Mage Wars Arena

xxxxxxxxxo hodnoceno 46x (Seznam vlastníků)

Mage Wars Arena - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Arcane Wonders
Pegasus Spiele
Autoři: Benjamin Pope
Bryan Pope
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy - první i jakékoliv další

V zahraničí se o hře docela dost mluví, takže se ptám: Jaké jsou tuzemské očekávání, dojmy a zkušenosti? Jaká je ve srovnání s jinými hry např. Wiz-War, Summoner Wars...?
8.10.2012 13:45:57

gev

Teoretické dojmy
Zatím jiné nemám, budu to hrát tento týden poprvé. Zatím jsem je listoval tou hromadou karet a co můžu říct s určitostí, že:
- to nejsou "karetní šachy" jak třeba Summoner Wars -
- je to hodně tématické s atmosférou, což mám rád
- pravidla jsou relativně jednoduchá a logická
- je tam spousta terminologie a klíčových slov

Vypadá to jako slušná zábava, víc budu vědět koncem týdne.

8.10.2012 14:02:55

První partie
Tak máme za sebou první víkendovou partii..
Spousta ikonek a především nabídka karet nám dala zabrat. Ale jakmile se trochu zorientujete v nabídce a bitva se rozjede, tak už v podstatě víte co hrát.. Hráli jsme s předpřipravenou sadou karet, na deckbuilding bude času dost..
Celkově je to docela řežba a zatím jsme z toho dost nadšení, ale nebudu předbíhat..

8.10.2012 14:05:52

gev

tadzi:
No teď už se těším ještě víc :-)

8.10.2012 14:11:46

První dojmy
Včera jsme s Miri zkusili prvních pár tahů, pak jsme přešli na něco pro víc hráčů. Přišlo mi to dost zajímavé, takový klon Magicu a Summoner Wars. Od Summoneru se to evidentně inspirovalo hodně moc;) A při srovnání u mě osobně asi Summoneři dál povedou díky své lehkosti a jednoduchosti mechanismů. Na druhou stranu Mage Wars budou mít daleko větší hloubku, kterou si ale zpočátku moc neužijete. Možnost hrát cokoliv ze spelldecku vyžaduje důkladnou znalost všech karet. To z té hry dělá relativně hardcore záležitost a bude to trošku problém pro nové hráče, kteří budou muset pěkně studovat, aby mohli zkušeňáky prohnat. Celkově ale palec nahoru!;)

11.10.2012 09:30:01

gev

První dojmy
Víceméně podepisuju, co napsal aneken i tadzi. Rozhodně prvních pár her dám jen s decky připravenými z pravidel, ale je to nářez, osobně jsem z téhle hry hodně nadšený, a to jsem si sliboval předem hodně.

Summoner Wars nejsou tolik epické, mají jednodušší pravidla, jsou přímočařejší. A nemají tak krásný karty (a to je co říct, ne? :-)

Musím vyzvednout provedení pravidel, ta jsou sice poměrně rozsáhlá, ale velice přehledně napsaná, obsahují pár tahů ukázkové hry (to samé je také k vidění na videu na http://magewars.com/), a vyčerpávající rejtřík. V podstatě jkoukoliv nejasnost v pravidlech jsme našli vysvětlenou okamžitě, na logickém místě, takže jsme ani moc listovat nemuseli.

Dneska dám další partii :-)

11.10.2012 09:39:25

aneken
Mám pocit, že koncept té hry měli autoři vymyšlený daleko před tím než vyšli Summoner Wars. Ale na to se historie neptá :)

Z toho co píšeš usuzuji, že česká verze nehrozí ( i když si myslím, že Magic positive hráčů je dost a mohlo by se jim to líbit)

11.10.2012 09:43:32

Beholder
No pro by byla vyborna grafika a peknej herni system. Proti potreba investovat spoustu casu, aby ses to poradne naucil (uz u Mage Knightu si lidi casto stezujou, ze ho nemaji s kym hrat), fakt, ze je to dvojkovka, ze by to bylo relativne drahe a magicari ve vetsine stejne tu cestinu zas tolik nepotrebujou a radeji si to koupi anglicky, bo tam maji jistotu rozsireni...

11.10.2012 11:39:18

aneken
je mi to jasné :). Já osobně tu češtinu taky nepotřebuju, ale doma s anglickou hrou nepochodím...klasika :(

11.10.2012 11:44:16

Druhá
Jazyku je tady hodně, to je pravda.
Jinak se Summoner Wars nemám zkušenosti, takže nemůžu hodnotit. Druhá partie přinesla opět vyrovnanou bitvu a jen utvrdila velice pozitivní dojem :-)

11.10.2012 14:06:57

Mage Wars vs. Summoner Wars
Komu nevadí trocha angličtiny, tady je odkaz na poměrně vyčerpávající srovnání. Já nehrál ani MW ani SW, ale z tohohle review jsem si dokázal udělat slušný obrázek...

http://boardgamegeek.com/thread/865415/water-and-alcohol-a-comparison-of-mage-wars-and-su

11.10.2012 14:35:27

Vcerejsi hrani
Ve zkratce: kupuju

Jedinne co muze byt lehce problematicke je ta investice do karet a mit prehle co karty dokazi udelat. Ale system jako takovy je vyborny a nadherna grafika.

Sakra, jdu rozklepnout prasatko.

12.10.2012 08:58:19

Kafe
Jo, prakticky bych se pod ty zavery podepsal, ostatne vetsinu z jeho zaveru jsem naznacil nize. Jen moc nesouhlasim s tim, ze by si ty hry nebyly az tak podobny. Z meho pohledu jsou si podobne hodne...

12.10.2012 09:11:34

gev

Falco:
Ještě jednou díky za hru. Už se těším, až bude víc lidí, co mají nahráno, protože znalost karet jednak urychlí hraní, ale hlavně umožní víc strategií.

Příště musíme zkusit jiný mágy :-)

12.10.2012 09:56:42

Re
Tak po zkušební hře musím říct, že to je skutečně pecka. Co mě ale docela zarazilo byla herní doba (samozřejmě se to protáhlo díky zkoumání kouzel v knize), ale i tak mi přišlo 2,5 hodiny hodně....

17.10.2012 13:01:22

gev

Eyron:
To se s tím nesmíte tak mazat, jak já říkám - řezat je, řezat a řezat, a jde to rychle! :-)

Ve dvou a se znalostí karet si myslím, že je těch 90 uváděných minut celkem realistická doba.

17.10.2012 13:51:38

Dojem
Tak pro mě je to absolutní jednička letošního roku a let předešlých, hodnotím velmi vysoko i přes poměrně dlouhou hrací dobu. Ta variabilita je úžasná, grafika je taky v pořádku, takže jediná výtka jen k hernímu plánu, který je obrovský a špatně se přenáší a navíc políčka jsou malá, protože když se na nich sejde více bojujících potvor, tak jsou méně přehledná.

22.10.2012 20:27:30

Jdu do toho
Tak jsem nakonec podlehl vašim dojmům, recenzím a ukázkám na internetu a musím tuto hru a všechny její rozšíření mít stůj co stůj :)
Ta hra vypadá jako celek fakt pěkně, chválím ilustrace, mechanismy hry, ale nejvíce mě dostaly pořadače na jednotlivé karty. Také další postavy, za které se bude moci hrát budou jistě perfektní (např. paladin, nekromant, šaman, druid, elementalista, iluzionista).

28.2.2013 19:45:41

taky jsem podlehl
a nedavno objednal, pristi tyden by to melo dorazit

28.2.2013 21:12:45

preklad čo tu je
Prosím Vás chcel by som sa len spýtať, ten preklad čo je tu, tak to je preklad všetkých kariet v hre? Napočítal som 172 preložených riadkov/kariet/shopností. Prosím Vás to sú všetky? Spolu by malo byť 322 kariet kúziel, (a sú aj iné typy kariet) tak tu je teda preložených 172 a ostatné nie sú preložené? Alebo z tých 322 kariet kúziel sa niektoré opakujú a preto je vlastne v preklade menej riadkov?

Ďakujem.

30.9.2014 12:56:44

-> Nawg
zběžně jsem na to koukl a je to dost zmatené, pokud vycházím, z toho, že jde o MW základ + F vs. W:

list 2:Attacks Mage Wars + Forcemaster vs Warlord exp. CZ ... zde to chybí kouzla z expanze, tedy kamená a psychická atd.

list 3: Creatures Mage Wars + Forcemaster vs Warlord exp. CZ
... zde jsou zase jen potvory z expanze


zeptal bych se autora, ale já se v tom osobně vůbec nevyznám :-(

30.9.2014 13:46:38

Elnie
Ok, ďakujem. Takže základ tu nie je celý preložený:)

2.10.2014 10:54:59

nawg
některá kouzla, hlavně potvory. na sobě nemají žádný text případně jen klíčové slovo. taková kouzla v překladu nejsou.

2.10.2014 13:45:44

preklad
ďakujem za odpovede, a inak pozrel som par kariet cez OCTGN, a vyzerá to tak, že v tom exceli sú preložené všetky karty, ktoré majú nejaký text, a ostatné bez textu nie su preložene:) však nemá sa čo prekladať:) a tiež nie sú preložené karty s klúčovými slovami, ale tie su preložené v pravidlách.
Takže ak niekto nevie po anglicky a bude mať pri sebe české pravidlá a tento preklad v exceli, tak si myslím že by hra mala byť v pohode hrateľná nie? všetko by vlastne malo byť preložené:)

6.10.2014 10:46:29

Prosím Vás.
Prosím Vás ešte by som sa chcel spýtať, každý útok v hre sa rieši len kockami? Alebo sú aj niektore karty/kúzla také že bez hodenia kockami dávaju damage?
Aký je asi vplyv náhody na výsledok hry? Je tam dosť náhody?

Ďakujem.

9.10.2014 14:54:56

Nawg
Některé karty dávají přímá zranění, ale nejsou to závratné čísla. Většinou pokud se jedná o přímé zranění tak o tom soupeř ví že ho dostane.
Útočné kouzla a příšery hážou kostkama.

10.10.2014 06:41:34

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm od Albi (nová)
Siegestorm od Albi (nová)
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas