nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Mage Knight: Ultimátní edice

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lavka Games
NECA
Pegasus Spiele
SD Games
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Rychlé reflexy

Hraju rychlé reflexy (Pohyb 4. Střelecký 3...). Útočím na mag. věž. Brání ji vyvolávači. Vyvolali vlkodlaka. Neblokuju. A teď... Mohu ten střelecký útok 3 využít až teď?? Já ho totiž dříve ani využít nemohu, protože místo je opevněné.
_________
Nechť Pán zatlačí a Paní zatáhne.

18.2.2019 20:00:12

cze.oi

Tady máš tu kartu v originále
https://cf.geekdo-images.com/imagepage/img/B_qOA1_X0Zkn6Yo4jV5FFoAd6jA=/fit-in/900x600/filters:no_upscale()/pic1470608.jpg

| 1 | 20.2.2019 17:21:02

.> Str 9 FÁZE OBLÉHACÍCH A STŘELECKÝCH ÚTOKŮ - sekce 8: "Nemůžete si schovat body útoku na pozdější využití. Musíte je ihned přidělit nepříteli nebo skupině nepřátel, jinak o ně přijdete."
Str 9 FÁZE BLOKU - sekce 10: "Nemůžete si schovat body bloku na pozdější využití. Musíte je ihned přidělit nepřátelskému útoku, jinak o ně přijdete."

Prostě se nic nepřenáší mezi fázemi boje. Za mě tedy ani mezi pohybem a akcí. A už nebudu rejpat, když to anglická karta vyřešila. díky za ní ;o) - Gotrek_Gurnisson

.> Str 9 FÁZE OBLÉHACÍCH A STŘELECKÝCH ÚTOKŮ - sekce 8: "Nemůžete si schovat body útoku na pozdější využití. Musíte je ihned přidělit nepříteli nebo skupině nepřátel, jinak o ně přijdete."
Str 9 FÁZE BLOKU - sekce 10: "Nemůžete si schovat body bloku na pozdější využití. Musíte je ihned přidělit nepřátelskému útoku, jinak o ně přijdete."

Prostě se nic nepřenáší mezi fázemi boje. Za mě tedy ani mezi pohybem a akcí. A už nebudu rejpat, když to anglická karta vyřešila. díky za ní ;o) - Gotrek_Gurnisson

.> jup, došlo mi to když jsem si to po sobě četl;) Ale stejně se nepřenáší ani mezi bojovými fázemi. Apoň mě to přijde logické. - Gotrek_Gurnisson

. > Body vlivu a pohybu ano, ale ne útok. Ale to už je teď bezpředmětné. - cze.oi

chyba nechyba na kartě> V pravidlech je jasně napsáno str 6, Tah hráče, 6.e): "Jakmile zahájíte svou akci, jsou všechny body pohybu a vlivu nashromážděné v předchozích fázích ztraceny."
A boj (ať už útok či provokace) je akce. - Gotrek_Gurnisson

Regenerace> Regenerace by měla být v pořádku. - Froggery

. > Tedy chyba v české edici. Teďka už to není handrkování "já si myslím, ty si myslíš". Díky za rozhřešení. ;)

A ta karta Regenerace? - cze.oi

cze.oi

Můžeš nesouhlasit,ale ta karta má fungovat opravdu tak, že si vybereš jedno z toho.

0 | 20.2.2019 16:41:09

Výběr z mnoha> Přijde mi, že se tu spíše potýkáme s otázkou češtiny. NEBO je souřadící spojka, která věty (slova) spojuje v poměru vylučovacím. Pokud si vybíráme z vícero věcí, pak se také oddělují čárkami. Rád bych to uvedl na příkladu volby barvy: modrou, bílou, nebo černou? Vybírá se pouze jedna i přes to, že první dvě jsou odděleny pouze čárkou a nikoliv spojkou NEBO. Stejné pravidlo platí i pro efekty na kartě. - Goodspeed

. > Dobře, jiný příklad. Pokročilá akce Regenerace. Posílený efekt: Léčení 2. Zbojeschopni jednotku úrovně I, II nebo III. Podle tvého pravidla mohu teda využít buď jen léčení nebo zbojeschopnění. Pokročilá akce Síla krystalů a její posílený efekt: Pohyb 4, Léčení 2 nebo dober dvě karty. Tady je jasně čárkou dané, že se jedná o tři možnosti. Proč by jinak u první karty byla tečka? Je to syntakticky naschvál, aby bylo jasné, že to lze využít obojí. Pokud ne, mají karty typu Regenerace a Rychlé reflexy chybnou syntaktickou strukturu. Protože z herního principu mám celou spodní posílenou fci. karty k dispozici, pokud tam není napsáno NEBO. - cze.oi

Martannen

Nesouhlasím. Obojí je napsané v dolní části karty s posílenou vlastností. A ta je "Pohyb x. Střelecký útok x NEBO bla bla". Tudíž dostanu jak pohyb, tak můžu rovnou střílet. Kdyby to bylo, že si musím vybrat mezi těmito třemi efekty, tak by tam byla čárka a ne tečka. Takže mohu použít jak pohyb, tak k tomu využít i jednu z druhé části. Ale nevím, zda mohu ten střelecký využít až v běžných v klasickém útoku, nebo musím efektu využít ve fázi střeleckých a obléhacích útoků.
_________
Nechť Pán zatlačí a Paní zatáhne.

0 | 20.2.2019 15:24:32

.> A můžeš střelecký útok využít až ve čtvrté fázi , to je pravidlově v pořádku. - Nearis

.> Přesně jak píšeš. Je rozdíl mezi tečkou a čárkou. Nemám u sebe hru , ale až se k ní dostanu uvedu i jiné karty , které využívají dva efekty najednou , třeba pohyb + léčení atd. - Nearis

Nedostanete obojí

děláte si hru jednodušší

0 | 20.2.2019 15:17:41

.> a to o dost :-) Každopádně od toho jsou zde dotazy pro vyjasnění. - Gotrek_Gurnisson

Klattu má pravdu

Příručka pravidel strana 4 - Základní herní koncepty - Karty hráče bod 3. a) Kartu akce (základní či pokročilou) lze zahrát tak, že buď poskytne svůj základní efekt, nebo může být posílena jednou manou dané barvy, aby poskytla svůj silnější efekt.

Takže opravdu nemůžete použít oba efekty, takže platí to co jsem psal níže. S těmy efekty je to u všech karet (viz celý bod 3 v pravidlech). Pozor na kouzla, tam se platí barevnou manou už u slabého efektu nebo barevnou + cernou manou pro silnější efekt. Ale pouze v noci! Ve dne pouze slabší efekt.

0 | 20.2.2019 15:17:03

Body pohybu

Myslim, ze Gotrek ma na mysli, ze pokud tato karta byla pouzita pro pohyb (pohyb postavy na hex s opevnenim), tak utok, ktery vygenerovala se "neprenasi" do souboje. Jakmile zacne souboj, tak vsechny body pohybu nepouzite pred jeho zacatkem se nuluji, stejne tak body vlivu, utoku, healu.

1 | 20.2.2019 13:18:50

.> Já se domnívám , že karta vygeneruje obě dvě věci , jinak by tam byla čárka , tudíž to nebo ono - Nearis

. > Já si to právě myslím také... - cze.oi

G_G


Karta dá pohyb i střelecký útok (nebo sníží...).

Je tam Pohyb 4. Střelecký útok 3 nebo...

0 | 20.2.2019 09:03:37

3. fáze boje


Pokud karta nebyla využita pro pohyb, tak ano, po posílení manou lze zahrát v 3. fázi boje a to útok hrdiny. Z dotazu toto není přímo jasné. V tétofázi lze hrát všechny typy útoků včetně střeleckých či obléhacích. Také karty bokem jako útok 1.

0 | 20.2.2019 01:39:48

4. fáze> Oprava. Útok hrdiny je samozřejmě 4. fáze - Gotrek_Gurnisson

Ano


můžeš .

0 | 18.2.2019 21:09:40