nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mágové z Hexanu

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: Jan Vodička
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Již přes dva tisíce let existuje říše Hexan. Posledních dvě sta padesát let žije, spravovaná moudrou radou mágů, v míru se všemi okolními zeměmi. Mágové z Hexanu jsou ve všech částech naší polokoule vítanými hosty a mají tu nejlepší pověst.

Bohužel, na druhé polokouli existuje mocná říše Ankor, které vládne Temný mág. V tuto chvíli jeho vojska v okolních říších pustoší, co bylo ve spolupráci s Hexanem vybudováno. Je jasné, že dříve či později dojde i na Hexan samotný. Zbývá poslední naděje. Šesti magickým artefaktům zůstala jejich síla a pomocí jednoho z nich se podařilo vytvořit bránu do Vašeho světa. Věříme, že zde najdeme odvážné bojovníky ochotné přijít Hexanu na pomoc… Pokud tahle naděje selže, Hexanu již zřejmě nebude pomoci…"

 

Cíl hry, hráči

Mágové z Hexanu jsou hrou, která v sobě mixuje špetku strategie, pytel náhody a decentní porci zábavy obestřenou lehounkou fantasy atmosférou. Hráči se ujímají rolí magických učedníků a jejich cílem je jednak získat místo v Radě Hexanu, což je nejvyšší pocta, a zároveň pomoci ubránit Hexan před Temným mágem. 

Hráč na hracím plánu sestaveném z 37 hexových polí pohybuje třemi figurkami a snaží se sesbírat 6  různých žetonů magie (ty se získávají po dosažení políčka s příslušnou Magickou školou) dříve, než protihráči. 

 

Průběh hry

Jeden z 37 hexů je takzvaný středový. Okolo něj se staví celá herní plocha. Středový je proto, že u každé jeho hrany je znázorněna hrací kostka s odlišným počtem teček (číslem). Pohyb po ploše je dán hodem kostky a odečtením směru ze středového pole. Tzn. třeba středový hex leží tak, že šestka ukazuje dolů a logicky tak jednička ukazuje nahoru. Je jedno, kde se svou figurkou stojíte, vždycky se pohybujete směrem, který určí středový hex (takže pokud stojíte se všemi svými figurkami na horních hexech a padne vám jednička, tak ztrácíte tah, protože se nemáte kam pohnout). Pro každou hru si ale můžete středový hex otočit jak chcete. Když jste na tahu, hodíte kostkou a jednu ze svých figurek posunete ve odečteném směru a hraje další hráč.

Hru oživuje 36 karet kouzel - na začátku dostanete 3 karty kouzel. Kouzla se dělí do šesti kategorií. Jakmile získáte žeton magie v určité Magické škole, můžete používat kouzla, která patří do dané kategorie. Kouzla jsou různá - přemísťovací, škodicí atp. Právě tato kouzla jsou tou špetkou strategie.

Ve hře dochází i k soubojům mezi hráči. Vítěz získává soupeřovu kartu kouzla nebo žeton magie.

 

Konec hry

Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů sesbírá všech 6 unikátních žetonů magie. V tom okamžiku se všichni hráči přesunou zpět na středové pole, ze kterého se začínalo. Pokud ostatní hráči uznají vítězství hráče se šesti magickými žetony, hra končí. Pokud ale kdokoli odmítne uznat vítězství, dochází k soubojům mezi hráči. Zde nejdou používat karty magie a hráč který prohraje neztrácí tyto karty, ani žetony magie, ale jednu ze svých figurek. Souboje probíhají tak dlouho, až na plánu zbyde jen jedna figurka. Komu patří - vyhrává.

 

Obsah krabice

- 37 karet herního plánu
- 36 karet kouzel
- 24 žetonů magie
- 18 plastových figurek
- 6 karet hráče
- 1 herní kostka
- 1 návod ke hře

 

Autor: ipetrk