Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 988x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter 2020 Big Box

Právě byla zahájena KS kampaň na BIG BOX + 3D dlaždice

https://www.kickstarter.com/projects/strongholdgames/terraforming-mars-big-box?ref=user_menu
16.6.2020 17:09:15

Mindok?
Kampan pobezi 2 tydny. Bylo by dobre kdyby do te doby Mindok oznamil zda to vyda s ceskyma kartama nebo ne.

16.6.2020 17:23:37

Beholder
Čekám na to oznámení hodně netrpělivě....nechce se mi platit mezinárodní dopravu pro jednu celkem prázdnou krabici :-/

A Stejně bych pak chtěl CZ karty...ale prý se karty samostatně prodávat nebudou, takže by Mindok musel lokalizovat a prodal celek, tedy BigBox Pledge...což bych jen uvítal :-)

16.6.2020 17:27:39

Otázky
Mám několik otázek...hrál jsme jen základní hru, prelude a Elysium...

1) k čemu jsou ty kopule na města?
2) k čemu jsou ty 3D miniatury "trade fleets"

16.6.2020 17:29:15

Korenar
Trade fleets jsou k rozšíření Kolonie, nahrazují spíš symbolicky zpodobnrné rakety. Ty kopule asi jen větší realismus, jakože města na povrchu Marsu jsou pod takovými kopulemi.

16.6.2020 17:33:37

Promokarty
Promokarty sice nebudou součástí balení Bog Boxu, které půjde do obchodů, ale partneři (a tedy snad i MindOK) by je měli mít k dispozici. Sami pak rozhodnou, jak s nimi naloží.
Takže kdo chce jenom promokarty, si je bude moci opatřit bez koupě Big Boxu. Jediné nové herní prvky představují zatím podle všeho revidované projekty typu Zřícení Deimosu, které nově budou mít i svou 3D "destičku" na plánu.

16.6.2020 17:57:30

Shark
Zatím to ale vypadá, že pro nově revidované karty se nebudou vydávat kartonové 2D dlaždice, což je nemilé pro hráče, co 3D dlaždice nechtějí

16.6.2020 18:06:59

3D dlaždice
Tak co říkáte na ty 3D dlaždice?
Za mě města takový průměr, ale ty speciální dílky jsou nádherný :-)

16.6.2020 18:13:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
ja tam vidím aj kartónové dlaždice k revidovaným kartám. je to nad oddelovačmi
osobne sa mi 3D dlaždice páčia, ale len ked je to v jednom celku na planéte. akože jednoliata plocha :)
Info Mindoku by ma tiež zaujímala. Nejako mi v kampani chýba klasický multipledge...

16.6.2020 20:38:25

Curuj
Ty kartonové dílky tam původně nebyly, přidali je dodatečně. Jinak v boxu prý není místo pro kartonové dílky ze hry,zas když si někdo koupí tohle tak se dá předpokládat že už ty kartonové nebude používat.

16.6.2020 21:36:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Ted odpovidali v komentarich, ze by se kartonove dilky mohli vejit pod 3D dilky, ale jinak s tebou souhlasim, ze uz karton asi nebudes chtit hrat.

16.6.2020 22:22:49

Project cards deck box
Co znamena fits sleeved cards?
Mam je obalene v ffg 100 mikronu.

16.6.2020 22:30:36

Toneckrmelec
Tak netuším jakou kvalitu mají ty jejich obaly,ale doufám že by se to tam mělo vejít i s těmi FFG

16.6.2020 22:44:40

...

Mikrony nikdo nikde nenapsal, ale kvalit těch jejich obalů je prý taková, že po půl roce se rozpadají...psal někdo v komentářích, co backoval Neklid včetně obalů

17.6.2020 08:20:52

Velikost dílků
Ty 3D dílky předpokládám budou stejně velké jako kartónové ? (něco přes 3 cm mezi protilehlými rovnoběžnými stranami). Říkám si, jestli se s tím při takovém malém rozměru bude dát nějak rozumně manipulovat. Jako vypadá to moc hezky, ale není praktičtější kartón ? Nemá někdo zkušenost s těmi 3D dílky - prodávaly se home-made sady tištěné na 3D tiskárnách...

17.6.2020 08:32:43

MikeDundee
Hele to máš těžké....sám jsem si říkal, že ty 3D dílky jsou docela nepřehledný.

Pak jsem dal asi 10 her za 14 dní a tu hru jsem si zamiloval...přišlo mě, že v každé hře se všichni hráči těší z osidlování Marsu a že ta lehká nepřehlednost je v toleranci za tu realističnost.

Ale po zjištění, na kolik vyjde taková sadička...120€ mě spadla brada a smutně jsem si ji odepřel.

Tento KS mě vlastně vyřešil rozhodnutí....cena je velmi příznivá a kvalita nejlepší, co jsem viděl ze všech fan-made pokusů....do základní krabice jsme dal promo dvouvrstvé desky a Hellas a už mi sere, že se víko o 30% nedovře a to tam nemám žádné další expanze.

Navíc kam dáš 3D dílky?

Další věcí je, že ty kartonové dílky jsou asi TOP na přehlednost, ale taky TOP na ošklivost, navíc s posunutým tiskem je to asi nejhorší komponenta hry.

Ze zkušenosti 10ti her jsme nikdy neumístili na desku více, než 50% mapy....spíše tak 30%, takže ta přehlednost není tak zásadní při nezaplněné mapě. Druhá věc, že stejně se nedá uhlídat, kdo má kolik bodů....svůj les si každý pozná

Takže závěrem asi takto: jako je to vždy v životě...design jde na úkor praktičnosti...řeším to celý život skrz všechna odvětví

17.6.2020 09:05:01

Uložení
Mně se nakonec podařilo naskládat všechen doposud vydaný materiál do krabice od základní hry (samozřejmě po odstranění papírového insertu), ale dalo fušku přijít na nějaký systém (například že herní plány je třeba dát úplně dospod, karty je třeba rozdělit do několika krabiček apod.).
Z tohoto důvodu by mi stačily kartonové dílky, protože 3D jsou sice hezké, ale toho místa, co zabere velká krabice...:-(

17.6.2020 09:30:36

Shark
Já si koupil ten pěnový insert, který sliboval, že je dělaný na ALL-IN...ale zřejmě nepočítal s dvouvrstvými deskami a i bez nich nejde víko plně zavřít díky desce Hellas a Elysium.

Nicméně sám myslím, žsi nechám i ten základní box s insertem...pokud bych hru měl někam brát, vezmu jen karton

17.6.2020 10:11:35

Co na to MindOK:
Dotaz:
Dobrý den máte v plánu, či uvažujete o tom, že by jste česky vydali Big Box edici hry Mars teraformace která je teď na KS? https://www.kickstarter.com/projects/strongholdgames/terraforming-mars-big-box?ref=user_menu

Odpověď z MindOKu:
Dobrý den. Ano, uvažujeme. Dnes by měly následovat přesnější informace.
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

17.6.2020 10:13:07

MikeDundee
tie 3cm na protilahlých stranách by si chcel viac? akože, ako by si ich potom ukladal na herný plán? moc nerozumiem o čo ti ide. Na manipuláciu to imho nebude vôbez zlé
aspoň uvažovanie Mindoku je fajn :)

17.6.2020 11:07:15

Mindok
Právě to oficiálně ohlásili. Vše co je na KS, včetně promo. Pouze později.

17.6.2020 11:35:44

Bastacka
A addony tady budou taky k dispozici?

17.6.2020 11:50:39

Curuj
Nevkládej mi do pusy co jsem neřekl. Jediné o co mi jde je manipulace - půjde ten dílek pořádně chytnout ? Nevyklouzne to z prstů ? Budu schopen dílek dobře položit mezi ostatní, aniž bych aktuální rozpoložení na plánu nerozbil ? Tvé Imho je mi na prd.

17.6.2020 12:04:45 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
nedurdi sa hned, nič ti nevkladám a vyjaril som svoj názor. prečo hned útočiť? len som nechápal tvoj text. peace
//edit: mrzí ma, ak to z mojej strany vyznelo nevhodne. Ale som rád, že vieme diskutovať s rozumom :)

17.6.2020 12:15:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Curuj
OK, omlouvám se, já si Tvůj příspěvek vyložil také útočně. "ASPOŇ uvažovanie Mindoku je fajn" bylo tedy zřejmě myšleno jinak než jsem pochopil a nemělo vztah ke zbytku :-) Peace

17.6.2020 12:39:17 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee
Hele mě teda přijde, že naopak ty kartony se mi špatně pokládají...takhle budu moci vzít dílek shora za věž města a kolmo ho dát na místě třeba uprostřed jinak osídleného prostoru.

Kolikrát už jsme při umístění do kartonu drcli a posunuli celou mapu

17.6.2020 13:09:32

Vybíráme z Bazaru

Trůn 2
Trůn 2
Akt. cena: 120 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas