktera by podle mne jeste pred rokem byla jen prilozena ke hre... mozna novy trend?

29.5.2019 11:57:11

Fantasyobchod
Ja to bral pred mesicem z Fantasyobchodu a proma byla prilozena

29.5.2019 12:27:03

Promo je promo
Především je třeba pochopit co znamená promo. Promo je promotion, tedy propagace něčeho. Promo packy k různým hrám je propagace té hry od výrobce. Nevím, jakou mají domluvu prodejci s Mindokem, ale Mindok poskytne propagační pack prodejci a je jen na prodejci, co s tím udělá, jestli to dá zadarmo (tak by to mělo být), nebo to začne prodávat. Takže nadávat na Mindok není v tomto případě na místě.

Je třeba si uvědomit, že na proma není nárok, že to není prodejní součást hry, ale jen jakési reklamní doplňky a podpora prodejce a jeho prodeje.

29.5.2019 13:08:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@kren
To je sice hezké, ale když koupiš hru a všechny rozšíření k ní a vydavatele slušně poprosíš, aby ti poslali promo karty, jejichž výrobní cena je asi 7 Kč a vydavatel ti řekne, že máš smůlu a odkáže tě, abys to koupil ve "správném" obchodě, tak to to prostě není OK. Např. Albi s tím problém nemělo a k Scythe mi promo karty poslali.

29.5.2019 13:38:38

Master of Orion
Když jsem Mindok před časem žádal o zaslání českých promo karet k Master of Orion, tak mi je bez problémů poslali.

29.5.2019 13:40:28

Promo karty
Dobrá otázka...

Karty jsme vytiskli také proto, že se třeba tady na ZH ty původní čtyři prodávaly za 500 a více. Naše doporučená cena pro set 7 karet je 149 Kč, za což se aktuálně dají koupit na Planetě her i jinde. A vždycky se nám můžete ozvat přímo, nebo se stavit na nějaké akci, kde jsme s našimi hrami.

Člověk MINDOK

29.5.2019 14:52:36

Diky Mindoku
Ja bych v prvni rade podekoval Mindoku, ze ty promo karty vytisknul. Proste v te zakladni sade nejsou (nejspis vznikly pozdeji). Je to jako kazde rozsireni. Bud ho mam a nebo ho nemam. A tady mam moznost ho mit v cestine. Vzdycky si tu vsichni stezuji, ze v cestine rozsireni nejsou. A kdyz jsou tak si zase stezujete, ze se za nej musi platit?

29.5.2019 18:50:27

Deema

Tak treba u Scythe me Albi poslalo do haje. Koupeno jinde nez v autorizovanem obchode? Mas smulu.. Pokud si tedy nepribarvis informace o koupi

29.5.2019 23:50:20

Pepsson
Tak promo se nikde na svete nedavaj jen tak na pozadani. Bud je to soucast ruznych turnaju, kickstarteru, nebo se to losuje, nebo dava k predobejdnavkam a ke hram ve specialnich obchodech, nebo to byva exkluzivni propagace na veletrzich, ale ze bych jen tak nekam napsal a oni mi to poslali, to jsem jeste neslysel. :D

30.5.2019 04:18:40

Děkuji za odpovědi
Já Mars prostě miluji a ozval jsem se pouze jako fanoušek. Nevím jak to či ono chodí a nahlížím na věci většinou mým pohledem.

K dílčím komentářům zde:

Co se týče prodeje už vyšlých promo karet, tak to, že se prodávají třeba zde je smutný příběh.
Nevím, kolik bylo karet vyrobeno, ale pokud si člověk ke své JEDNÉ kopii hry vezme JEDNU kartu (víc jich snad nepotřebuje... nebo hrajete se dvěmi Tučňáky?), tak by měly mít speciálky proma pro každého.

To, že jsou mezi námi spekulanti a dovolím si říci i šmejdi, kteří si naberou a pak to prodávají je smutné.

Co se týče poskytování promo karet.
Beru to jako vyjádření podpory i opačným směrem. Jste fanoušek? Chodíte k nám? Kupujete Mindok hry?
Tak já vám to ještě nasolím za 149 kč ;)

Co se týče toho, že bych měl promo dostat na nějaké akci?
Fajn, přijďte mi pohlídat děti, ať si můžu rajzovat po deskohraních ;)

A nakonec pokud někdo říká, že normální prodej je rozdílný od KS kampaní (nedávný Turmoil).
Já nevidím žádný rozdíl. Buď jsem svými penězi podpořil KS, který mi za to něco dal jako poděkování.
Stejně tak nechám u svého prodejce tisíce ročně za deskovky...
...takže když se na mne tento otočí a řekne: "jo tady ještě pro tebe Honzo něco mám." Tak vytváří celkem pozitivní vazbu.


30.5.2019 09:02:36

Dodatek
Jen dodám, že jsem se samozřejmě ozval a chci poděkovat Delimu z Mindoku, že mi karty poskytnul.

Budu ho tedy (i Mindok) dále milovat :-*

30.5.2019 09:08:22

Smejdi
Leech: Ja nevim proc tu hned musis nekoho agresivne napadat. Rekl by jsi to tem lidem tvari v tvar nebo se jen schovavas za anonymitu internetu a jen tak hned hodis vsechny do jednoho pytle s nalepkou "smejd"? Proc? Vis neco o tom jak se k tomu lidi dostali?

Priklad jak jsem se k promo materialum dostal ja:
a) dostal jsem promo pri nakupu nejake hry (uplne k jine hre, kterou nemam, nechci). Chci tedy nekomu udelat radost kdo to hrat bude a poslu to dal. Je vec kazdeho jestli mi za to zaplati, jestli mas pocit, ze tech 100-200Kc stoji za to handrkovani s nekym v aukci, baleni, navstevu posty... Tak to jsem jasny smejd.
b) promo je soucasti nejake uplne jine hry (priklad Teotihuacan - promo na DiceSettlers, nebo Pocket dragon - tam tech promo je asi deset, vetsinu z tech her nemam, nechci viz. https://pocketdragon.co.uk/?fbclid=IwAR2MO7VNYept21pmN4OV1mCu_xkF7unsgoL72kS89SJe4FYAdiVxmt6ZyYw - klikni na Rules dole na strance). Poslu to dal... Jsem smejd. Nebo s tim mam doma prilozit do kamen?
c) Zucastnil jsem se nejake herni akce/vystavy, promo jsem dostal jako ... promo. Hru nemam, nechci... Poslu to dal.. jsem smejd. Ale muzu s tim treba podlozit stul aby se nekyval?
d) Vyhral jsem to jako cenu v nejakem turnaji. Promo je od toho aby propagovalo takze logicka volba dat do turnaje takovou sponzorskou cenu. Hru nemam nechci... Poslu dal.. jsem smejd. A nebo si z toho muzu udelat pivni tacek?
e) koupil jsem to v Essenu na veletrhu . Pausalni cena 5E za jedno promo. Zadarmo jsem nedostal ANI JEDNO TO PROMO! Smejdi vydavatele, chtej za to prachy! Nakoupil jsem jich tedy vice abych udelal radost kamaradum co jsou normalni a za veci klidne zaplati (ale v Essenu nebyli). Neco mi zbylo, tak jsem to prodal v bazaru dal. Jsem jasny smejd, uz se to tady jednou resilo a byl z toho tady diskusni koutek asi na tyden... Priste se na kamarady vykaslu a na prodejni vystave si nic nekoupim? Ne koupim to zase ...
A priklad z jineho soudku (tohle ja nedelam):
f) Brecim na diskusnim foru, ze se niceho nezucastnuju, nic nemam, nic nechci platit a ze jsem zadny promo nedostal. Vybrecim si, ze mi to samozrejme z Mindoku poslou, protoze na to presne ty promo karticky maji... aby zavreli "usta" takovym co si notoricky na vsechno jen stezujou... Ano i na to jsou promo karticky dobre. Píííp (zbytek jsem si sam radsi zcenzuroval).

30.5.2019 09:53:33

ad Robkin
Pěkně jsi to napsal ... obzvlášť ten bod f). Taky jsem měl z Leecha takový pocit.

30.5.2019 11:40:51

Robkin

Zbytecne agresivne. Jinak asi souhlas.

30.5.2019 12:29:13

Robkin
Tak po 101-vé ,díky že jsi nám zase připoměl ,jak všichni co prodávají na bazaru jsou poctivci až na kost :+).

30.5.2019 14:01:57

Karty
Behem vasi debaty jsem si vcera dosel do Raje deskovek, zeptal se na zminene promo a dostal ho. Zadarmo.

Bez nakupu cehokoliv dalsiho, nicmene nutno podotknout, ze komplet Mars (krome Turmoilu :D) mam od nich.

Problem solved.

30.5.2019 15:05:01

.
Jako to tema, ve spojeni s tou prezdivkou (Leech) a Robkinovym prispevkem dostalo trochu novy rozmer :D
Osobne tedy rovnici "jsem vlastnik hry = automaticky chci promo zdarma" nevidim.

Krom toho nechapu, co ma tady smysl nadavat na prodej na bazaru. Kde je poptavka, je nabidka, na to vzdy musi byt dva lidi..

Tady Tomoko vydelava na nakupu polskeho V roce draka, ktery stal 240 Kc, on to prodava za 600, je to neeticke? Ma to dat za 240, nebo ma kazdemu napsat, pozor, mam to odsud, i s postovnym to budes mit za 400.. Kazdeho svobodna volba prece, jestli je ochotny za to tech 600 dat, kdyz neni, cena klesne..

30.5.2019 15:30:25

Leetch
Moje vnímání samotného konceptu "promo" věcí (nejčastěji karet) je dost odlišné od tvého:
- nejde o běžnou součást hry, tj. nevzniká na to "nárok" v okamžiku, kdy si hru koupíš,
- úmyslně má jít o relativně nedostatkové zboží - často jako odměna za něco souvisejícího s tou hrou (např. výhra nebo alespoň účast v turnaji v takové hře atp., účast na akci představující takovou hru atp.).

Stěžovat si na to, že s tím někdo následně kšeftuje, je asi stejně tak smysluplné, jako stěžovat si na to, že se někdo pokouší prodat svoji hru se ziskem - o ten jde v případě prodeje každému (ne každý ho samozřejmě dosáhne, nicméně pokud by ho dosáhl, v drtivé většině případů by ho neodmítl).

Některá proma jsou úmyslně dělána proto, aby se prodávala separátně - viz např. věci na BGG Store. Jejich koupí podporuješ BGG. Já si tam jednou za čas něco koupím, když už BGG nepodporuji pravidelnými platbami. Mám dobrý pocit u toho, že jsem podpořil server, který hodně využívám, a ještě za to "něco" dostanu.
Jiná proma zase můžou dostat určité obchody, které od vydavatele kupují větší množství her, aby získaly určitou "konkurenční výhodu" a lidi byli motivováni si hru koupit spíš tam než jinde. Jestli pak takový obchod bude proma prodávat nebo rozdávat zadarmo je na něm (není-li k tomu speciální dohoda s vydavatelem). Líbit se ti to nemusí, ale ekonomicky to dává velmi dobrý smysl pro oba.

S ohledem na výše uvedené rozhodně nepovažuji za smysluplné nadávat na to, že ses dozvěděl o existenci prom, a o tom, že za ně jejich vlastník chce zaplatit. To je naprosto normální stav věci. Nic není zadarmo - pokud ti je v tomhle případě jejich vlastník daroval, fakticky taky něco získal - především tvoji vděčnost (a z toho vyplývající tvoji ochotu koupit si od něj něco v budoucnu), vit ostatně tvůj vlastní post níže.

30.5.2019 15:33:57

uf
Hele, tak to zakončíme a dále se o tom nebudeme bavit.

Mistr robkin drží v ruce plamenný meč a těžko mu ho někdo vytrhne ;)
Agresivní je tu pouze jeden příspěvek. Už jsem se začervenal, poplakal a můžeme jít dále...

Vlákno jsem založil, abych se dozvěděl jak to je. Ostatní věty jsou konstatování a můj pohled. Jestli je špatný nebo dobrý si každý vyhodnotí sám.

Je vidět, že každý vlastně slovo "promo" vnímá jinak a zřejmě se už jeho význam pomíchal a změnil.

Já ho mám spojené se slovem "promotional", čili něco, co propaguje produkt, společnost.
Je vyprodukováno na základě zpropagovat výše zmíněné a tudíž jakási forma reklamy. (investice té společnosti)

To, že se na BGG například prodávají "promo" věci je zřejmě právě ta změna významu. Proč se to nejmenuje "mini-expansion"?

Co se týče prodeje... vzdávám to, a souhlasím. Když na to má dotyčný kupce...
(Přeprodávání věcí, které jsem dostal zadarmo mi přijde neetické a můj názor nezměníte)

Tak vám děkuji. Vlákno považuji za uzavřené.

HOWGH

31.5.2019 08:10:35

promo karta Sněžné řasy
Objednal jsem celý promo set (20 korun za jednu kartu, docela síla na to, že to mělo být promo a objednával jsem to zároveň s krabicí základní hry) a jedna karta v něm - Sněžné řasy - má chybně vytištěné pozadí, jako by to byla korporace. Je to normální chyba pro všechny kusy té karty, nebo jsem měl jenom smůlu?
Plus bych teda taky čekal, že PROMO dostanu k objednané hře zdarma.

16.7.2019 11:23:19

Vybíráme z Bazaru

Insert pro hru Kutná Hora - Město stříbra
Insert pro hru Kutná Hora - Město stříbra
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas