Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 118x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Second edition

Tak FFG vydalo/chysta se vydat druhou edici MoM, ktera bude stejne jako X-COM rizena aplikaci na tabletu. Tim odpada nutnost keepera a hra se stava plne kooperativni. Znamena to ale i konec prvni edice?

Delsi dobu deskovky nesleduji. Mate nejake info o puvodni edici? Tak nejak jsem cekal, kdy prijdou s dalsim rozsirenim, ale delsi dobu bylo ticho po pesine, az nakonec prisla druha edice, tak nevim, co si o tom mam myslet.
28.7.2016 00:10:12

první edice...
K první edici bych už nic nového od FFG neočekával.

28.7.2016 07:22:13

Vojtech Musil
Taky bych už k první nic nečekal, v druhé je kit, který ti umožní použít mapové díly, vyšetřovatele a nestvůry z první edice a jejích rozšíření, tím to asi hasne.

28.7.2016 08:22:07

S reprintem se nepočítá
Během včerejška ze stránek FFG k chystaným projektům zmizel reprint krabic z první edice, takže asi tak.

28.7.2016 08:32:12

Re
Musim rict,ze to je pro me velke zklamani.Hra samotna se mi velmi libila a mela velky potencial.Ze ji po tak "kratke" dobe zazdi bych opravdu necekal.Skoda,do druhe edice urcite nepujdu.Tablet se mi nelibi.K X-Comu mi to sedelo,ale tu mi to nezapada...

28.7.2016 17:51:43

K obavám
Hra je zařízlá de facto už od roku 2013, kdy přestala vycházet rozšíření.

Má vlastně někdo zkušenosti s appkou z druhé edice Descentu? Slyším hodně přirovnání k tomu že to tu bude fungovat stejně, ale osobně nemám představu, jak to bude probíhat jednak z hlediska zadávání údajů o stavu hry do appky a následně o řízení třeba monster či událostí appkou na základě tahu hráčů.
Plus pochopitelně obavy, zda náhodné generování monster, mapy a událostí hru neposouvá až příliš dimenzi "smysl dávajících" scénářů.

29.7.2016 09:03:12

Geirmund
Descent s appkou jsem přímo nehrál (popravdě mě Descent nebaví), ale aplikaci jsem si stáhl a podíval se jak to funguje (můžes udělat to samé zadarmo na mobilu/ tabletu s androidem, na iPhonu nebo si to stáhnout zadarmo přes steam do kompu).
Ty aplikaci řekneš, jaké máš rozšíření hry a ona počítá s možným použitým materiálem (hrdiny, monstry, předměty, mapovými díly).
Tudíž jednou skrz dveře vlezeš do téhle jeskyně, jindy do jiné. Jednou tam najdeš gobliny, jindy pavouky. Na smysluplnosti scénáře to nic nemění. Jen to mění jeho variabilitu. Appka ti řekne, kam monstra umístit, kam umístit žetony hledání, významná místa atd. Appce říkáš jen důležité věci, kvůli postupu. Otevření dveří, průzkum atd. Jinak hraješ pořád deskovku. Ty když ve hře zabiješ celou skupinu monster, tak to appce ohlásíš. Když ti monstra KO hrdinu, ohlásíš to appce. Když prozkoumáváš ona ti řekne, najdi tenhle předmět, našel si prachy, náhodně dober kartu z balíku blabla.
Hodně super je zpracování kampaně. Po questu máš fázi města, kde máš přesně ukázáno. kolik máš peněz, zkušeností, předměty ke koupi dle tvojí slávy (ta roste s úspěchy v kampani).
Stejné to podle mě bude v MoM2. Appka nebude vymýšlet nějaké random nesmysly. Jen ti do cesty dá jiné místnosti, jiná monstra, jiné mythosy, předměty umístí na jiná místa, aby byl zážitek ze hry vždycky trošku jiný. Bude měnit i hádanky při otevírání zámků, které se budou řešit přímo v appce.

29.7.2016 09:46:02

Yedle
Díky za info, na to pak určitě mrknu.
Celkově mě hlavně zatím není jasné, jak to bude s pohyby a útoky monster a mythos kartami, pokud appce nehlásíš neustále polohu vyšetřovatelů. Zřejmě to dostane pravidla jako mají hry bez keepera, tj. všechna monstra se ve svém tahu hnou o daný počet polí směrem k nejbližšímu vyšetřovateli, popřípadě jen k těm na které vidí?

29.7.2016 09:55:01

pohyb monster
V tom descentu je to tak, že appka ti jen řekne, kam na začátku monstrum dát. Pak je po aktivaci hrdiny (to jen v appce odklikneš, že hrdinova aktivace je hotová), vždy aktivace monster. A monstrum má specifikovný postup akcí, které provede. Pohni se směrem k nejbližsímu hrdinovi, zaútoč. Do appky nezadávaš, kde přesně monstra jsou, ani hrdinové - to vidíš na herní desce sám. Appku jen zajimá, kdo žije :)
Řekl bych, že v MoM2 to bude hodně podobné. Samozřejmě tématicky tu nahrávají možnosti jako pohni se směrem k vyšetřovateli s nejvíce horror kartami, zraněními apod.

29.7.2016 10:36:23

Geirmund
"Bude měnit i hádanky při otevírání zámků, které se budou řešit přímo v appce." o ake hadanky vlastne ide ? vies ich pls nejako popisat ? vdaka...

na stranke maju ze k appke daju blizsie info vo stvrtok, vcera som tam nic nevidel a dnes tam tiez nic nove nevidim :-/
a tak nasiel som toto : https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2016/7/28/a-haunting-atmosphere/

29.7.2016 12:04:41 | Upraveno autorem (porovnej)

luboc
Když se podíváš na první edici, tak ve hře byla spousta puzzlů. Zapojení elektrického obvodu, odemčení zámku, s rozšířením dokonce michání chemikálií. Ke hře si měl hromadu kartonu, která patřila k těmto hádankám. Hra ti na kartě řekla připrav si hádanku 8B a ty si se jí pokoušel vyřešit. To teď bude v aplikaci - malá (bohužel nic neříkající) ukázka je v tom článku na stránkách FFG.

29.7.2016 12:26:35

Co vše lze použít?
Ahoj, poradil by mi prosím někdo co vše se dá použít z první verze hry? Někde jsem četl, že figurky verze 1 jsou menší než z prvního rozšíření druhé edice, které přínáší materiál prvni edice. Diky za info

J.

21.5.2017 19:51:47

tablet a apky
Ano, všichni si přece kupujeme deskové hry, abychom k tomu potřebovali tablet nebo mobil a aplikaci :-) Možná se někdy domluvím s partou, rozložíme hrací plán a vezmem si všichni mobily a užijem si skvělé deskohraní. OMG :-(

23.5.2017 07:20:51

Vybíráme z Bazaru

Star Trek Ascendancy - komplet edice
Akt. cena: 9500 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas