Mansions of Madness

xxxxxxxxxo hodnoceno 118x (Seznam vlastníků)

Mansions of Madness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DD
DD - avatar

hra ve 2

Dejte vedet az to nekdo otestujete ve 2 lidech.
Tudiz Keeper vs. Player - klidne i ve variante ze hrac hraje za 2 vysetrovatele.
7.3.2011 10:53:03

DD
Jak jsem psal ve vedleším vlákně. Jeden problém vidím v tom, že pokud Keeper může zkorumpovat/zmanipulovat vyšetřovatele na svoji stranu, tak hra ztratí své kouzlo, protože vyšetřovatelé přijdou o prvek překvapení.

7.3.2011 13:43:49

DD

to Parxel
Jj cetl jsem to, copak prvek prekvapeni ale hraj sam s jednim vysetrovatelem proti 2. vysetrovateli :o). To je troska schizoidni :o)).

7.3.2011 14:41:08

hra ve 2
Sice jsme hrali ve dvou, ale kamarad hral za 3 vysetrovatele - tak nevim, jestli je to pro Tvuj vyzkum relevantni :-)
Nebyla to nase prvni hra, takze vsechno hezky odsypalo, byli jsme hotovi behem 2,5 hodiny i s pocatecnim nachystanim (ktere trvalo asi 15-20 minut).
Hrali jsme 2. scenar a Prastari byli od pocatku nakloneni keeperovi. Postupne jsem vyvolal dostatek kultistu, abych je nasledne obetoval na privolani shoggotha. Ten vysetrovatele pekne zdrzel a vydesil, par vhodne zvolenych mythos karet a nejruznejsich traumat privedly vysetrovatele na pokraj silenstvi. Pak uz stacilo jen malo a keeper ve 14. kole vyhral splnenim sveho cile :-)
Hra nas oba hrozne bavila, az jsem se nekdy bal, ze kamarada odradim tim, jak strasne se mi darilo a jeho vysetrovatele pomalu propadali beznadeji a silenstvi - ale on rikal, ze jej to naopak motivovalo hledat sebemensi moznost, aby zvratil hru ve svuj prospech.
Nebyly zadne prostoje, ani hlucha mista - v jednu chvili bylo na planu 6 kultistu, 1 cult leader a 2 shoggoti - zadna orezavatka :-) Atmosfera by se dala krajet od zacatku do konce...

9.3.2011 01:48:35

DD

to Eyciir
Dekuji za postrehy. Je to urcite relevantni protoze i AH hrajeme vetsinou kazdy za 2 vysetrovatele, takze hru za nekolik postav mame celkem zazitou. Dik.

9.3.2011 09:07:23

hra ve 2
Včera jsem dali jednu hru ve 2 hráčích. Já byl Keeper a žena měla 2 vyšetřovatele. Hráli jsme 1. scénář. Jelikož to byla naše první hra, tak nám všecko ukrutně dlouho trvalo. Třeba jen setup zabral min. 90 minut....tak ale to bylo tím, že to bylo poprvé a vše jsem si ověřoval v pravidlech. Další hry už budou v tomhle směru lepší a lepší;) Jinak tahy byly rychlé a plynulé bez větších zakysů. Atmosférka jak se patří, takže nás to oba pohltilo. Kvůli dlouhému setupu jsem to byli nuceni zakončit, ale dnes to dáme znovu a naostro.

9.3.2011 11:08:20

hra ve 2?
Tak už za sebou má hodně hráčů leccos odehráno, ale postřehy ze hry ve dvou chybí. Proto oživuji dotaz, jak je to tedy se hrou ve dvou? Je nutné, aby hráč za hrdiny hrál více postav?

17.3.2011 10:44:51

hra ve dvou
Nutné to není, ale může se stát že keeper bude mít co dělat aby splnil objective. V některých scénářích je potřeba dost threat žetonků. Ale zážitek je to dobrý. Záleží na tom jestli hrajete na výhru nebo na zábavu. Kdo hraje na výhru tak může být jako Keeper zklamaný.

19.3.2011 12:50:02

Deth
My to zatím hrály jenom ve dvou. Máme odehrány první tři scénáře. První jsme hrály za jednoho vyšetřovatele, u dalších dvou jsme jednoho přidaly. Osobně mi přijde lepší hrát za více vyšetřovatelů. Dva jsou docela ideální. Ale jak říká Ghost, zábavu to rozhodně přinese i při jednom. Hlavním faktorem je parta, která se ti u toho sejde.

19.3.2011 12:57:34

2 hráči
My jsme naše první 3 hry také hráli pouze ve 2. Zkoušeli jsme variantu 1 keeper vs 1 detektiv, ale to je jak říkáte víc pro zábavu než na nějaký velký soutěžení. Pokud si hráč vezme už 2 detektivy, nevidím naprosto žádný problém.

19.3.2011 17:32:25 | Upraveno autorem (porovnej)

2 Hráči
Dnes jsme testovali první scénář pouze keeper vs jeden detektiv a musím po pravdě říct, že je hra dost nevyvážená na úkor detektiva. Jednak hodně záleží už na výběru detektiva samotného. Hra měla poměrně rychlý spád a co bylo asi nejhorší, jako detektiv jsem neměl prakticky žádný čas na důkladnější průzkum domu a i přestože jsem přesně sledoval stopy, tak jsem prostě nestihl včas splnit úkol detektivů a to i přestože Jirge odstraňoval veškeré zombie z cesty a cílového bosse mi úmyslně umístil přímo do cesty. Prostě jsem neměl čas utlouct ho páčidlem, které jsem těsně předtím našel. Nejvíc mně dorazil text karty události 4, který hlásal okamžité přidání žetonu času na následující událost 5....
Rozhodně hru pouze keeper vs jeden detektiv nedoporučuji.

PS: Nepomohlo mi ani mé nové tričko Zatrolených, které jsem měl schodou okolností poprvé na sobě :D

2.7.2011 17:58:16

Vybíráme z Bazaru

Nightfall Martial Law + DLC Upíři RARITA
Nightfall Martial Law + DLC Upíři RARITA
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 6 hodin

Offcanvas