Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 989x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pořízení Venuše a Kolonií kvůli kartám projektů

Zdar, mám doma Mars s Předehrou a ocenil bych více karet. 20 promo karet už mám, dalších 7 promo karty pořídím, až vyjdou česky, i když jedna karta vyjde na nekřesťanské peníze.

Napadlo mě pořídit si Venuši a Kolonie čistě kvůli kartám projektů a korporací s tím, že specializované karty využívající nové mechaniky ve hře (které na naše hraní nemá potenciál) dáme bokem.

Co si o tom myslíte? Jsem jediný, koho to napadlo?

20.7.2021 07:51:00

Ahoj,

určite nie si jediný, koho to napadlo :) osobne karty vytriedim, ak nehráme niektoré z rozšírení. Ono je ich dosť málo takých, ktoré majú zmysel hrať bez daného rozšírenia. Karty si môžeš pozrieť napr tu: https://ssimeonoff.github.io/cards-list

vyhodnoť si, či sa oplatí. A nakoniec budeš hrať aj tak so všetkými rozšíreniami :D

20.7.2021 08:17:11

Mno

 Ja bych to taky nedelal. Bal bych se vyvazenosti symbolu.

 Mam nahrano opravdu hodne a podle me to neni potreba. Za me urcite nejlepsi zaklad s predehrou + desky. Jestli jses fanousek, tak dokup ostatni a na rozptyleni obcas pridej jine rozsireni …

20.7.2021 09:35:12

Momentálně mám asi už vše, co je nutné - základ, předehru, Hellas, KS hráčské desky a 20 promo karet. 

Těch karet je ale málo…

Každopádně díky za reakce
 

20.7.2021 10:35:24

Zalezi, co si predstavujes pod pojmem “nova mechanika”. Pokud vubec nic noveho, tak z cele Venuse by pro Tebe byly pouzitelne jen cca 3 karty. Pokud bys akceptoval plosiny (ktere se mechanicky nijak nelisi od mikrobu), tak by tech pouzitelnych karet bylo vic, a to jak ve Venusi, tak v Koloniich.

Mimo to si myslim, ze zrovna Venuse ale de facto zadne nove mechaniky nepridava. Je tam jen jedna stupnice navic, ktera funguje mechanicky stejne jako stupnice kysliku nebo teploty s tim, ze ani neni potreba ji splnit pro ukonceni hry. Je to typicke rozsireni “more of the same”.

Kolonie jsou samozrejme jina vec, tam uz je zcela nova mechanika letu.

20.7.2021 10:46:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Chci se zeptat, těch 20 promokaret je přímo vázaných k Neklidu/Venuši/Koloniím? Nebo mohu přidat jen k základní hře?

Dříve jsem míval Mars komplet, ale po několika zahráních je prostě stejně nejlepší jen základ a předehra, takže rozšíření šla pryč.

20.7.2021 10:46:59

@ondaR_OL  Krome jednoho promo projektu, ktery je k Neklidu, jsou ostatni promo projekty pouzitelne i ciste v zakladu. Nevim, jak je to napaklikovane, je mozne, ze v tech 20 promo kartach je i 5 promo karet Globalnich udalosti, ktere samozrejme pouzijes jen s neklidem.

20.7.2021 10:54:23

Těch 20 promo karet je v drtivé většině k základu, toho bych se nebál.

Jinak nechci další herní plán ani lodě, které budou zabírat vzácné místo na stole. 
Nejlepší by bylo další rozšíření obsahující hromadu nových karet, v což nedoufám.

Díky za rady, počkám si na dalších 7 promo karet (tučňáci!) a budu se snažit nekoupit big box :)

20.7.2021 11:09:14

Taky si muzes vytisknout libovolne karty z GIGA/EPIC rozsireni, jsou jich tam stovky :-) https://boardgamegeek.com/thread/2293920/terraforming-mars-giga-expansion-ares-pathfinder-b

20.7.2021 13:17:14

Za mě když vezmu

Kolonie  nove karty (korporace, projekty jasny…), tak je super ta mechanika s koloniema , kde se da dost dobře zasobovat vecma, ktere zase trochu urychli moznost rustu

 

Neklid - je taky fajn ze to prinasi neco noveho , ale zase to zaroven ze zacatku naopak pribrzdi 

 

Ale prijde mi idealni mit uplne vsechno , pozdeji se muze prave litovat, ze neco chybi do sbirky a moznosti lepsiho hrani. Coz me strve u starscih her, ta nemoznost sehnani uz :-( 

2.8.2021 13:12:14

Vybíráme z Bazaru

Velká kniha strašlivých čar
Velká kniha strašlivých čar
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas