Malé velké galaxie: Do neznáma

xxxxxxxxxo hodnoceno 102x (Seznam vlastníků)

Malé velké galaxie: Do neznáma - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Malé velké galaxie
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gamelyn Games
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Barevný odstín karet

Zdravím všechny, dnes jsem si koupil toto rozšíření a už na první pohled se mi něco nezdálo. Celkově mi celý obsah krabice připadal takový smutný. Vytáhl jsem tedy základ k porovnání. Kvalita karet relativně odpovídá základní hře. Karty mají sice o trochu méně výraznou texturu, ale to by mi zase tak nevadilo. Lodě a bodovací žetonky mají jiný odstín barvy, než komponenty v základní krabici. Nejvíce mi bijí do očí karty. Jak rubová i lícová strana karet je oproti kartám ze základní hry taková trochu jasnější, nebo jako by jim někdo zvýšil jas. Karty mi tím pádem přijdou o trochu méně zajímavé a méně přehledné. Řekl bych, že si na to časem zvyknu a nebude mi to už tak vadit, jen mě zajímá, jestli to mají tahle všechny dotisky, nebo mám já zrovna tuhle výjimečnou a pokud ne, tak jak to vnímáte vy.

2.2.2023 19:14:15

Já mám první dotisky základu i rozšíření a vše bez rozdílů a problémů :-)

2.2.2023 20:25:53

Tak to jsi šťastný člověk. Zkusil jsem napsat Rexíkům, jestli něco o tom neví. Hledal jsem různě po internetu, ale nenašel jsem žádnou zmínku, že by s tím někdo jiný měl problém, tak uvidím co napíšou.

2.2.2023 21:20:14

Já mám toto rozšíření hned jak to vyšlo v češtině (tedy již několik let) a také bez rozdílů.

3.2.2023 07:45:57

Mám základ původní a rozšíření nové a jediný rozdíl, který jsem velmi pracně našla, je jiný odstín červené u dřevěných komponent. Rozšíření ji má méně jasnou. Možná se totéž dá říct u modré, ale tam už je to tak nepatrné, že kdybych rozdíl vyloženě nehledala, tak ho nevidím. 

Po velmi dlouhém zírání jsem našla nepatrný rozdíl sytosti barvy na rubech Tajných misí, ale musela jsem na ně zírat dost dlouho, abych si toho všimla. A na první pohled to zkrátka nevidím ani teď - nebýt ikonek ON, tak nepoznám co patří do základu a co do rozšíření.

Pohled do obou krabic mi přijde veselý naprosto stejně. Takže za mně OK a mám dojem, že jsi měl smolíka na nějaký vadný kus nebo máš opravdu extrémní citlivost oka. 

Podotknu k tomu ještě, že by mě zajímalo, zda máš základ i expanzi teď z toho nového vrhu, nebo taky základ starý a expanzi novou. Protože pokud jsou viditelné rozdíly u krabic vyrobených zároveň, tak mi to jako vyložená vada připadá. Ale pokud kupuju expanzi dotiskávanou několik let po té, co mám základ, tak už dopředu tam mám trochu vyšší míru tolerance. Samozřejmě ale by tam neměl být rozdíl, který by bránil použití.

PS: ještě mě napadlo, co když tam máš rozdíl protože ti ten základ už prostě tak nějak vybledl?

3.2.2023 12:57:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Děkuji všem za odpovědi. Obě krabice jsem kupoval teď nedávno. Pod EANem na krabicích se jedná o kusy vyrobené 2021 a mám pocit, že se obě přivezly ve stejné várce společně, takže mi přijde zvláštní, že by tam byly takové odlišnosti. Ostatně, co jsem se tak koukal, tak tenhle dostisk tohohle rozšíření byl trochu problémovější. Asi bych řekl, že je to asi vážně citlivostí oka. Přítelkyně by si toho ani nevšimla, kdybych jí to neřekl. Chvíli mě mrzelo, že podle rubu karty na planetách poznám, že se jedná o rozšíření, ale za prvé jsem se to snažil ignoroval a tahat karty planet trochu spontánně. Za druhé na tom vlastně nezáleží, pořád těch nových planet je tam 12 a i když si toho občas všimnu, tak stejně nevím jaká bude a moc se na to člověk připravit nemůže. Na barevnou odlišnost lodí a jinou texturu karet jsem si už tak nějak zvykl. Když už ty lodě mají být výjimečné, tak proč by nemohly mít i trochu výjimečnější odstín ne :-) Konec konců záleží na zážitku hry a zase tolik peněz to nestálo a ten zážitek i přes to stojí za to. Počkám ještě, jestli mi na to něco napíšou Rexíci, ať mám opravdovou jistotou, že mám oči Supermana.

PS. Zkusím sem hodit později nějaké fotky s těmi rozdíly, pokud je vůbec foťák dokáže zaznamenat :D

5.2.2023 11:05:25

Vybíráme z Bazaru

Paláce Carrary
Paláce Carrary
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas