nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mám to!

Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Autoři: Michael Schacht
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

"Má to být trojslabičné slovo z okruhu Dílna a zahrada a nesmí obsahovat písmeno A? Hmm..."

(5 minut přemýšelní)

"Mám to! Přece MOTYKA!!! Cože? Jo, no jo!? Neeeeee..."

 

Mám to je jednoduchá oddychová "party" slovní hříčka s kartami a kostkami. Hráči se pokouší vymyslet slova, která jsou dána kartami a hozenými kostkami.

Karty

Na začátku kola se odkryje jedna karta z balíčku tak, aby na ni všichni hráči viděli. Obsahuje tematický okruh, symboly určujícící kolika kostkami se bude házet a násobitel.

Prázdné pole představuje hod jednou či oběmi příkazovými kostkami. Ty určují písmena, která musí hledané slovo obsahovat a také body. Červené pole na kartě přikazuje hodit zákazovou kostkou, která udává, která písmena se ve slově naopak vyskytovat nesmí. Zelená kostka s číslicemi pak představuje počet slabik, kolik hledané slovo musí obsahovat. Po hodu kostkami začínají všichni hráči přemýšlet nad hledaným slovem.

Hráč, který má jako první nějaký nápad, vykřikne "STOP" a pak může vyslovit nahlas hledané slovo. Pokud splnil všechny podmínky (tj. slovo patří do tematického okruhu, obsahuje všechna přikázaná písmena a žádná zakázaná a skládá se z požadovaného počtu slabik) získává počet bodů daný příkazovými kostkami a vynásobený násobitelem na kartě. Pokud nějakou podmínku poruší (a děje se to velice často), ztrácí 3-10 bodů. Poté se otáčí další karta a opět se kostkami určí podmínky.

Hra trvá pětadvacet kol a vítězí hráč s nejvíce body.

Autor: PJ