Malé velké galaxie

xxxxxxxxxo hodnoceno 445x (Seznam vlastníků)

Malé velké galaxie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gamelyn Games
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Postřehy, úpravy pravidel?

Ahoj,
máme v naší skupince odehráno několik her, vždy ve 4 hráčích. Dávám do diskuze pár postřehů, co nás tak napadlo:

1) Herní doba 30 minut na krabici je možná tak ve variantě 2 hráčů. Ve čtyřech jsme se těsně pod hodinu dostali jen jednou. Zvládáte to někdo zahrát za půl hodiny?

2) Ještě párkrát zkusíme hrát Tajné mise podle pravidel, ale zatím bychom navrhovali zvýšit odměnu za splnění tajné mise. Otázka je o kolik, asi o tolik, kolik je hráčů. Protože splnit tajnou misi ve 4 hráčích je dost obtížné a odměna 2 nebo 3 vítězné body nic nerozhodla.

3) Pro zrychlení herní doby by bylo možná zajímavé vyzkoušet akci Následování dát za 2 kultury.
5.1.2016 13:23:29

od kolika let?
Ahoj, píší že hra je od 13 let - to je tak složitá? Zvládne to i menší dítě a bude ho to bavit?

Díky

14.9.2016 18:28:07

7 let
Já to hraju se synem, který má 7 let a začal teď chodit do první třídy. Ale je mimořádně chytrý, akorát mu čtu, co která karta znamená, s druhákem si myslím to už půjde bez problémů. Je to velmi jednoduchá hra.

14.9.2016 20:13:26

ruy

9 a 11
Neni problem..

14.9.2016 20:39:16

Postřehy, úpravy pravidel?
Myslím, že jsi narazil na podstatnou věc - délka hry je odvislá od toho, jak moc kultury se k hráčům dostane. Na druhou stranu Následování je jeden ze základních kamenů Malých velkých... Rozhodně bych ho nezdražoval. To bys pak mohl i nějak upravovat texty na kartách, aby tam nedocházelo k nekonečným kombům.

To, že tajné mise hru většinou nerozhodují, bych nepovažoval za nevýhodu. Ber to jen jako takové zpestření ve chvíli, kdy jsou hráči hodně vyrovnaný. Je to takové to První hráč nahrál 21, dojíždí se kolo, třetí se vzmůže na dosažení 22 a pak se odhalí, že první splnil misi a třetí ne. V tom je napětí. A ty cíle jsou vesměs takové, že vyplývají ze hry, nemusíš se za nima nijak extra hnát a zanedbávat jiné věci.

21.12.2016 15:17:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Tajné mise
S tím, že tajné mise nefungují, zcela souhlasím. Říkal jsem to už v recenzi. Od té doby co jsem ji natočil jsem velké malé galaxie hrál ještě mnohokrát a stále se to jen potvrzuje. Ona situace, kdy hra končí s rozdílem 1-2 bodů je velmi vzácná, takže tajné mise zpravidla nic neovlivní. I přesto bych je ale nechal jak jsou a do pravidel nezasahoval.

21.12.2016 21:00:33

Vybíráme z Bazaru

Age of Galaxy
Age of Galaxy
Akt. cena: 280 Kč
Končí za: 11 hodin

Offcanvas