Malá velká království: Úsvit hrdinů

xxxxxxxxoo hodnoceno 32x (Seznam vlastníků)

Malá velká království: Úsvit hrdinů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Malá velká království
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: vývoj postavy, strategická, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gamelyn Games
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Odlišnosti/chyby v české verzi

Po prostudování pravidel a jejich srovnání s anglickou verzí (BGG) jsem narazil na následující nesrovnalosti:

S. 8, Ústup
Česká a anglická verze se liší ve dvou základních věcech:
1. V české verzi je uvedeno, že poražený hráč platí jedno jídlo za každou figirku v kraji (což evokuje kraj, v němž se bojuje, tedy zpravidla 2 jídla). V anglické ale stojí, že platí jedno jídlo ZA KAŽDOU SVOU FIGURKU VE HŘE.
2. V české verzi je uvedeno, že v případě nezaplacení jídlem se figurky vrací do zásoby. V anglické verzi je uvedeno, že se vrací POUZE FIGURKA, KTERÁ NEMŮŽE USTOUPIT.

S. 14, Pevnosti položené na bok
U druhé odrážky má být místo "věž" PEVNOST.

Kňouři, 4. úroveň
Kňouři získávají zdroje z krajů, kde mají figurky. (Spojení "všech krajů" může evokovat, že ze všech krajů ve hře).
15.6.2016 16:10:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Chyby
Ahoj, diky za srovnani.
Ad to placeni, to jsme pri prekladu prehledli, to je nase chyba.
Co se tyce te druhe veci u Ustupu, tak tam to podle me nehraje vubec roli - figurka, za kterou nezaplatis, nemuze ustoupit, tudiz je to to same.
U knouru nas vubec nenapadlo, ze by si to nekdo dokazal vykladat takto, protoze by to nedavalo hrane smysl;) Ale mas pravdu.

Kazdopadne udelame upravenou verzi pravidel a zmeny do ni zapracujem a vystavime ji a dame o tom vedet. Jeste jednou diky moc za zpetnou vazbu.

16.6.2016 09:31:39

re
Sakra, ta jednička mi opravdu utekla při překladu a neodhalila ji ani kontrola. To mě fakt mrzí a díky za upozornění.

16.6.2016 10:08:08

Další nesrovnalost v překladu pravidel
Už jsem to psal v odpovědi na otázku ale pro úplnost:

Pokud není možné, aby se figurka z tundry pohnula, je odstraněna ze hry a vrácena do zásoby hráče.

To mi nějak nekoresponduje s originálem staženým z bgg:

If you are unable to move your meeple out, it remains and you may take your turn as normal.

10.8.2018 11:18:31

Vybíráme z Bazaru

Life of the Amazonia: Upgraded Base Components
Life of the Amazonia: Upgraded Base Components
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas