Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 118x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Skill Point Tokens

Na každý attribute test můžu použít jen jeden Skill Point Token a přidat tak k danému atributu hodnotu mého Luck.

Stejně tak i při řešení puzzlů můžu použít jen jeden Skill Point Token abych si navýšil intelekt o hodnotu štěstí nebo jich můžu v tomto případě použít více?
10.3.2011 11:02:24

beholder
V pravidlech sice neni vyslovne uvedeno, ze se nesmi pouzit vice skill pointu na puzzle, ale myslim si, ze je to jasne - proste smi se pouzit jen jeden.
Je tam receno "to add player's Luck to his Intellect when attempting a puzzle".
Koukal jsem se schvalne i na forum a tam to nekdo primo zminoval v jednotnem cisle.
A vubec - nesmime si to ulehcovat jen proto, ze to neni cerne na bilem zakazano :-)

10.3.2011 11:35:41

Beholder
Taky bych si myslel, ze jeden. Ja jsem je vyuzival prakticky pokazde, bo jsem mel tu holcinu, co si skrz dopis od sve mrtve sestry umela za akci skill point doplnovat, kdyz zadnej rovna nemela;)

10.3.2011 11:38:27

Beholder
Taky hrajeme tak, že můžeš použít jen jeden.

10.3.2011 11:44:32

eyciir
V pravidlech je právě množné číslo.

Skill points may also be used to add a player’s Luck to his Intellect when attempting a puzzle.

Takže si nejsem jistý. Navíc jsem MoM ještě nehrál, takže netuším jak moc vzácné Skill Point tokeny jsou.

EDIT: ok, dám na vás :)

EDIT2: Na straně 18 se už hovoří o jednotném čísle, takže máte nejspíše pravdu.

10.3.2011 11:45:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Jenny Barnes
Jenny je vazne trosku presilena postava - rozhodne pri hre keeper proti jednomu hraci. Keeper ma jen jeden threat za kolo, zatimco kdyz si Jenny vezme dopis a Luck 3, ma pak prakticky:

Strength 8
Marksmanship 9
Dexterity 10
Intellect 7
Willpower 9
Lore 6
Luck 3

S touhle Dexterity se automaticky vyhne libovolnemu monstru a s Willpower 9 se temer nema sanci leknout.
Skill pointy jsou v MoM nejvetsi zlo - alespon pro mne jako keepera ;-)

10.3.2011 11:53:34

rbx

skill points
v pravidlech je napsano, ze se kazdy atribut da vylepsit pouze jednim skill tokenem. Mimo stesti. A tak by to melo byt i u puzzlu, kde si muzu timto vylepsit intellect.

10.3.2011 12:04:43

rbx
nechci se v tom hňácat, máte jistě pravdu, ale nedá mi to.

V pravidlech je napsáni, že při každém attribute TESTU můžu použít jen jeden skill point token. Při řešení puzzlu neprovádím žádný test.

10.3.2011 12:12:11

rbx

Beholder
to mas pravdu, ale je tam napsano, ze si muzes vylepsit jednim skillpointem jeden skill. Je intellect skill? Ano. Mimoto, az to budes hrat, tak jich vic jak jeden potrebopvat nebudes, ty puzzly nejsou tak tezke. A navic je zbytecne je placat zrovna u puzzlu, kdyz jsou potreba pri dulezitejsich vecech. Ziskavaji se tezko, snad jen ta anekenova postava, jak ji zminoval, je muze libovolne doplnovat, ale nehral jsem, nevim. Hraju za keepera.

10.3.2011 12:19:26

rbx
musím ti opět oponovat :)). jedním skill point tokenem můžu vylepšit jeden testovaný attribute. Intellect není skill, ale attribut. A v případě řešení puzzlu se nejedná o testování attributu.

Ale už to vážně nechme být. Zřejmě můžu použít opravdu jen jeden skill point token i v tomto případě. Já jsem chtěl jen slyšet, že to tam je nejasně napsáno a měli to oFAQovat. Prosím, prosím :))

10.3.2011 12:26:30

eyciir
Automaticky se nevyhne, protože 10 je neúsěch i v případě, že máš dostatečně velký skill.
Nicméně je to dost velká šance projít téměř libovolným testem.

10.3.2011 12:41:28

rbx

beholder
no, to je slovickareni, ale OK, spletl jsem se. Myslel jsem atribut a napsal jsem skill.

Eyciir: prvni equipment karta, po ktere bych okamzite jako Keeper sel, pokud bych mel tu moznost. Bohuzel tech moznosti moc neni. Tak snad jen bych ji neustale obtezoval potvorama, aby musela akcni krok travit soubojema a byla tak blokovana na jine veci. Damage si lecit nemuze :-))

10.3.2011 13:10:35

Vybíráme z Bazaru

Star Trek Ascendancy - komplet edice
Akt. cena: 9500 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas