Malá velká království

xxxxxxxooo hodnoceno 190x (Seznam vlastníků)

Malá velká království - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Web published)
Gamelyn Games
REXhry
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

srovnani s MVG

Zvazuju uz delsi dobu nakup MVK nebo MVG. Podle kometaru to vypada, ze je MVG asi o dost lepsi, ale mam trosinku problem, ze mam doma taky holky a tem je preci jen blizsi budovani kralovstvi nez nejake raketky, cili od MVG mne trosku odrazuje tema.

Je MVK opravdu o tolik horsi?

A vlastne vubec jsem se chtel zeptat, nakolik si jsou hry podobne a zda treba stoji za to mit obe? Predem diky.
21.4.2016 13:30:13

kup obě
jsou to úplně rozdílné hry.

21.4.2016 14:51:13

Bluda
Ty hry nemaji krome velikosti krabice spolecne nic;) Osobně mám asi raděj Malé velké galaxie a to obecně sci-fi témate nemám vůbec rád. Ale tu jsou ty kostky tak šikovně naimplemenotvané a vše dává takový smysl, že téma překousnu. A i Malá velká království se mi moc líbí, proto jsem tenkrát s Michaelem domluvil tisk a česká verze byla spolu s anglickou první na světě. Tam se mi zas líbí ten soubojový systém a celkové rychlé pojetí hry...

21.4.2016 15:36:11

...
Přesně tak, jsou to naprosto rozdílné hry. MVG se u nás chytlo víc. Všechno tam do sebe pěkně zapadá a příjemně se to hraje. Téma bych se asi nebál. Taky jsme z toho měli strach, ale zatím se vsem, s kým jsme ji hrali, líbila. I když sci-fi nemusí. Oproti tomu MVK mi přijdou trochu složitější, ty mechanismy nejsou až tak uhlazené. Nicméně hra je to taky dobrá.

Počet hráčů je v MVG asi líp řešený. Dá se to hrát jako sólo (a je to povedené), ve dvou stejně dobré jako ve více hráčích. MVK oproti tomu nemá sólo, a ve dvou je horší.

U MVK je pak rozšíření, které hře hodně pomůže. Bez něj už by mě to moc nebavilo. Nicméně MVG mám pořád radši a i doma je hrajeme víc...

21.4.2016 17:02:09

Diky za info
Tak jsme nakonec vzal obe, MVG uz jsme i zkouseli hrat a musim rict, ze se mi to fakt libilo, nicmene na MVK se taky tesim :) . Obvykle hrajeme ve ctyrech, takze berlicka u hrani MVK ve dvou mne nechava v klidu. S rozsirkem pockam, az jak se nam to bude/nebude libit.

Jeste jednou diky.

27.4.2016 00:29:44

Vybíráme z Bazaru

Bílý hrad (+promo)
Bílý hrad (+promo)
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas