Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 990x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Které rozšíření přikoupit?

Mám odehráno jen pár her základní hry. A líbí se mi.
Které rozšíření doporučujete přikoupit a proč? Venuši nebo Hellas a Ellysium? Nebo počkat na Předehru? Díky.
25.4.2018 12:53:00

Hellas a Elysium
Sice se jedná "jen" o jiné desky, ale přijde mi zajímavější, než Venuše. Resp. mě je to celkem jedno, ale s HaE hrajeme vždy (na začátku losujeme, kterou desku použít), zatímco Venuši jen tehdy, když se na ni všichni shodnou. Nicméně, pokud se ti hra líbí, stejně nakonec pořídíš všechny 3 :-)

25.4.2018 13:22:21

.
Kazde rozsireni dela neco jineho.

Hellas & Elysium - alternativni hraci plany a hlavne nove tituly a souteze. Takze se trosicku meni sila ruznych korporaci a hodi se jine strategie.

Venuse - pokud mas hodne ohranou zakladni hru, Venuse osvezi hrani novymi mechanismy, ktere vedou k novym strategiim. Nekomu se to nelibi, protoze s puvodnimi zazitymi a "osvedcenymi" strategiemi ze zakladni hry se pri hre s Venusi da spalit.

Predehra - ciste ke zkraceni hry, takze oslabuje engine building a posiluje korporace majici rady kratsi hru.

25.4.2018 13:26:27

Rozšírenia
Ťažko povedať, že ktoré, každé totiž dáva hre niečo úplne iné:
* Hellas variabilitu (v rôznych povrchoch, súťažiach, oceneniach)
* Venuša šírku (väčší výber kariet, viac možností zamerania sa)
* Predohra hĺbku (v príprave a v špecifikácii tvojho smerovania už na začiatku)

Cena rozšírení je minimálna, určite by som šiel postupne do všetkých troch, ak sa ti hra páči, ako už bolo povedané. Ak si nie si istý, tak by som bral asi v poradí: 1, 3, 2.

25.4.2018 13:28:32

jinak
https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/mars-teraformace-5692/diskuse/rozsireni-16282/

25.4.2018 13:33:07

rozšíření
Hellas a Ellisium se mi líbí, protože nemění hru a přitom ji skvělým způsobem oživuje. Nové soutěže, osidlování jiných hexů. Venuši jsem nekupoval, nesedlo mi to ani herně, ani tématicky. Nezachránil to ani pocit, že to nebudu mít kompletní. Na Předehru se zatím těším. Myšlenka nastavení korporace se mi líbí, ale neměl jsem možnost to nastudovat.

25.4.2018 18:51:29

Rozšíření
Jestli se ti hra opravdu líbí (o čemž nepochybuji), tak si stejně koupíš všechny rozšíření. :D Pokud si z nějakého důvodu nemůžeš koupit obě dostupné, doporučuji Venuši. Ta do hry přináší něco nového. Kdežto Hellas a Elysium je pouze spestření. My hrajeme vždy s Venuší (bez solární fáze) a boardy střídáme náhodně.

28.4.2018 19:18:42

Hellas a Ellisium
pokud jen jedno, tak toto rozšíření toho "dává" víc

28.4.2018 21:10:29

plánové rozšíření 2019
Ahoj, někde jsem četl, že pro 2019 se plánuje 5 a 6 rozšíření.
Víc zatím ani ťuk. Co myslíte, co by měli rozšíření přinést ?

5.12.2018 10:52:35

plán 2019
Nám Bobo na turnaji říkal, že má být příští rok jedno poslední, tak těžko říct.

5.12.2018 13:04:34

https://www.fryxgames.se/news/
Vypadá to na Marsovsky exotickou koňskou jízdárnu nebo ZOO s korporací monkey business.

Něco se řešilo na BGG, ale přišlo mi, že nic konkrétního se neví.

5.12.2018 13:33:23 | Upraveno autorem (porovnej)

další rozšíření
FRYX v Essenu naznačili, že příští rok bude jedno rozšíření, pravděpodobně už poslední. Ale potvrzené to nemáme.

Člověk MINDOK

5.12.2018 14:48:05

Rukavička
tyto karty jsou z Kolonií

5.12.2018 17:03:03

Rozšíření
Jak už zaznělo Hellas nemůže nijak uškodit. Nové strategie i tituly jsou vážně dobrým osvěžením hry.

Z karetních rozšíření doporučuji především Předehru, protože je nejméně náročná na nové mechanismy - vycházím z toho že člověk ještě nehrál více než 10 her základní verze.

5.12.2018 17:09:36

Elnie
Kolonie ještě nemám. Ale časem budou.

5.12.2018 18:43:17

To all

Všechny ;)

6.2.2019 05:50:08

2020
Trochu taky přispěju se svými pocity a názory....hru jsem hrál za poslední měsíc asi 12x

Za mě bych postup volil takto:
1) PŘEDEHRA - to rozšíření není ani tak úžasné, jako zásadní. Hrál jsem 11x bez něho a včera poprvé s ním....hra získá úžasný drive. Ještě nikdy jsem nezažil tak bohaté, živé a zábavné první kolo hry.
-> Bez přehehry už nehraju :-)

2) HELLAS & ELYSIUM druhé dost důležité rozšíření, které bych rovněž koupil rovnou se základem...základní mapa je dobrá, ale po 5-10 hrách už nudí a chce to refresh a nejen mapy, ale tituly a soutěže jsou možná přínosnější, než jiný plán...hraje se pak jiný styl, hráči se zaměřují na jiné prvky a je to obrovské oživení a hra neupadne do stereotypu.

3) PROMO karty (7+20 obě sady) přináší nové korporace, které jsou herně velmi zajímavé...pokud chcete hrát 10+ her, tak je určitě chcete mít :-)

4) dvouvrstvé herní desky hráčů....to je strašně úžasná věc, nejen dobře vypadající, ale náramně praktická. Bez toho taky nehraju :D

Výše uvedené bych osobně bral rovnou se základem.
Další expanze bych volil už dobrovolně na základě preferencí a pro oživení.

20.6.2020 11:16:13

Vybíráme z Bazaru

Ohrožení + obaly
Ohrožení + obaly
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas