Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 963x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Fan expansion - Gigamars tlač a záujem

Ahoj,
hľadám fanúšikov ochotných si objednať Gigamars kolekciu na TFM:
obrázky:
https://imgur.com/a/iSmyVOf
Kolekcia obsahuje 720! nových kariet, obrovskú mapu kde je možné kolonizovať aj Venušu a Mesiac, spústu nových gólov a možností.
Hľadám teda ľudí aby som znížil náklady na kusovú tlač, a takých čo sú ochotní do projektu ísť.
Našiel som ochotného tlačiara na karty (aj vyreže), tlač je poloprofi a na 280g lesklý papier. Rovnako mám tlačiara na mapu (banner). Hľadám ešte tlačiara na kartón alebo to vyriešime nálepkami. Je niekto ochotný do tohto ísť?

Samotný Gigamars k hre potrebuje ideálne Mars so všetkými rozšíreniami.

Aké to bude drahé ešte neviem, tipujem celkovo okolo 200eur. Je tam naozaj spústa kariet a kadečoho. Idem do tejto aktivity bez zisku, čisto len preto, že TFM mám veľmi rád.

2.3.2021 11:11:50

Je to tohle?
Myslim, ze by nebylo naskodu uvest o co vlastne jde. Z tech asi 3 fotek co jsi poslal to rozhodne jasne neni (alespon ne mne).

Nasel jsem tohle:
https://boardgamegeek.com/thread/2293920/terraforming-mars-giga-expansion-ares-pathfinder-b

Ale nejsem si jisty jestli je to ono.
A v jakem rozsahu? V tom "giga" projektu je nekolik desitek rozsireni...

3.3.2021 00:39:45

GigaMars kolekcia print
@Robkin
Ahoj, jedná sa o kompletnú Giga kolekciu, so všetkými rozšíreniami a mapou. Na tokeny ešte hľadám spôsob ako ich pripraviť a vytlačiť. Ale zrejme budú vytlačené na lepiacu fóliu, bude ich treba prelepiť na 3mm foamcore a vyrezať. Fotografie sú z tlače, ktorú mám reálne doma, ako dôkaz, že je to možné.

Rozšírenia, ktoré budú vytlačené:

Pathfinder Expansion
Corporate Be�erments
Ares Expansion
The Moon Expansion
Venus Phase 2 Expansion
Rob Antilles Expansion
Postlude Expansion
High Orbit Expansion
Ides of Mars Expansion
Solaris Expansion
Nuclear Expansion

Viac info: https://boardgamegeek.com/thread/2293920/terraforming-mars-giga-expansion-fan-made

3.3.2021 05:32:23

...
Já se na to díval už dříve, ale ač se mi to mega rozšíření líbí a nemám s angličtinou osobně problémy, tak se mi moc nelíbí míchání českých a anglických karet. To bych musel mít anglickou verzi Marsu...

3.3.2021 08:59:20

Michani karet
Mne michani cestina/anglictina ani tolik nevadi, spis by mi vadilo, ze nejspis pujde poznat jestli je to "zakladni" karta a nebo "rozsireni".

3.3.2021 13:29:33

Laka

Jako laka me to. Ale obavam se, jestli to budu mit s kym hrat. Anglictina by byla problem jen zpocatku, nez bych se do toho dostal.

Wlcina : jestli na to nespechas (tisk), tak bych se na to rad podival, popripade zahral. Okoli Prahy neni problem. Delsi vzdalenost asi taky ne... Spis je ted problem covid...
Diky
Tonda

6.3.2021 09:00:51

Gigamars
Ahoj, ja bych mel zajem :) Pokud by doslo k realizaci, muzes se mnou urcite pocitat :)

6.3.2021 12:56:36

wlcina
Jdu do toho s Tebou a chci to komplet ;)

8.3.2021 04:27:40

Gigamars
Doriesujem este nejake detaily, dam vediet do vlakna ak bude update.

8.3.2021 05:56:52

Cestina - asi ne co?
Na to udělat českou verzi je toho asi hodně co? Nebo by se našel někdo, kdo by to před výrobou počeštil?

Jinak podle ceny bych uvažoval i o anglické verzi.

8.3.2021 18:22:08

Gigamars
Zaujem o full v eng :)

8.3.2021 19:16:58

@Kubis
kariet je bezmala 2x viac ako v TFM so vsetkymi rozsirkami :D To je praca na niekolko mesiacov.

8.3.2021 19:26:11

GigaMars is the new MegaCiv
Ako nápad je to zaujímavý, ale dosť ma sklamalo, že to nie je totálna konverzia, ako som si pôvodne myslel.
Teda že to využíva maximálne pár žetónov z pôvodnej hry, a nie aj všetky projekty, korporácie, predohry atď. z nich. Len projektov v pôvodnom Marse je 300+, a tu je ich ešte dvakrát toľko, takže si ani nechcem predstavovať, ako to doseká vyváženú distribúciu jednotlivých tagov a efektov v hre.

Celkovo by som mal najväčšie obavy z vybalansovania celej hry. Obzvlášť keď je to kompilácia viacerých minirozšírení od rôznych ľudí, ktorí pri ich vymýšľaní vôbec nespolupracovali. A toto celé playtestovať by bolo peklo aj pre oveľa väčší tím, nieto pre jedného človeka vo voľnom čase.
A to ani nehovorím o tom, koľko preklepov, chýb, nekonzistentných ikon a formulácií atď. som našiel na tých pár kartach, ktoré už su postnuté na BGG, takže by si to vyžadovalo značné množstvo korektúr aj v tejto oblasti.

Ale určite by mohlo byť zaujímavé vidieť to naživo na stole, ak by sa podarilo wlčinovi vyrobit aspon jeden kus.
Neviem akurát, či by bola aj rovnako veľká sranda to hrať - bežný Mars trvá tak 2-3 hodiny, kým toto by som aj v 8mich hráčoch odhadoval tak na 2-3 dni :)

8.3.2021 21:22:13

Magicus
"Teda že to využíva maximálne pár žetónov z pôvodnej hry..."
Já měl za to, že ty nové karty z gigamars přimícháš k ostatním z původní hry. Ono to tak není? Tj. hraješ jen s těmi z gigamars ?

10.3.2021 22:41:07

@Magicus
Asi máš mylné informácie.
Využívaš všetky karty zo základnej hry a rozšírení, neviem kde si nabral, že nie.. Akurát platia niektoré zmeny pravidiel, napr, že ak niečo ovplyvňuje všetkých hráčov ovplyvní iba hráčov od teba naľavo a napravo.

Minirozšírenia sú od viacerých ľudí, ale tím (do tímu dávam tvorcu aj ľudí ktorí to hrali) ktorý dával giga mars dokopy modifikovaltext a vlastnosti karát z tých rozšírení tak aby boli vhodné pre Gigamars a mapu. Nebol na to sám, mal ľudí, ktorí hru hrali a pripomienkovali jednotlivé veci.

O preklepoch viem, ale tie sa nájdu aj v hrách ktoré nie sú fan made. S tým som stotožnený.

Nemyslím si, že to niekto v 8 ľuďoch bude hrať. Nijaká hra (ak to nie je party hra) sa nehrá v 8mych ľuďoch 3 hodiny. To mi už príde dosť šprtanie :D

11.3.2021 06:07:21

EPIC
Kdybych uvažoval o velkým Marsu, tak bych spíš bral EPICTM:
https://boardgamegeek.com/thread/2616295/epic-terraforming-mars?fbclid=IwAR0BJfGWXBGnSl_NI8noUUfTDq9pbwGlJMNFnhaJsy_KpG_HcuUeCBt0EZ4

11.3.2021 08:51:20

EPIC
Ten Giga ale asi bude víc otestovaný.
Samotný autor EPIC píše: GIGA is the solid, reliable and incredibly professional option that will probably be better for the majority of players. EPIC is the crazy, experimental and hyper-pimped version, in case someone out there is in line with my tastes... GIGA is for sure a much more polished and refined product, with absolute professional appearance and visual design.... EPIC has definitely many more things going on (yes, it’s possible ^^!), both because I immediately included any content that I found interesting...

11.3.2021 09:08:19

Giga
EPIC nebudem riesit, ja osobne som sa venoval prieskumu GIGA a ten je o dost jednoduchsi ako EPIC, a hlavne lacnejsi a mam s nim menej prace.

11.3.2021 09:10:17

notEPIC a GIGA
Ja se na ty EPIC a GIGA projekty podival a musim rict, ze EPIC je proste vykradeny GIGA plus pel-mel vseho co se na internetu najde. Proste EPIC je esence toho co mne na tech fan-made rozsirenich odpuzuje - neotestovanost, hura system aneb jak pejsek a kocicka varili dort, katastrofalni a nejednotna grafika (nebo spis zadna)...

Naproti u toho GIGA Marsu je videt snaha dat vsemu jednotny kabat. Graficke podklady jsou nadstandardni, sjednocene a je videt snaha autora hru alespon trochu balancovat.

Pro GIGA jsou k dispozici i vektorove podklady s texty, takze by mel byt mozny i ten preklad (pro vetsinu karet) aniz by bylo nutne nejak gumovat texty v obrazcich apod.

13.3.2021 17:19:40

@wlcina
Komentář od Magicuse byl špatně pochopený.

Magicus píše, že ho zklamal právě ten fakt, že v GigaMarsu JSOU všechny karty ze základní hry. Od GigaMarsu čekal totální konverzi, ve které bude většina aspektů hry upravená pro potřeby GigaMarsu.

Za mě je úžasné, že do hry tak komplexní jako TM byli autoři schopni naskládat 300+ unikátních karet, přičemž jsou všechny víceméně vyvážené. Jsem tedy docela skeptický k tomu, že se to stejné podařilo ve fan-made rozšíření s 1000+ kartami (300+ z originálu a 720 z Gigamarsu).

14.3.2021 00:53:49

Gigamars

Ahoj, mapa vypadá naprosto parádně. Dost přemýšlím že bych do toho šel taky.

18.3.2021 08:21:07

GIGA Mars - cestina - pomoc s prekladem

Pustil jsem se do pripravy podkladu pro tisk a pritom jsem v te original GIGA verzi narazil na spoustu preklepu a hlavne jazykovych chyb (autorem je Ital - takze nektere karty byly dokonce v italstine). Pritom jsem se dostal do okamziku, kdy predklad do cestiny je otazkou prekladu zhruba 3-4 retezcu na kazde z karet a je to mozne udelat doslova na par kliknuti:
- NAZEV
- Bonus pri zahrani
- Efekt/Akce (jen u modrych karet)
- Flavor text

Mam pripravenou sdilenou google sheet tabulku s rozsirenim Pathfinders a dalsi budou nasledovat.

Shanim vsak nekoho, kdo by mi pomohl se samotnym prekladem popr. korekcemi (tj. precetl si nezavisle vysledne preklady/karty). A to predevsim tech nazvu karet a flavor textu - protoze tam je potreba hlavne umet cesky :-) Efekty a akce se hodne opakuji a defakto se daji opsat z ceske edice (resp. to je primo zadouci aby se pouzivaly stejne terminy jako v zakladni hre).

Samozrejme pocitam s tim, ze vysledek pak vystavim tak aby si to kdokoliv mohl take vytisknout, popr. domluvit nejaky hromadny tisk...

2.4.2021 18:01:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Včera jsme odehráli ve dvou se ségrou, která to všechno vytiskla, vystříhala, obalila… No měla to jako takový hobby-projekt a myslím, že se jí to moc povedlo.

Musím říct, že se mi to hodně líbilo, spousta karet a možností co dělat, časově jsme to dali asi tak za 10 hodin (hráli jsme bez politických stran a události Turmoilu). Je potřeba sledovat o něco víc věcí ale hra se různě vyvíjí, v různých stageích se soustředíte na jiné věci a máte toho opravdu hodně a to jsme některé věci tak nějak ignorovali / nevyužili - Industry tiles, nebo stavba na Venuši či Měsíci.

Zaznamenali jsme pouze 1 OP kartu, kterou jsem si sám rovnou nerfnul a nevyužili jsme Radiaci, kde mi síce chodili karty, kterýma jsem si ní mohl pracovat, ale nedostal jsem se ke kartě, na které bych jí mohl sbírat.

Hodně se mi líbily post-lude karty se super bonusama a upgradovací dílky, které stavíte na jiné a dávají vám bonusy když něco postavíte vedle (podobně jako oceány).

Je to super a hard-core fandům bych to rozhodně doporučil. Akorát je potřeba fakt hodně místa - mapa samotná má skoro metr padesát a pak potřebujete místo na karty (měl jsem na konci hry odehráno 90 karet) no tak dvoumetrový stůl je ideální :-)

 

30.5.2021 11:23:36

Vybíráme z Bazaru

Arkham horror 2. edice (CZ)
Arkham horror 2. edice (CZ)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas