Mare Nostrum: Empires

xxxxxxxxxo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Mare Nostrum: Empires - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Academy Games
Asyncron Games
Autoři: Serge Laget
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mare Nostrum vs Antike II

Je zde na místě vůbec nějakým způsobem porovnat či srovnávat tyto dvě hry? Jsem vlastníkem Antike II (bohužel jsem ještě neměl možnost zahrát), zajímá mě starověké téma u her všeobecně, ale nerad bych pořizoval duplicitní hry v odlišném hávu. Nějak detailně jsem Mare Nostrum nezkoumal, ale je tam snad také konflikt na souši i moři, národy podobné jako v Antike II. Případně jestli někdo hrál obě, jaká se mu zdála lepší, v čem?
12.1.2017 01:58:51

cimme
Já doporučuji Mare nostrum. ...:))))nemůžu kupovat všechno: )))

12.1.2017 04:47:01

cimme
Já doporučuji Mare nostrum. ...:))))nemůžu kupovat všechno: )))

12.1.2017 04:47:04

All
No tak, hoši :) Přece někdo musel hrát obě dvě :)

12.1.2017 18:09:52

mám zahraný starý mare a antike II
obě hry jsou dost odlišné a nevadí mít obě. Rondel v antike je super, u mare zase hraješ jednotlivé fáze, každej národ jiné unikátní specialitky.
Nehrál jsem tu novou, našlapanou variantu mare, ale stejně počítám s tím, že ji jednou koupim.

13.1.2017 10:50:05

Pár skromných postřehů:-)
Suroviny: v Mare Nostrum jsou náhodněji rozložené a je jich víc. Kromě toho jsou některé vzácnější než jiné. Peníze nehrají roli "žolíků", jsou zdrojem samy o sobě. Stejně jako v Antike (chrámy) i v MN existují způsoby, jak znásobit produkci (tržiště-zboží, chrámy-peníze).
Obchod: v Antike není. V Mare Nostrum naopak, dle mého názoru, tvoří jednu ze stěžejních částí hry. Ano, nestává se úplně často, že by na něm někdo byl hodně výrazně bit, může se ale stát, že dojde k "obchodní blokádě" namířené proti některému hráči. "Vykuchaným" obchodem z Mare Nostrum je hra Mundus Novus.:-)
Civilizační nádech: v Antike jsou všechny vymoženosti dostupné všem, v Mare Nostrum jde o zvláštní schopnosti, které má vždy jen ten daný hráč. Rozšíření Atlas navíc kromě další řady hrdinů a divů přidává i "zásuvný modul" úkolů, který do hry zavádí jednorázové "bonusy" - po jeho splnění si příslušný hráč vezme na způsob Blood Rage x karet, jednu si vybere a další pošle dál. Právě v trvale platných různých schopnostech (každý z hráčů má jednu z nich už od samého začátku) spočívá asymetričnost hry, která u Antike není.
Boj: kromě lodí a pěších jednotek jsou v Mare Nostrum i pevnosti, které absorbují jeden HP a v bitvě samy jeden HP udělují - v Antike jsou chrámy a Res Publica. Hrdinové dokáží boj výrazným způsobem změnit. Oproti Antike jsou tu také kostky - odlišné pro pozemní a námořní boj (nejen barvou). Na rozdíl od Antike se v MN jednotky mohou přesouvat po nepřerušeném řetězci lodí.

Věřím, že by se rozdílů dalo najít víc, tyhle jsou ty "nejzásadnější", které mě napadly.
Verdikt: no, v současné době se mi chce hrát Mare Nostrum víc než Antike, neznamená to ale, že si Antike už nikdy nezahraju...:-)

14.1.2017 09:39:48

Vybíráme z Bazaru

Hospodský kvíz
Hospodský kvíz
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas