Mansions of Madness: Call of the Wild

xxxxxxxxxx hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness: Call of the Wild - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Mansions of Madness
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prvni dojmy

Ackoli na zacatku jsem ze hry byl trochu zklamany, tak po poslednich x hrach me hra opet nadchnula a kupuji postupne jednotliva rozsireni. Jak se jevi toto? Jake jsou dojmy hlavne ze scenaru?
Podelte se o sve prvni dojmy prosim! :-)
21.3.2013 16:22:01

první dojem
No já to tedy zatím nehrál, ale čistě první dojem z toho mám hodně dobrý. Podle popisu by tam snad měl být i scénář, ve kterém například řeší puzzle Pán domu a ne hráči, což vypadá pro mě zajímavě :o) A venkovní dílky vypadají taky zajímavě, dá se tam i jezdit na loďce a tak.

22.3.2013 10:37:38

Prvý dojem
Uz pri citani pravidiel som bol plny ocakavani. Zatial som hral jediny novy scenar a to ten bez keepera a bol som nadseny, scenar podla prvych dojmov pomerne narocny (zo 4 hier sa nam ani raz nepodarilo prezit vsetkym, 2 hry neprezil nikto). Ostatne scenare som pozeral len v prirucke, ale prakticky kazdy prinasa novy typ kariet alebo nove mechanizmy. Odporucam kazdemu kto MoM vlastni a aspon trocha ho to bavi.

2.4.2013 19:54:19

Majres
To zni hodne zajimave. Hlavne me prekvapil fakt, ze je i scenar, kde nehraje keeper. :-)

Skoro si to nedokazu predstavit. Jak se ta hra vlastne ridi?

3.4.2013 18:29:29

Scenar bez keepera
Riadi sa Event kartami (tie na ktore sa standardne pokladaju casove zetony), v tomto pripade sa vsak otaca kazde kolo jedna karta (tych event kariet je 8 az 10 mam dojem) a su zamiesane nahodne. Eventy udavaju co sa udeje - vyvolanie potvory, damage a horror pre investigatorov atd. A hraci od zaciatku vedia ako vyhrat - prezit do vyhodnotenia posledneho eventu. Cely scenar je silne zalozeny na potvorach, ale na to ze je bez keepera nastavaju obcas dost rychle zvraty. A scenar pouziva novy typ kariet - Mania. Ale to uz nebudem prezradzat. :) Poviem len tolko ze je to pekny prvok ktory prinasa kusok nedovery medzi samotnych vysetrovatelov.

4.4.2013 00:31:56

dojmy
Já už mám nahráno více her a dojmy se s každou další zlepšují. MoM získává tímhle rozšířením jiný rozměr. Mění se principy hlavně pro keepera a dělá to z mého pohledu hru hodně zajímavou. Pro mě rozhodně dobrá investice.

4.4.2013 13:15:02

pozitivni ohlasy
A ve srovnani s Forbidden Alchemy? Lze to vubec srovnat? FA mam doma, ale zatim jsem nehral a prislo mi to pekne, hlavne nektere ty puzzly a jejich zpusob reseni a nasledne efektu. :-)

Ale jelikoz je FA male rozsireni, tak tusim, ze na Call of the Wild nema ani zdaleka, coz? :-)

4.4.2013 19:50:06

Vojtěch
Pro mě tak 5x jiné. Zajímavé, jiné. FA jen rozšířilo základ, tohle přináší jiné hraní.

5.4.2013 19:24:46

FA
Hm, no já FA tedy chápal taky jako velké rozšíření. Jako malé beru ty jednodobrodružné :o) I když je pravda, že CoW je o něco větší než FA.

5.4.2013 23:44:53

Dojmy
Tak mam za sebou dve hry z tohoto rozsireni - 1. scenar s ally postavami a scenar bez pana jeskyne.

Scenar bez pana jeskyne me asi trochu zklamal a ten keeper mi tam tak trochu chybel.
Jinak prvni scenar byl naprosto famozni. Nelinearne vytvoreny scenar, kdy hraci nesli z mistnosti A do mistnosti B atd. ale museli behat po cele mape. Setkavali se s mistnimi (ally postavami) a odhalovali, kdo stoji za vrazdami. Do toho karty keepera, ktere jsou skryte a odhali se az v okamziku, kdy je pan jeskyne zahraje.
Shrnuto a podtrzeno naprosto skvele rozsireni s uzasnymi mechanismy. Tesim se na dalsi a dalsi rozsireni podobneho razeni. :-)

14.7.2013 21:22:32

Vybíráme z Bazaru

Dixit
Dixit
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas